דוגמני הבית של סוני: שתי קונסולות PlayStation 5 בהופעה ראשונה

כעת אנחנו סוף כל סוף יודעים מה יהיה העיצוב הרשמי של קונסולת ה-PlayStation 5 אשר תהיה זמינה בשתי גרסאות לפחות – וזה מסתמן כמו נצחון ראשון על המתחרה מבית מיקרוסופט

זה לקח הרבה יותר זמן מהמשוער, אך נראה שהתוצר מצדיק את ההמתנה: קונסולת ה-PlayStation 5 נחשפת ומציעה עיצוב בשילוב של לבן, שחור וכחול – שנראה מעניין ועתידני יותר מכל עיצוב אחר למוצר גיימינג שסיפקה לנו סוני בעבר.

ההפתעה המרכזית היא בחשיפה של שני דגמים שונים עבור קונסולת הדור הבא – זהים לגמרי בכוח העיבוד הפנימי שלהם ובנפח האחסון שעומד על 825GB (אין אזכור לזמינות של נפח גדול יותר בינתיים, על אף הפרסום שקיבלנו מאמאזון הבריטית) אך שונים בגישה ובמראה החיצוני: הגרסה הסטנדרטית כוללת כונן Blu-Ray אופטי ואילו המהדורה הדיגיטלית משילה מהיקפיה ומוותרת על הקורא האופטי לטובת התבססות על רכישות והורדות דיגיטליות של משחקים באופן מלא.

ה-PlayStation 5 Digital Edition נהנית ממראה סימטרי ונקי יותר, ללא "גיבנת" קטנה שמיועדת להכנסה של מדיות אופטיות, ואם להתבסס על השקת הגרסה הדיגיטלית המוזלת של ה-Xbox One S (ללא כונן אופטי בהתאם) – עשויה לזכות בפופולריות הגדולה מבין השתיים תודות לתג מחיר נמוך וקורץ יותר בהשוואה לאחותה.

ל-PlayStation 5 יהיו מעמדים שיאפשרו להציב אותה באופן אנכי ובאופן אופקי, בהתאם להעדפה האישית שלכם ולמקום הזמין הקיים בשידת הטלוויזיה שבסלון

מראה חיצוני הוא עניין של טעם אישי ובדרך כלל מיותר להתווכח עליו, אך במקרה הזה די קשה להתכחש להצהרה כי עיצוב ה-PlayStation 5 מרשים הרבה יותר מיריבתה ה-Xbox Series X, אשר כבר זכתה ללא מעט בדיחות על חשבונה עם עיצוב מלבני שחור שמחוויר גם בהשוואה להרבה מארזים מודרניים פופולריים בעולם ה-PC. במיקרוסופט בהחלט יכולים לטעון ליתרון מצידם בכל הנוגע לכוח עיבוד תיאורטי, אך נראה שסוני מצליחה להשוות את התוצאה בקרב תודות למראה – גם של הקונסולה עצמה וגם של האביזרים הנלווים ששומרים על קו אסתטי אחיד של שילובים בין לבן ושחור אחרי שנים בהן התרגלנו לגוון אחד שולט עיקרי בכל מוצר בקטגוריה.

הגרסה הדיגיטלית הרזה תהיה מצליחה וזולה יותר? בינתיים אנחנו נאלצים להמשיך ולנחש, ללא מידע רשמי מוצר מסוני עצמה

לצערנו, חשיפת העיצוב לא מגיעה עם רמזים חדשים כלשהם אודות המחירים – שתי המהדורות השונות מוכיחות לכאורה כי בסוני לא מכוונים לפתרון של מחיר יחיד לכלל הצרכנים וזה נשמע כמו חדשות טובות לאלו שחוששים מעלות שתהיה קשה לעיכול, אך אין לנו פרטים אודות אפשרות לבחור בין נפחי אחסון שונים או כל דבר אחר, בזמן שבמחנה של מיקרוסופט אנו ממשיכים לקבל עדויות ושמועות אודות קיומה של מערכת ה-Lockhart שתהווה את הגרסה העממית וההמונית של ה-Xbox Series X העוצמתית. לעת עתה נוכל להמשיך ולקוות כי שתי הקונסולות הללו יגיעו אל החנויות עם מחירים מומלצים של פחות מ-500 דולר או 500 יורו.

שתי קונסולות, מצלמה סטריאוסוקופית עם צמד חיישנים, עמדת טעינה כפולה, שלט רחוק למדיה – ואוזניות עם תמיכה באודיו מרחבי תלת-מימדי, כאשר לא ברור מה מאלו יהיה כלול במחיר החבילה ומה יוצע רק בתשלום נוסף נפרד

האם עיצוב ה-PlayStation 5 הוא הפתעה נעימה עבורכם, או הוכחה לכך שסוני לא ממש מבינה מה הלקוחות שלה רוצים? בואו לעזור לנו להכריע בתגובות.

בסוני הצהירו כי ה-PlayStation 5 תהיה זמינה בעוד גוונים ושילובי גוונים בעתיד – ויש כבר מי שמתנדבים להמחיש לנו כיצד עשויה להיראות מהדורה 'מסורתית' בגווני שחור מלאים