האוסקר של המשחקים לשנת 2020: אלו הם הזוכים החדשים

אירוע The Game Awards המשיך לחזק את מעמדו גם השנה בתור הפרס הפופולרי ביותר בשוק הגיימינג – אבל נראה כי רבים לא יקבלו את השליטה המובהקת של כותר אחד ספציפי בפודיום

טקס חלוקת פרסי The Game Awards לשנה שאוטוטו נגמרת נערך הפעם, כמו מרבית האירועים והמופעים של 2020, באופן דיגיטלי ומקוון – וסיפק לנו לא פחות מ-30 קטגוריות שונות להתייחס אליהן עם התייחסות גם אל גיימינג 'קלאסי' לשחק יחיד וגם אל עולם הגיימינג התחרותי הפורח. מספר הצופים בשנה הנוכחית עוד לא נחשף ועל כן לא נדע האם מדובר בסיפור הצלחה חוזר (בטקס הפרסים של השנה שעברה צפו מעל ל-45 מיליון גולשים בשידור חי) – אך מה שבטוח הוא שתגובות להחלטות ולהכרזות לא חסר בכלל.

הזוכה הגדול והבלתי מעורער, בפרס משחק השנה ובכמה פרסים יוקרתיים נוספים, הוא כותר הפעולה וההישרדות The Last of Us Part 2 – משחק שזכה לחיבוק גדול מאוד מהמבקרים כשהושק בחודש יוני האחרון אך דווקא נתקל בהרבה אש מהשחקנים עצמם ברשת בשל התפתחויות עלילתיות שונות וטון כללי שהיווה שינוי משמעותי לעומת הפרק הראשון. גם העובדה שהמשחק הזה בלעדי עבור קונסולות ה-PlayStation, בתקופה בה מרבית הכותרים הגדולים מציגים נכונות להשקה עבור כמה שיותר גיימרים בכמה שיותר פלטפורמות, לא ממש תרמה להרגעת הרוחות – עם הצהרות שונות על כך שהמארגנים וסוני שיתפו פעולה במכוון על מנת להדגיש את העליונות של הפלטפורמה מבית החברה.

משישה יצא אחד – ותלונות וטענות לא איחרו להגיע

The Last of Us Part II ניצח את Doom Eternal, Ghost of Tsushima, הרימייק עבור Final Fantasy 7, הלהיט של נינטנדו Animal Crossing: New Horizons ו-Hades בתור זווית תעשיית האינדי במירוץ אל פרס משחק השנה – וקטף לעצמו שישה פרסים נוספים כולל הבימוי הטוב ביותר, העלילה הטובה ביותר ומשחק האקשן-הרפתקאות הטוב ביותר של השנה.

הרבה מפורסמים הוליוודיים השתתפו באירוע החגיגי – בתור חיזוק נוסף לעובדה כי גיימינג כבר מזמן לא מהווה נישה שולית אלא את מרכז העניינים של עולם הבידור כולו, בייחוד בשנה בה בתי הקולנוע ברחבי העולם היו סגורים כמעט כל הזמן

כותר ה-Roguelite הנהדר Hades זכה בפרס משחק האינדי של השנה ומשחק האקשן של השנה, להיט האינדי העצום Among Us זכה בתואר משחק המובייל הטוב מכולם והמשחק מרובה המשתתפים הטוב ביותר, No Man's Sky זכה (בצדק) בתואר המשחק המשתפר בהדרגתיות לאורך פרק זמן ארוך, Ghost of Tsushima קיבל פרס אחד ויחיד על הבימוי האומנותי המוצלח ביותר (אם לא לוקחים בחשבון גם בחירה בתור חביב הקהל בתור בונוס), Final Fantasy 7 Remake קיבל את פרס פס-הקול ופרס משחק התפקידים הטוב ביותר, Half-Life: Alyx קטף בקלילות את פרק משחק המציאות המדומה הטוב מכולם ואילו Microsoft Flight Simulator החדשני נקבע בתור משחק הסימולציה/אסטרטגיה הטוב ביותר (באיחוד קטגוריות שמעיד היטב כיצד הז'אנרים האלו נזרקו הרחק מאור הזרקורים).

זה היה חביב הגולשים של הטקס – ומה הן הבחירות שלכם?

מסכימים עם הבחירות או חושבים שיש כאן עוול שנעשה להרבה יצירות מוצלחות הרבה יותר שהגיעו אלינו במהלך השנה הלא פשוטה הזו? בואו לספר לנו מי הם המשחקים המובילים של 2020 לדעתכם בתגובות.