האתגר הבא של יוצרי Fortnite: חנות גיימינג שמתחרה ב-Steam • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

האתגר הבא של יוצרי Fortnite: חנות גיימינג שמתחרה ב-Steam

עדכון: כמובטח, כותר ההרפתקאות התת-ימי Subnautica מוצע כעת חינם לתמיד לכל אלו שיבחרו להירשם ולהשתמש בחנות ה-. מדובר במשחק עדכני יחסית בעל שווי רשמי של 25 דולר – כך שזו הזדמנות משתלמת בהחלט שמצדיקה השקעה של כמה דקות בודדות בתהליך, מבחינתנו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הכתבה המקורית: השקה בהפתעה של חנות ה-Epic Store יחד עם כמה כותרים בלעדיים תנסה להכניע את הכמות האינסופית של הפלטפורמה מבית באמצעות דגש על תנאים טובים יותר עבור המפתחים

אחרי שהפכה בהצלחה את מנועי ה-Unreal Engine שלה לדורותיהם לאחת מהבחירות הפופולריות ביותר בקרב מפתחי המשחקים והפכה את Fortnite להצלחה עצומה עם מעל 200 מיליון שחקנים רשומים דווקא תודות למצב ה-Battle Royale הצדדי החינמי הנפרד מהרכיב המרכזי של הכותר – נראה כי חברת Epic Games מוכנה לאתגר גדול חדש. הכירו את חנות ה-Epic Store, אשר מזנקת אל תוך תחום שהתחרותיות בו גדולה מאוד.

בתקופה האחרונה שמענו במספר הזדמנויות תלונות אודות המודל העסקי של , שגוזרת נתח מכובד של 30 אחוזים מכל הכנסות המשחקים שנמצאים בה (בדגש על מפתחי אינדי קטנים ועצמאים) – מה שאף הביא להכרזה של חברת האם וואלב על שינוי בגישה, אשר תצמצם בהדרגתיות את סכום העמלה בכותרים מצליחים, ל-25 אחוזים אחרי הכנסות בשווי 10 מיליון דולר ול-20 אחוזים לאחר צבירת הכנסות של 50 מיליון.

חנות משחקים חדשה בשטח – במתח?

כל זה לא נדיב מספיק מבחינתה של Epic, אשר מכריזה בגאווה על נתח עמלה של 12 אחוזים בלבד אותו תגבה מהיוצרים, בעוד ש-88 אחוזים מההכנסות יחזרו אל המפתחת או המפיצה בהתאם למודל הכלכלי הקיים עבור כל כותר בנפרד – כאשר הדגש על רווחיות הוא עבור כותרי Unreal Engine בראש ובראשונה, בהם 5 אחוזים מההכנסות מעל רף 10,000 דולר מועברים ל-Epic Games בנוסף לאחוזי ההכנסות הגבוהים של , מה שאינו קיים ב- שבה 12 אחוזי עמלה יהיה הסכום המירבי שנגבה ללא תלות בביצועים הכלכליים של המוצר.

עם ההצלחה הגדולה של Unreal Engine ובעיקר של Fortnite, נראה כי Epic בהחלט יכולה להרשות לעצמה לקצץ שולי רווח בחנות הטרייה וגם לשרוד

החנות המעוצבת כוללת מספר צנוע של יצירות בשלב זה, כולל כותריה של Epic עצמה כדוגמת Fortnite בכבודו ובעצמו ו-Unreal Tournament החינמי (הגווע לאיטו) – אם כי גולת הכותרת היא כותרים אשר בלעדיים לפלטפורמה זו, לפחות למשך זמן מוגבל, ובהם כותר הפעולה-הישרדות Ashen שכבר זמין לצד ביקורות חיוביות בהחלט, ומשחקים עתידיים כדוגמת Rebel Outlaw, Satisfactory וגם Hades: Battle Out of Hell, מבית יוצרי הלהיטים Bastion ו-Transistor. יש גם חלוקת כותרים חינמיים מתוכננת בחודש הקרוב (ואולי מעבר לו), בכדי למשוך כמה שיותר משתמשים חדשים, עם Subnautica הנהדר שיהיה זמין החל מיום חמישי הקרוב ללא עלות כלל, ו-Super Meat Boy  הממכר שיוצע לכל המשתמשים הנרשמים החל מה-28 בדצמבר.

המשחק Ashen זוכה לביקורות מרשימות ומהווה שגריר מוצלח עבור חנות ה- – יהיה מעניין מאוד לגלות האם נראה עוד הרבה כותרים שיבחרו בהשקה בלעדית לזמן קצוב עבור הפלטפורמה החדשה בה פוטנציאל ההכנסות הוא גדול יותר

חנות ה-Epic Store מצטרפת אל נסיונה של פלטפורמת הגיימינג הפופולרית Discord להילחם ב- בעזרת חנות משלה שעלה לאוויר גם הוא לפני כמה חודשים בלבד – ולמרות שסביר להניח כי עתידה של חנות הגיימינג הכי גדולה בעולם לא נמצא בסכנה בשלב הזה, אנחנו בהחלט מקווים כי האתגר יביא לשינויים בתפיסה ובגישה אשר יועילו בסופו של דבר גם לצרכנים וגם ליוצרים.

גם החנות של Discord הושקה עם מספר כותרים בלעדיים וחלוקה חינמית של משחקים שאמורה להגדיל את בסיס המשתמשים – אך במודל עסקי שזהה למעשה לזה של וגובה עמלת 30 אחוז מהיוצרים

מי הפייבוריט שלכם במסגרת המירוץ המשולש הזה? שתפו בתגובות.


תגיות

3 תגובות

  1. לא נראה לי שאני יוריד עוד חנות סתם כאב ראש…
    רגע משחקים בחינם?! טוב נו הם שכנעו אותי

  2. לה תהיה לנו השפעה מזה בכלל, כבר לא משתלם לחברות המשחקים למכור לנו משחק ב60 דולר, אני לא חושב שהם יורידו את זה, אולי הפחתה ב microstanslations , למרות שלא סביר בכלל..

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close