מיליארד דולר עבור מצטיינת המירוצים: בדרך לעסקת ענק נוסף בעולם הגיימינג

הכתבה המקורית: שמועות עקשניות מנבאות לנו כי המפיצה האמריקאית הגדולה Take-Two עומדת לבלוע את חברת Codemasters הבריטית – ולקבל דריסת רגל משמעותית בתחום כותרי הנהיגה

שנת 2020 סיפקה לנו את אחת מהעסקאות הגדולות והמפתיעות ביותר בתולדות שוק משחקי הוידאו, כשמיקרוסופט החליטה לשעשע את עצמה בצעצוע חדש בדמותה של המפיצה האמריקאית Bethesda אשר הורכבה בעצמה מכמה וכמה אולפני פיתוח קטנים יותר אותם רכשה במרוצת השנים.

כעת יש לנו ידיעות לפיהן ההשתלטויות הגדולות של השנה המאתגרת והמוזרה הזו עדיין לא הסתיימו, עם נבואות על אפשרות ממשית שמיקרוסופט תרכוש גם את Sega היפנית – וגם הערכות ש-Take-Two Interactive האמריקאית נמצאת במגעים לרכוש לעצמה את המפתחת והמפיצה הבריטית הוותיקה Codemasters.

Codemasters נמצאת בכותרות הרבה בימים אלו תודות ל-Dirt 5, אחד מכותרי ההשקה של דור הקונסולות החדש מבית מיקרוסופט וסוני. יש סיכוי לא רע שהיא תמשיך לתפוס כותרות בימים ובחודשים הקרובים – אך מסיבות קצת שונות

עסקת הרכישה, בשווי צפוי של 750 מיליון פאונד שהם כמעט מיליארד דולר (993 מיליון דולר, למתעקשים), עשויה להפוך רשמית במהלך השנה הבאה ולחזק משמעותית את מידת התחרותיות של החברה אשר בבעלותה נמצא המותג 2K Games, כולל משפחת 2K Sports ובה סדרת NBA 2K המפורסמת, וגם חברת Rockstar Entertainment שמוכרת ככל הנראה כמעט לכל חובב גיימינג ממוצע תודות ללהיטי הענק שלה GTA ו-Red Dead Redemption.

חברת Codemasters מצידה, נוסדה בעיר בנברי באנגליה אי-שם בשנת 1986 והפכה בעידן המודרני למומחית בעולם המירוצים, תודות למותגי Dirt (לשעבר Colin McRae Rally) ו-GRID שלה וגם תודות לסדרת משחקי F1 הרשמית שזוכה לעדכונים מדי שנה ממש כמו כותרי הספורט של מי שעשויה להפוך לבעלת הבית החדשה.

Take-Two מחזיקה במספר לייבלים, מפורסמים יותר ופחות, שפועלים תחתיה – האם Codemasters תשמור על עצמאות יחסית ותהפוך לעוד אחד מאותם לייבלים או תיבלע באופן יסודי יותר?

שילוב מושלם או מתכון לאסון שיכניס לצרות את החברה שהצליחה להתקיים באופן עצמאי בכבוד במשך כמעט 35 שנים? אנחנו נשתדל לשמור על אופטימיות ולקוות לטוב, אם כי קשה להתעלם מכך שהגישות והשיטות העסקיות השנויות במחלוקת הפכו את שמה של Take-Two (ואת המנכ"ל שלה שטראוס זלניק, שהוא גם ראש הדירקטוריון) למעין כינוי גנאי בפיהם של שחקנים רבים – כך שלא נופתע לשמוע קולות של חשש ואכזבה ברחבי הרשת אם וכאשר הדיל הזה יושלם רשמית.

Codemasters זכתה לאחרונה בזכויות גם עבור אליפות ה-WRC הפופולרית לרכבי ראלי, שאמורה להפוך לסדרת משחקים שנתית החל משנת 2023 בדומה לסדרת F1. האם התוכנית הזו ואחרות יצאו לפועל כמתוכנן תחת Take-Two Interactive? נחיה ונראה

עדכון: באתר videogameschronicle.com מדווחים כי שני הצדדים אכן הגיעו לסיכום אודות העסקה, לטוב או לרע (תלוי מאיזה כיוון אתם מסתכלים על זה), וכעת התוכניות הן להשלים את הדיל ולהפוך אותו לסופי ורשמי במהלך הרבעון הראשון של 2021. נמשיך לעקוב ולספק לכם עדכונים אודות המהלך הגרנדיוזי בתקופה הקרובה!