מיקרוסופט נשארה מאחור: העלייה המטאורית של ה-Nintendo Switch נמשכת • HWzone
גיימינג

מיקרוסופט נשארה מאחור: העלייה המטאורית של ה-Nintendo Switch נמשכת

האם הקונסולה הצנועה הייחודית של נינטנדו תוכל לעקוף את היקפי המכירות של ה- 4?

אחרי הכשלון הצורם של קונסולת ה-Wii U, אשר זכתה לכתף קרה מהגיימרים והמפתחים כאחד ומכרה רק 13.5 מיליון יחידות ביותר מארבע שנות קיומה, טבעי היה לצפות מחברת נינטנדו (Nintendo) לזנוח את הקונספט של בתור חלק מקונסולה ביתית – אך בפועל מה שקרה היה הפוך לגמרי, וטוב שכך. לא וויתרה אלא שיפרה ושיכללה את התפיסה הבסיסית שלה עם ה-Switch, שהפכה לקונסולה הסלונית הראשונה שאותה ניתן לקחת גם לדרכים יחד עם כל הכותרים האיכותיים המוכרים – וכעת נראה שהמערכת הזו עשויה להפוך לאחת מההצלחות הכי גדולות בהיסטוריה המפוארת של החברה היפנית.

בסוף חודש ינואר 2020 קיבלנו הכרזה על כך שנינטנדו הצליחה להגיע למכירות של 50 מיליון יחידות Switch (כולל Switch Lite המוקטנת והמוזלת שהושקה במהלך השנה שעברה), בתוך זמן קצר יותר מה-PlayStation 4 המצליחה והוותיקה יותר של סוני שעומדת כיום על היקף מכירות של 109 מיליון – וכעת אחרי רבעון נוסף יש לנו עדכון רשמי על כך שמכירות ה-Switch מתקרבות ל-56 מיליון יחידות.

מיליוני ממשיכות להגיע למשתמשים בכל רבעון – ועם גרסה מעוצבת בהשראת Animal Crossing: New Horizons כנראה שחלק מהמעריצים האדוקים יחליטו להשקיע ברכישה של יחידות נוספות

מדובר בנתון מרשים בהחלט, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון דיווחים על ביקוש שגובר משמעותית על ההיצע לקונסולה בצפון אמריקה וגם בחלק ממדינות אירופה – ויש סיכוי שהמשך השנה יהיה איכותי אף יותר תודות למשחק Animal Crossing: New Horizon, אשר הפך ללהיט ולתופעת עם מכירות של מעל ל-13 מיליון עותקים מאז ההשקה ב-20 במרץ.

קונסולות ה-Switch, עם חומרה וותיקה וצנועה מאוד (באופן יחסי) מבית , הוכיחו לנו עוצמת עיבוד היא לא הגורם המכריע הבלעדי בדרך להצלחה מסחרית – משחקים איכותיים, פשטות, גמישות ונגישות של פלטפורמה הם מאפיינים חשובים לא פחות ואולי גם יותר. האם זה אומר שה-Switch תוכל להמשיך לפרוח גם בשנים הבאות, על אף ההשקה של דור חדש מבית סוני ומיקרוסופט אשר יגדיל עוד יותר את פערי החומרה בין שלושת המתחרות? האם יתכן שה-Switch תשמור על קצב המכירות שלה ותחלוף על פני סך המכירות הכולל של ה- 4 בסופו של דבר? אלו הן שאלות מסקרנות שללא ספק יוכלו להשפיע מאוד על הגישה בעולם הקונסולות העתידי, כלומר האם נראה עוד שלל נסיונות ליצור פלטפורמות נייחות-ניידות היברידיות שכאלה או שלא.

ה-Switch כבר עקפה את מכירות דגמי ה-, למרות יתרון של 3.5 שנים בחנויות שיש למערכות ממיקרוסופט – וכעת התחרות מתמקדת בשחזור ההצלחות של דגמי ה- 4

ספק גדול אם ה-Switch תצליח להפוך לקונסולה הביתית הנמכרת ביותר בכל הזמנים או לקונסולה הנמכרת ביותר בכל הזמנים של נינטנדו. השיאים האלו שמורים ל- 2 האגדית ול- DS עם מכירות של יותר מ-155 מיליון יחידות ויותר מ-154 מיליון יחידות בהתאמה – אך בהחלט ניתן לדמיין מצב בו ה-Switch תצליח לעקוף את ההצלחה של ה- עם מכירות של 102 מיליון יחידות, ותהפוך למערכת השנייה בטיבה עבור החברה אי-פעם. נמשיך לעקוב בעניין אחרי עוד נתונים בנושא.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close