גם ה-PlayStation 5 נהנה: המשחקים החינמיים של סוני ומיקרוסופט לחודש נובמבר

בעלי מינוי לשירות ה-PlayStation Plus מתחילים לקבל משחק חינמיים גם עבור קונסולות הדור החדש של סוני, ואילו בעלי מינוי Xbox Live Gold מקבלים תזכורת לכך שכל הכותרים אותם צברו בדורות הקודמים אמורים לפעול כהלכה גם אם החליטו להשתדרג עם Xbox Series S/X

הצלחתם לעשות את הבלתי יאומן ולהשיג לכם קונסולת PlayStation 5 במסגרת המלאי המצומצם שנחת בחנויות ונחטף במלואו בתוך זמן קצר? בחרתם באלטרנטיבה עם שדרוג דווקא ל-Xbox Series X או לאחותה המוזלת שעולה כבר עתה פחות מכמה קונסולות בדור הקודם? הכתבה הזו היא בשבילכם – ותעזור לכם להבין למה אתם זכאים עד סוף החודש הנוכחי (ולא רק) במסגרת מינוי חודשי אל שירותי האונליין אותן משווקות לנו בשמחה גם סוני וגם מיקרוסופט.

בעלי מינוי לשירות ה-PlayStation Plus עם קונסולות PlayStation 4 יהיו זכאים להוסיף אל הספרייה שלהם (עד ליום שני הקרוב, ה-30 בנובמבר) , ללא עלות נוספת ולתמיד, את משחק הפעולה הגרנדיוזי Middle-Earth: Shadow of War ואת משחק הפלטפורמה המקסים והאיכותי Hollow Knight, במהדורת Voidheart שכוללת הרחבות תוכן אותן קיבל לאחר ההשקה שלו.

אנחנו לא יודעים האם יש לסוני כוונה להתחיל לספק משחקים חינמיים לקונסולת ה-PlayStation 5 בכל חודש וחודש כפי שעשתה בדורות הקודמים שלה – אך עד תחילת ינואר יש משחק אחד לפחות שמחכה בקוצר רוח להזדמנות להפוך לסיפתח שלכם

בעלי מינוי לשירות ה-PlayStation Plus עם קונסולות PlayStation 5 חדשות ונוצצות יהנו גם הם – עם משחק ההרפתקאות הטרי Bugsnax אשר הושק לצד המערכת, ויהיה זמין לכל דורש עד לתחילת השנה הבאה בתור בונוס חינמי אשר יישמר לתמיד גם במקרה הפסקת המינוי.

אם זה לא מספיק, מנויי ה-PS Plus עם קונסולות PlayStation 5 מקבלים גם גישה אל משחקי ה-PlayStation Collection שנועדו להעשיר את היצע ההשקה בצורה משמעותית – 20 כותרים פופולריים מדור ה-PlayStation 4 שנבחרו בקפידה על ידי סוני ויהיו זמינים לגישה חופשית כל עוד המינוי החודשי פעיל (בשיטה דומה ל-Xbox Game Pass מבית המתחרה מיקרוסופט).

בכל הנוגע לתמיכה לאחורה שמעשירה את היצע ההשקה בדור החדש – סוני מעדיפה את האיכות על פני הכמות

הרשימה היוקרתית הזו כוללת את Uncharted 4, The Last of Us Remastered, Days Gone, Bloodborne, God of War ועוד – אין ספק שמדובר בסיבה טובה מאוד לשקול מינוי בתשלום חודשי קבוע, בעיקר עבור אלו שלא הזדמן להם לחוות את הלהיטים הללו בדור הקודם אבל גם עבור אלו שכבר שיחקו, אהבו, ומעוניינים לנצל את ההזדמנות לבצע סיבוב חוזר עם קצבי תצוגה גבוהים ויציבים הרבה יותר ועם זמני טעינה מקוממים משמעותית.

אצל מיקרוסופט משדרים עסקים כרגיל במסגרת שירותי ה-Xbox Live Gold וה-Xbox Pass Ultimate, גם אחרי ההשקה הרשמית של קונסולות ה-Xbox Series S/X, ולא במקרה – מנויים חודשיים עם קונסולות הדור הקודם יכולים לנצל את הימים שנותרו לחודש נובמבר בכדי לאסוף לעצמם חינם לתמיד את משחק ההתכנסות המוצלח Aragami, משחק היריות הדו-מימדי Swimsanity! ומשחק הפלטפורמה ההומוריסטי LEGO Indiana Jones שיהיה זמין תודות לתמיכה הידועה לאחור של דור ה-Xbox One בחלק משחקי דור ה-Xbox 360.

שלושה מתוך ארבעה כותרים עדיין יכולים להיות שלכם אם תירשמו אל שירות ה-Xbox Live Gold כעת – והם יפעלו על כל קונסולת Xbox מודרנית שבבעלותכם

מכשירי ה-Xbox Series S ו-Xbox Series X אינם זוכים ליחס מיוחד עם כותרים חינמיים בלעדיים להם – וזה משום שקונסולות אלו מגיעות עם תמיכה מקיפה לאחור באלפי כותרים מדורות ה-Xbox הקודמים החל מהרגע הראשון, כך שכל שלושת המשחקים שמחולקים ללא תמורה לבעלי מכשירי Xbox One יפעלו כהלכה גם בדור החדש, לצד מרבית ספריית המשחקים שנמצאת בבעלותם של משתמשים שרכשו את אחד מדגמי משפחת ה-Xbox One מ-2013 ואילך – זאת לצד זמינות שירות ה-Game Pass עבור המנויים ל-Xbox Game Pass Ultimate משלב בתוכו גם את שירות ה-Xbox Live Gold, עם גישה חופשית למעל 100 יצירות נבחרות ללא צורך בבעלות קודמת כלשהי עליהן, גם ב-Xbox Series S/X.

היצע חופשי עשיר ומגוון בתמורה ל-55 שקלים בחודש – ואלו הם רק משחקיה של EA Games אשר נוספו לאחרונה, ללא מעל 100 משחקים נוספים ממיקרוסופט ושותפותיה האחרות אשר כלולים באותו המחיר

אז מי השחקנית הכי מפנקת בחודש נובמבר, שמסמל את תחילתו הרשמית של המעבר בין הדורות? מוזמנים לספר מה אתם חושבים בתגובות.