פורץ את הדרך: Doom 2016 מוסיף תמיכה ב-Vulkan ומציג שיפור ביצועים עצום • HWzone
גיימינג

פורץ את הדרך: Doom 2016 מוסיף תמיכה ב-Vulkan ומציג שיפור ביצועים עצום

משחק הפעולה מתקדם מתקן ה-OpenGL הגראפי לתקן ה- שיורש אותו ומציג שדרוג גדול, לפחות למי שעושים שימוש בכרטיסי מסך מבית AMD

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעולם בו הגיימינג במחשבים האישיים נשלט כבר הרבה שנים בידי מיקרוסופט ותקני ה- שלה, חברת id Software ומנועי המשחק שלה בלטו וממשיכים לבלוט בתור אלו שמקדמים את האלטרנטיבה – עם תמיכה בלעדית בתקן ה-OpenGL בעל הקוד הפתוח, מבית ארגון Khronos.

כעת, המשחק העדכני ביותר מבית המפתחת האמריקאית הוותיקה, Doom המאותחל והמחודש לשנת 2016, הופך להיות אחד מהכותרים הבולטים ביותר שמביאים איתם תמיכה רשמית בתקן ה-Vulkan – הדור החדש של OpenGL שנחשף לפני מספר שנים, ובדומה ל- 12 של מבטיח גישה קצרה ואפקטיבית יותר לרכיבי החומרה, לטובת פוטנציאל לשיפור גדול מאוד שיגיע מזמני שהות קצרים יותר של מנהלי ההתקנים.

dv

גם אם כל התיאורים האלו נשמעים כמו סינית, הטלאי החדש שמוסיף תמיכה בתקן ה-Vulkan מביא איתו נתונים שיהיו ברורים לכולם – שיפור של עשרות אחוזים בביצועים (לכותר שעוד קודם היה מלוטש ופעל בצורה איכותית למדי) עבור מגוון כרטיסי מסך ממשפחת ה-Radeon של , עם נקודות מסויימות בהן ניתן לצפות בשיפור של אפילו 50 ו-60 אחוז. מרשים ביותר – וללא ספק מסייע להוכיח את הפוטנציאל העצום שטמון ב-.

dv2

מקור: computerbase.de

מי שיכולים להיות קצת פחות מרוצים מהתוצאות הם החבר'ה במחנה הירוק ה-, שם נראה שהטלאי והתמיכה בתקן העדכני סיפקו תועלת צנועה הרבה, הרבה יותר. אם בעבר ראינו יתרון מהותי ל- בעיקר בכותר האסטרטגיה Ashes of the Singularity שפותח בקשר הדוק עם מפתחת השבבים והוגדר על ידי רבים כ'בלתי אובייקטיבי' לביצוע השוואות שכאל – עכשיו אנחנו רואים מעין שידור חוזר לתופעה, שמצביעה על יתרון מהותי עבור בכל מה שנוגע לתמיכה בתקנים הגראפיים של הדור החדש, בין אם מדובר ב- 12 ובין אם מדובר ב-.

האם נראה את מחזירה מלחמה בתחום הזה, או שמא מדובר כאן בעוד המחשה טובה למה שיהיה "האס" הגדול של בדור החדש? נחיה ונראה.

dv3

דום, עכשיו עם טובים אפילו יותר


תגיות
Back to top button
Close
Close