מפגן העוצמה של סוני

היצרנית היפנית ערכה הופעה מרשימה עבור קונסולת ה-PlayStation 5 שלה, עם מספר גדול של סרטוני משחקיות חדשים וכמה הפתעות מיוחדות

אירוע ה-PlayStation Showcase של סוני לשנת 2021 היה קצר יחסית, אך ממצה באופן בלתי רגיל – וסיפק לנו כמה וכמה פרויקטים בלעדיים מעניינים לצפות להם ב-2022 וגם ב-2023, אשר יוכלו להבטיח את המשכיות ההובלה של החברה בכל הנוגע להיקפי מכירות בתחום בעתיד הנראה לעין.

ארבעים דקות של טריילרים כמעט ללא הפסקה – ולנו יש הרבה סיבות טובות לשקול רכישה של קונסולה מהדור הבא לפתע

Marvel's Spider-Man 2

סיפור האהבה בין מפתחת הבית (הטרייה) של סוני, Insomniac Games, לבית חברת מארוול ממשיך להתפתח – אחרי ההצלחות של Spider-Man המקורי מ-2018 ופרק ההמשך האלטרנטיבי מהשנה שעברה, כעת מצפה לנו המשך ישיר ורשמי שמשלב את הקווים העלילתיים של צמד היצירות הללו, ומוסיף אל הקלחת גם את ונום האימתני. הטריילר לא חושף הרבה פרטים, אך עם השקה מתוכננת בבלעדיות לקונסולות ה-PlayStation 5 רק אי-שם במהלך שנת 2023, כנראה שיהיו לנו עוד המון הזדמנויות להיכרות קרובה יותר מעכשיו ועד לרגע שהמשחק מוכן.

Marvel's Wolverine

זו כנראה הייתה ההפתעה הכי גדולה של האירוע – בעוד שחלק מהמקורות חזו פרק המשך אפשרי עבור Spider-Man, נראה כי אף אחד לא יכל לייחל לשיתוף פעולה חדש נוסף בין Insomniac למארוול אשר יחזיר אל עולם המשחקים את אחת הדמויות המפורסמות ביותר בכל יקומי הקומיקס באשר הם. הטריילר הקצרצר שהוצג לא מספק כמעט שום דבר מעבר לטפרי האדמנטיום האיקוניים של לוגאן, אפילו לא שנת השקה אפשרית, אך אחרי העבודה הנהדרת שנעשתה עם איש העכביש נראה כי כולם משוכנעים שאנשי אותו סטודיו הם הצוות הנכון גם עבור הפרוייקט החדש הזה.

God of War: Ragnarok

הפרק הבא של סדרת הפעולה המהוללת זכה לטריילר משחקיות ועלילה ארוך ומושקע, עם אישור לכך שמדובר בסיום עבור הסאגה הנורדית של קרייטוס (ודגש על כך שזה ממש לא סוף הדרך עבור הדמות עצמה, כך נדמה) ומספר דמויות צדדיות שאמורות לסייע לעולם להרגיש מעניין ומגוון יותר מכל פרקי הסדרה הקודמים יחדיו.

Gran Turismo 7

גם הפרק החדש בסדרה אגדית אחרת זכה סוף כל סוף לסרטון משחקיות ראוי – עם גראפיקה מרהיבה כמיטב המסורת, שילוב בין רכבים יומיומיים צנועים לרכבי-על נדירים ביותר ואפילו תאריך השקה רשמי, ב-4 במרץ 2022 עבור כל קונסולות ה-PlayStation 4 וכל קונסולות ה-PlayStation 5.

Knights of the Old Republic Remake

סיפור חוזר עם טריילר מינימליסטי ללא משחקיות וללא שום פרטים משמעותיים, שבכל זאת הצליח להלהיב אינספור שחקנים מרחבי העולם. השמועות התגלו כנכונות ומשחק התפקידים האגדי של BioWare משנת 2003 זוכה לרימייק מלא – כאשר מי שאחראים עליו הם אנשי סטודיו Aspyr שעסקו בין היתר בעדכון והתאמה של צמדי משחקי KotOR המקוריים לפלטפורמות מודרניות, וכעת יזדקקו להוכיח שיש להם את הכשרון והיכולות לרצות גם את המעריצים השרופים מהעבר וגם דור חדש של שחקנים צעירים בעת ובעונה אחת.

Forspoken

המשחק החדש מיוצרי Final Fantasy XV (שהיה מוכר במשך זמן-מה בשם הקוד Project Athia) קיבל סרטון משחקיות ארוך משלו עם תנועה זריזה ומלהיבה דרך סביבות מגוונות וגראפיקה משובחת שמתקרבת לאיכות סרטוני ההדגמה הטכנולוגיים עבור מנוע ה-Unreal Engine 5 שקיבלנו בעבר. יש גם מסגרת זמנית להשקה, והיא לא רחוקה מדי – חודש האביב של שנת 2022, כלומר תוך פחות משנה מרגע זה (בהנחה שלא יהיו כאן דחיות מאוחרות).

מה לא היה?

טריילר של Grand Theft Auto 5 עבור קונסולות הדור החדש גרם לנו להחסיר פעימה לנוכח השמועות הרבות אודות גירסאות רימייק או רימאסטר של GTA Vice City, GTA 3 ו-GTA San Andreas שנמצאות בהכנה. קיווינו כי אישור לקיומם יהיה אחת מההפתעות ונקודות השיא של הערב כולו, אך בסופו של דבר הכל הסתכם בקדימון סטנדרטי משהו של הלהיט שמוכר לרובנו, בתוספת לדחייה מאכזבת של ההשקה שלו מסוף השנה הנוכחית למרץ 2022. מבאס בהחלט, אם כי אנחנו לא מאבדים תקווה וממשיכים להאמין כי להיטי GTA מהעבר אכן בדרך לקאמבק, שייחשף בנפרד מתישהו בהמשך.

מה היה המשחק שהכי הרשים אתכם באירוע, אם בכלל? מוזמנים לשתף אותנו ואת שאר הגולשים בתגובות.