הקונסולה הכי יקרה של סוני? אמאזון מציגה מחיר של 600 פאונד ל-PlayStation 5

עמוד זמני עבור דור העתיד של הגיימינג הסלוני עם נפח אחסון של 2 טרה-בייט עשוי להצביע על שחזור של השקת ה-PlayStation 3

קונסולת ה-PlayStation 3, שהגיעה אל החנויות בנובמבר 2006, מהווה את פלטפורמת הגיימינג הנייחת הכי פחות מצליחה בהיסטוריה המפוארת של סוני ("רק" 87 מיליון יחידות שלה נמכרו ברחבי העולם עד להפסקת הייצור הרשמי) – ורבים מאמינים כי מחירי השקה גבוהים באופן בלתי רגיל של 500 דולר ו-600 דולר, לגרסאות עם אחסון של 20GB ו-60GB בהתאמה, מהווים את אחת מהסיבות העיקריות לכשלון היחסי הזה. האם כל הטכנולוגיות המתקדמות שמבטיחה לספק לנו קונסולת הדור החדש של הענקית היפנית תחזיר את רמות המחיר האימתניות מהעבר? אלו היו השמועות והחששות עוד קודם, ועכשיו יתכן שיש לנו אישור לכך תודות לשגיאה של אמאזון.

בגרסה הבריטית של החנות המקוונת נצפה עמוד ראשוני עבור הקונסולה החדשה – עם תג מחיר מאסיבי של 599 פאונד לגרסה בעלת נפח אחסון פנימי של 2 טרה-בייט. האם זו שגיאה או המחיר האמיתי המתוכנן? אין לנו אימות או התייחסות רשמיים לכך בשלב זה, אך מחיר שכזה בהחלט מסתדר עם הערכות רבות שפגשנו.

קונסולה יקרה ומשחקים עתידיים יקרים – האם אלו רק ערכים אקראיים שלא בהכרח נכונים ומדוייקים או חשיפה מוקדמת של מידע פנימי רשמי שכבר קיים אצל הקמעונאים?

השמועות העדכניות דיברו על כך שאת ה-PlayStation 5 ניתן יהיה לרכוש עם אחסון פנימי של 825GB או 1,650GB, בהתבסס על נתון ששמענו באירוע הטכני הרשמי של סוני לפני מספר חודשים – וכל זאת במחיר התחלתי של 500 דולר ללא מסים, אשר ככל הנראה יתורגם כמיטב המסורת ל-500 יורו ו-500 פאונד באירופה ובבריטניה, כולל תוספות המס המקומיות הנדרשות. גרסת 2 טרה-בייט של הקונסולה עשויה להיות הגרסה המתקדמת יותר עם נפח אחסון מעשי של 1,650GB (או 1.65TB), בתוספת של עוד 100 דולר/יורו/פאונד בהשוואה לגרסה הבסיסית.

אנשי סוני הצהירו בעבר כי למדו מהשגיאות שנעשו בדור ה-PlayStation 3 – אך יתכן מאוד ששום תג מחיר מתחת ל-500 דולר לא אפשרי עבור החומרה המתקדמת של מערכת ה-PlayStation 5, וליצרנית לא נותרת ברירה אלא לאתגר את הצרכנים בכדי לא להתפשר על החזון הטכנולוגי

האינפלציה העולמית מאז 2006 ועד 2020 מבהירה כי 500 דולר ו-600 דולר אז הם לא 500 דולר ו-600 דולר כיום, כך שגם אם מחירי ההשקה של ה-PlayStation 5 אכן יהיו זהים לאלו של דור ה-PlayStation 3 בפועל תהיה זו עלות נגישה יותר עבור קהל שמאז החל להרוויח יותר ולשלם יותר על כלל מוצרי הצריכה (עלייה ממוצעת של 27 אחוזים בארצות הברית, עבור המתעניינים) – אך לא ניתן להכחיש כי אלו הם סכומים גבוהים אשר עלולים להפוך את קצב האימוץ הראשוני של המכונה לאיטי יחסית, בייחוד במצב בו מיקרוסופט תחליט לשווק את ה-Xbox Series X שלה בעלות נמוכה יותר.

בעוד שעות ספורות יחל השידור החי של האירוע המסקרן אשר נדחה בשבוע – ואנחנו נמשיך לעקוב על מנת לספק לכם את כל העדכונים והפרטים באופן ממוקד

היום בערב (ה-11 ביוני), בשעה 23:00 לפי שעון ישראל, צפוי להתקיים אירוע החשיפה הרשמי של סוני עבור ה-PlayStation 5 וכותרי ההשקה שיוצעו לצידה – ואנחנו מקווים לקבל עוד רמזים גם אודות תתי הגרסאות והמחירים אותם נוכל לפגוש בחנויות בחודש נובמבר הקרוב. צפו לעדכונים בהקדם!