בליזארד מאכזבת: Warcraft 3 Reforged נקטל על ידי המעריצים • HWzone
גיימינג

בליזארד מאכזבת: Warcraft 3 Reforged נקטל על ידי המעריצים

גרסת הרימייק של כותר האסטרטגיה האגדי הוצגה עם הבטחות רבות למודרניזציה – אך הושקה בסופו של דבר בתור שכבת צבע חדשה ולא הרבה יותר מזה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


להתעסק עם קלאסיקות אהובות זה אף פעם לא קל, בשום ז'אנר מדיה, ובימים אלה בליזארד (Blizzard) היא החברה שזוכה לחוות את השיעור בעצמה – כאשר הרימייק הטרי עבור אחד ממשחקי האסטרטגיה הטובים ביותר מאז ומעולם נתקל בתגובות קטלניות במיוחד.

אחרי שהצליחה לחדש בצורה ראויה למדי את StarCraft משנת 1998, פנתה המפתחת האמריקאית לחידוש עבור Warcraft 3 שהושק במקור ב-2002 והיווה את הבסיס הן עבור DotA, אבי כלל משחקי ה-MOBA, והן עבור World of Warcraft ההמוני המגה-מצליח. תחת השם Warcraft 3: Reforged ועם תג מחיר בלתי מבוטל של 30 דולר (או 30 יורו באירופה) הבטיחו לנו גרסת משופצת ומודרנית של הקלאסיקה – עם שיפורים למשחקיות במצב העלילתי, ארבע שעות של סרטונים חדשים, דיבוב חדש ועוד.

בליזארד רק רצתה להזכיר לנו את הרלוונטיות של אחד המשחקים החשובים בתולדותיה גם בעידן המודרני – ובמקום הצלחה קיבלה בעיקר חרפה

כשנה וחצי אחרי ההכרזה המקורית הגיעה ההשקה הרשמית – ובמקום נוסטלגיה מתוקה מצאו המעריצים בעיקר אכזבה מרירה כשההבטחות לסרטונים חדשים, שינויים והתאמות לעלילה ואודיו מחודש התפוגגו להם, וכל שנותר הוא עדכון מינורי יחסית למודלים של הדמויות במשחק בתוספת למגוון באגים טכניים חדשים שלא היו חלק מגרסת המקור. תוסיפו לכך הכרזה שנויה במחלוקת על כך שכל מוד ותוכן נוסף שייווצר בגרסת ה-Reforged יהיה שייך כברירת מחדל לבליזארד עצמה ולא ליוצריו – וקיבלתם קוקטייל שמסביר ציוני משתמשים נמוכים באופן היסטורי עבור היצירה עם 0.5 מתוך 10 בהתבסס על הצבעות של יותר מ-25,000 משתמשים באתר Metacritic.

ראוי לציין כי ציוני הגולשים ב-Metacritic לא מהווים בדרך כלל מקור שנחשב מהימן במיוחד בשל היעדר מודרציה ברמה טובה בפלטפורמה – אך במצב בו אין תמיכה כלל בציוני גולשים בחנות ה-Battle.net דרכה משווק Warcraft 3: Reforged – מדובר כנראה באינדיקציה המספרית הטובה ביותר לדעת הקהל המעשית.

שחקנים מאוכזבים הקימו אתר ייעודי שמבהיר את כל הפערים בין המובטח למצוי – בתוספת להעלמת היכולות למשחקים ברשת ה-LAN המקומית ולמשחקים ללא חיבור לאינטרנט שהיו חלק מההיצע לפני 19 שנים

בבליזארד מבטיחים עדכונים לתיקון הבעיות הטכניות איתן הושק Reforged וכמו כן החלו להציע זיכוי מהיר לכל המאוכזבים שרוצים לקבל את כספם חזרה – אך ספק אם זה מה שירגיע את המעריצים הרבים, כאשר נראה כי אין ברקע תוכניות להחזיר את התכנים שהובטחו ונחתכו. בהשקת דיאבלו 4 ננוחם? אנחנו כבר לא כל כך בטוחים פתאום.


תגיות
Back to top button
Close
Close