שירות התמיכה לאחור במשחקי Xbox 360 הושק עבור ה-Xbox One

מהיום ניתן לשחק ביותר מ-100 כותרי Xbox 360 בקונסולה העדכנית מבית מיקרוסופט, וזה מסייע לה לרשום היקפי ביקוש מרשימים

האס הגדול בשרוול של מיקרוסופט הופעל רשמית: בחודש יוני הופתענו מאוד לגלות כי קונסולת ה-Xbox One החדשה של מיקרוסופט מכילה למעשה תוכנה המאפשרת אימולציה של קונסולת ה-Xbox 360 – ואיתה נפתחה למעשה היכולת לאפשר לצרכנים להפעיל משחקים מהדור הקודם על הדור החדש, באופן שמהיר ואפקטיבי יותר מגישת ההזרמה המקוונת הישירה של סוני וה-PlayStation Now שלה, במסגרתה נדרש תשלום נוסף על השירות וגם פריסת תשתיות נאותה של סוני בכדי להבטיח פעולה טובה.

עתה, עדכון תוכנה ל-Xbox One מפעיל באופן רשמית את התאימות לאחור – יחד עם לא פחות מ-104 כותרים דיגיטליים ופיזיים שכבר נתמכים, והבטחה לעוד מאות כותרים שיתמכו בעתיד הלא רחוק.

הרשימה עדיין כוללת כמה וכמה חוסרים משמעותיים כמו משחקי סדרת Halo, כותרי Mass Effect השני והשלישי, רוב משחקי סדרת Call of Duty וגם כותרי GTA ו-Red Dead Redemption של Rockstar, אך נראה שגם ההיצע הקיים מתקבל בברכה אצל השחקנים – ומשכנע רבים מהם להעדיף את ה-Xbox One על פני ה-PlayStation 4 בעונת הקניות הגדולה הנוכחית, כך לפי מספר דיווחים שמסתובבים ברחבי הרשת.

xbac

האם היצע משחקים איכותי ותאימות לאחור יאפשרו ל-Xbox One לסגור את פער המכירות שפתחה ה-PlayStation 4 במהלך השנתיים החולפות? נחיה ונראה

אין ספק כי מדובר באחד מהצעדים החיוביים ביותר שביצעה מיקרוסופט במסגרת פלטפורמות הגיימינג שלה לאחרונה. היכולת לאפשר לצרכנים להעביר את אוסף המשחקים שצברו לאורך השנים באופן חלק ופשוט גם לדור הנוכחי מהווה ערך מוסף משמעותי מאוד, ובוודאי עדיף על פני הטרנד שראינו בדור הקונסולות הקודם, במסגרתו משחקים זכו ל'עדכון HD' שאותו כולם נדרשו לרכוש בשנית, כולל כל מי שכבר רכשו את הגירסאות המקוריות בעבר. נותר לנו רק לתהות האם לסוני יש הפתעה דומה משלה בשרוול – בייחוד אחת כזאת שתהיה רלוונטית גם לשחקנים בארץ ישראל.

כמה מהכותרים הבולטים הזמינים בתמיכה לאחור כבר כעת
כמה מהכותרים הבולטים הזמינים בתמיכה לאחור כבר כעת