הגלקסי S4 צפוי להציע שתי תצורות חומרה שונות

ארה"ב תקבל גרסה עם ערכת השבבים Snapdragon 600 ושאר העולם ישתמש ב-Exynos 5 מתומן הליבות של סמסונג

השקת ה-S4 צפויה להתקיים בעוד שבועיים בניו יורק וההייפ מסביב למכשיר הדגל המצופה של סמסונג לא מאט. בעוד שמועות קודמות ציינו את ערכת השבבים החדשה של Qualcomm, ה-Snapdragon 600, כערכת השבבים שתהיה בשימוש במכשיר, שמועות חדשות ברשת טוענות שהמכשיר אמנם יגיע עם ערכת השבבים הזו, אך רק לארה"ב. שאר העולם ישתמש בערכת השבבים מתומנת הליבה של סמסונג, ה-Exynos 5

למרות שסמסונג השתמשה בעבר בערכות השבבים של המתחרה Qualcomm, כל מכשירי הדגל של החברה השתמשו במעבדים מתוצרתה, למעט גרסאות מיוחדות לחברות הסלולר הספציפיות בארה"ב. הסיבה היא שרשתות דור רביעי מסוג LTE מאוד נפוצות בארה"ב אך פחות נפוצות בשאר הארצות בעולם (אך בהחלט קיימות). הוספת מודם LTE מחוץ לערכת השבבים המובנית הוא בהחלט אפשרי, אך מוסיף לגודל המכשיר (ובכך משנה את העיצוב שלו), מבזבז יותר חיי סוללה ויוצר אינספור בעיות. לפיכך הפוקוס של סמסונג הוא להביא את ערכת השבבים שלה לכמה שיותר ארצות, חוץ מאלו שבהן רשת הדור הרביעי כה נפוצה, שאין הגיון למכור מכשיר שלא תומך בה.

כמובן שבשלב זה מדובר בשמועות בלבד, ועד ההשקה ב-14 למרץ אי אפשר יהיה באמת לדעת איך המכשיר בנוי או נראה. שווה לציין שהפעם, בניגוד לימים שקרבו להשקת ה-S3, לא דלפו (עדיין) תמונות של המכשיר עצמו, ואפילו תמונות גרועות ומטושטשות לא נצפו (חוץ מאחת שלא מראה שום דבר). כנראה שסמסונג הפיקה את הלקחים. התמונות היחידות שניתן למצוא של המכשיר הן הדמיות של מעריצים אדוקים של החברה (כמו התמונה ששמנו בראש הכתבה הזו).

מה שכן הצליח לחמוק מידיה (ייתכן שבמכוון) הם תוצאות של מבחן Browsermark 2.0 שנעשו למכשיר עם ערכת השבבים של Qualcomm. התוצאות מצויינות ומראות שיפור ניכר בביצועים לעומת ה-S3 ואף לעומת מכשירים מובילים כמו ה-HTC One X ו-LG Optimus G.

מה שלא יהיה, אנחנו נמשיך לעדכן אתכם ברגע שיהיו עוד התפתחויות (ובמקרה הזה, עוד שמועות והדלפות) ואנחנו בטוחים שיהיו.