Helio: השבבים החדשים של MediaTek מכוונים אל פיסגת הביצועים • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

Helio: השבבים החדשים של MediaTek מכוונים אל פיסגת הביצועים

היצרנית הטאיוואנית מכינה משפחת שבבים חדשה עם מאפיינים מתקדמים, וכוונה ברורה לקרוא תיגר על הביצועים של המיטב מקוואלקום וסמסונג

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עד היום, המשוואה בשוק שבבי ה-ARM הייתה ברורה למדי: אם רציתם מכשיר חכם בינוני, סביר ומשתלם השבבים של MediaTek היו אופציה טובה מאוד, אך אם רציתם את השבב העוצמתי והמתקדם ביותר שאפשר למצוא בשוק – התשובה נמצאה אצל משפחת ה-Snapdragon  של קוואלקום (ו/או אצל סמסונג או NVIDIA, במקרים מסויימים מאוד).

כעת, MediaTek שואפת לשנות את הקונצנזוס עם משפחת מוצרים חדשה ומתקדמת בשם Helio. משפחת המוצרים החדשה תתחלק לשתי תת-סדרות, X ו-P, כשהראשונה מיועדת לביצועים מירביים והשנייה שמה בראש מעייניה חיי מיטביים – טרם ברור אם זה אכן המצב, אך לא מן הנמנע בהמשך כל השבבים של החברה יכנסו תחת כנפי שם המותג Helio, במקום ההתבססות על שמות דגמים בלתי ממותגים אותה אנו רואים בהווה.

mtkhl5

השבב הראשון במשפחת ה-Helio יהיה ה-X10 והוא אמור להופיע במוצרים כבר במהלך שלושת החודשים הקרובים. אין יותר מדי פרטים טכניים מאומתים על המוצר, אך הוא אמור להכיל שמונה ליבות Cortex A53 משופרות שיפעלו בתדר 2.2GHz (זאת לעומת שבב ה-MT6795 הנוכחי של החברה, שכולל ארבע ליבות Cortex A57 בתדר 2.2GHz ועוד ארבע ליבות Cortex A53 בתדר 1.5GHz). מאפיינים מעניינים נוספים של ה-X10 יהיו תמיכה בפאנלים עם קצב רענון של 120Hz, לחוויית שימוש חלקה ומיידית מאי פעם, וכמו כן תמיכה בצילום Ultra Slow Motion של עד 480 פריימים לשנייה, לעומת קצב של 120 פריימים "בלבד" שניתן למצוא בכמה מובילים כיום.

mtkhl6 mtkhl4

בנוסף, ה-X10 עשוי להציע תמיכה בכל שלושת תקני הטעינה האלחוטית הבולטים בשוק, בהתבסס על ייעודי לכך אותו הציגה לאחרונה – מה שללא ספק יוכל לקדם את האימוץ של הטכנולוגיה החביבה הזאת אל המיינסטרים.

סימן שאלה גדול שנוגע ל-X10 ולמוצרים של MediaTek באופן כללי נוגע לליבה הגראפית – כשלפי כמה וכמה שמועות שמסתובבות להן ברשת, התשובה עשויה להיות ליבות גראפיות של לא אחרת מ-AMD, זאת במסגרת הכרזתה של החברה כי תחל להציע את הטכנולוגיות שלה ליצרניות צד ג' לפני כמה זמן. לא בטוח שזה יקרה ב-X10 ולא בטוח שזה יהיה אפקטיבי כבר בניסיון הראשון (זוכרים כמה זמן לקח ל- עד שהצליחה להביא את טכנולוגיות העיבוד הגראפי שלה לכדי יישום משמעותי ותחרותי בשבבי ה-Tegra שלה?), אך עצם העובדה שאנחנו עשויים לראות בקרוב ליבות שמכשירים אולטרה היא מרשימה ומסקרנת כאחד.

בין אם AMD תהיה בתמונה ובין אם לא, יתכן שה-X10 עדיין לא יוכל להציע רמת ביצועים תחרותית ל-Snapdragon 810 ול-Exynos 7420, אך זוהי כאמור רק ההתחלה – לפי מפת הדרכים של היצרנית, היא מכינה שבב מתקדם נוסף לרבעון האחרון של 2015, שיציע ליבות Cortex A72 חדשות בשילוב עם ליבות ה-Cortex A53 ובהתבסס על תהליך ייצור חדש של 20 או 16 ננומטר, וכאן לכאורה יוכל להיות פוטנציאל אמיתי להאפיל על יכולותיהן של המתחרות.

mtkhl3 mtkhl

נמשיך לעקוב בעניין אחר , ואחרי כל טכנולוגיות השבבים המעניינות ביותר בשוק, ונדאג לעדכן אתכם בכל הפרטים כמובן.

רוחות של שינוי ביחסי הכוחות של יקום שבבי ה-ARM?
רוחות של שינוי ביחסי הכוחות של יקום שבבי ה-ARM?

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close