הנה באים הוויקינגים המתנקשים

הפרק החדש בסדרת Assassin's Creed  המפורסמת של יוביסופט נחשף רשמית – ועשוי להיות ברוטאלי יותר מכל מה שהכרנו

התגעגעתם? אחרי שנה של הפוגה ללא השקות חדשות, סדרת הפעולה-הרפתקאות המצליחה מבית חברת יוביסופט (Ubisoft) מבצעת קאמבק מבטיח אל תקופה היסטורית חדשה – בה השחקנים יגלמו ויקינג נורבגי מהמאה התשיעית לספירה שמתיימר למצוא מקום חדש לבנות את התיישבות שבטו באדמותיה הירוקות של אנגליה.

את השם Assassin's Creed Valhalla שמענו בהדלפות כבר בשנה שעברה, וכעת נראה שהן היו מדוייקות מאוד – הכותר החדש יהיה כותר השקה עבור קונסולות הדור החדש של סוני ושל מיקרוסופט בסוף השנה הנוכחית, עם הבטחה לעולם פתוח ודגש גדול יותר מאי פעם בעבר על אלמנטים של משחקי תפקידים ועל בחירות והחלטות משמעותיות של השחקנים.

ממשיכים להתקדם בציר ההיסטוריה – ומגיעים אל עוד תקופה מסקרנת שלא זכתה להתייחסות במותג בעבר

מסרטון ההשקה ניתן להסיק כי צפויים לנו קרבות גדולים בשטחים פתוחים עם עשרות או מאות לוחמים משתתפים מכל צד, אלימות מוגדלת שכוללת יכולת לאחוז בכלי נשק שונה בכל יד ואפשרות לערוף ראשי האויב (שלא נראתה בשום פרק אחד במותג בעבר) – וגם אלמנטים חדשים של בניית מבנים ופיתוח התיישבות שלמה עבור הגיבור אייבור ואנשיו.

משחקיות ממשית עדיין אין לנו, אבל יש קדימון קולנועי שעשוי טוב מאוד וללא ספק מסייע להגדיל את מידת העניין שלנו בפרק המתקרב

סדרת Assassin's Creed זכתה לעדנה מחודשת בשנת 2017 עם השקת הפרק Origins, אשר הציע שינויים משמעותיים לנוסחה המוכרת אשר ליוותה את הפרקים המוקדמים – ואותו צוות הוא זה שהיה אחראי על להוביל את הפיתוח של Valhalla בשנתיים האחרונות (עם סיוע מ-14 אולפנים אחרים של יוביסופט ברחבי הגלובוס), כך שיש סיבה טובה לאופטימיות על כך שגם בשנת 2020 נקבל אבולוציה משמעותית ואיכותית בעלילות המתנקשים ההיסטוריים, בייחוד כשקיים הפוטנציאל להביא לידי ביטוי את העוצמה החומרתית של הדור הבא.

נראה כי גם הפעם השחקנים יוכלו לבחור בגילום דמות ראשית של גבר או אשה – וגם הפעם נראה נוכחות משמעותית של כלי שיט בעולם המשחק

Assassin's Creed Valhalla יושק רשמית במהלך הרבעון האחרון של השנה הנוכחית, ככל הנראה לקראת סוף חודש אוקטובר או תחילת נובמבר כמו שאר משחקי Assassin's Creed הראשיים מאז 2007 – ויהיה זמין למחשבים האישיים, לקונסולות ה-Xbox One וה-PlayStation 4 בדור הנוכחי, לפלטפורמת הסטרימינג Stadia של גוגל ול-Xbox Series X ו-PlayStation 5 בתור אחד מכותרי ההשקה של הצמד. נשמע כמו משחק שחובה לרכוש כבר ביום ההשקה, או שלא ממש? בואו לספר לנו מה דעתכם בתגובות.

הפרק הקודם של Assassin's Creed שהושק לשני דורות של קונסולות במקביל היה Black Flag בשנת 2013, והוא נחשב עד היום לאחת מנקודות השיא הבוהקות – אז אולי גם השנה נוכל לראות שחזור של הצלחה כזו?