adplus-dvertising

הרשימה הנסתרת של NVIDIA חושפת להיטי קונסולות בלעדיים שעשויים להגיע גם ל-PC

ניחושים נאיביים או סודות עסקיים עסיסיים שנחשפים מוקדם מהמיועד? רשימת משחקי העתיד של פלטפורמת GeForce NOW יוצרת הדים ברשת

מפתח אוקראיני וחובב הנדסה לאחור סיפר בבלוג האישי שלו בפלטפורמת Medium על מכרה זהב דיגיטלי של ממש אותו מצא כשנבר בקבציה של פלטפורמת GeForce NOW מ-NVIDIA (שמאפשרת לבצע סטרימינג של משחקים שכבר קיימים בבעלותכם מכל פלטפורמות הגיימינג הגדולות של שוק ה-PC, למגוון רחב של מכשירים שאין להם את החומרה הנדרשת לביצוע הרצה ועיבוד מקומי) – רשימה של יותר מ-18,000 כותרים שעתידים להיתמך בידי השירות אי-שם בהמשך, לכאורה.

ב-Steam יש יותר מ-50,000 משחקים ועל כן רשימה בהיקף ענקי שכזה לא מפתיעה יותר מדי, אך מה שגרם לעניין הזה להתפוצץ במהירות במקומות שונים ברשת הוא העובדה שהרשימה של NVIDIA כללה לא מעט משחקים בלעדיים לקונסולות של סוני וגם של נינטנדו, בתור מעין אישור בלתי צפוי לכך שיש תוכניות להשיק אותם גם עבור המחשבים האישיים.

טכנולוגיה שהחלה את דרכה כפתרון שיסייע לעשות שימוש במוצרי ה-Shield של NVIDIA בתור תחנות גיימינג התפתחה והתרחבה מאוד בשנים האחרונות – אבל יכול להיות שהטוב ביותר עוד לפנינו

בין היצירות המסקרנות ביותר שנתפסו ברשימה ראוי לציין את God of War המאותחל משנת 2018, Ghost of Tsushima המשובח, Gran Turismo 7 ואפילו גרסאות Remaster של GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas ו-Half-Life 2 שקיומן כלל לא אושר רשמית עבור שום פלטפורמה עד היום, והן מהוות בעיקר מוקד לתקווה ולהיווצרות של שמועות עסיסיות בקרב קהילות המעריצים בשלב הזה.

ב-NVIDIA מיהרו לספק תגובה רשמית לפיה הרשימה המדוברת היא פנימית, אינה מיועדת להפצה, משמשת לבחינה פנימית של הממשקים בשירות וכוללת גם כותרים ספקולטיביים שלא בהכרח קיימים או יהיו קיימים במציאות. בחברה אף חסמו את הגישה אל הרשימה, אך כמו בדרך כלל באינטרנט כשמשהו יוצא אל האור זה כבר בדרך כלל מאוחר מדי, וכך גם במקרה זה ניתן למצוא את מלוא הפרטים ב-GitHub ובשירותים אחרים מבלי ש-NVIDIA תוכל להשפיע על כך.

לא מדובר ברשימה מילולית בלבד של מוצרים שיוכלו להיות חלק מ-GeForce NOW בעתיד – חלק מהמשחקים שטרם אושרו רשמית זוכים גם לתמונות ותפריטים ייעודיים משלהם, כפי שמדגימה תמונה זו של האחראי על התגלית המרעישה

למרות ההבהרה מטעם מי שאחראים על הרשימה, גולשים רבים מאמינים כי אלו הן אמירות שנועדו למזער נזקים ולמנוע אפשרות לתביעות כנגד החברה – ובפועל יש סיכוי טוב לכך שפרטים רבים הם נכונים למעשה, ומתעדים תוכניות עתידיות בשוק הגיימינג שעדיין נמצאות בהכנה ולא הוכרזו פומבית ורשמית.

לפחות בכל מה שנוגע לכותריה של סוני שנועדו לבלעדיות עבור קונסולות ה-PlayStation השונות, נראה כי יש לנו סיבות מוצדקות לאופטימיות בריאה – אחרי שבענקית היפנית החליטו להביא אל שוק ה-PC את Horizon: Zero Dawn ואת Days Gone ואף אישרו את ההשקה המיועדת של החבילה המורכבת מגרסאות מעודכנות של Uncharted 4: A Thief's End ו-Uncharted: The Lost Legacy למחשבים אישיים, טבעי לצפות שעוד ועוד כותרים יוכלו לבצע מעבר דומה בשנים הבאות, אחרי שבחברה ירגישו כי מיצו את מרבית הפוטנציאל העסקי הקשור לבלעדיות זמנית בקונסולות. עם מכירות של מעל למיליון עותקים גם עבור Horizon וגם עבור Days Gone בחנות של Steam שמדווחות על ידי Steamspy, נראה כי מדובר בסיפורי הצלחה בלתי מבוטלים עבור כל הגורמים המעורבים.

לא רק משחקים של סוני נמצאו ברשימה -גם משחקים של מיקרוסופט ונינטנדו שמעולם לא נחתו רשמית בשוק ה-PC קיימים שם

לא נותר לנו אלא להחזיק אצבעות לכך שכמה שיותר חלקים מהרשימה הסודית יתגלו כאמיתיים ומדוייקים במהרה, ויסמלו כיוון התפתחות חיובי כללי עבור תחום הגיימינג שבו כמעט כל המפתחות והמפיצות מבינות כי השקה של משחקים לכל הפלטפורמות הקיימות תעשה להם רק טוב, גם אם זה יקרה בהדרגתיות ובזהירות ולא בבת אחת.

ספוקלציות או לא – אי אפשר להכחיש כי אזכור גרסאות מחודשות עבור טרילוגיית GTA 3 עוזר לחזק שמועות אחרות שקיבלנו בחודשים האחרונים באותו עניין