שמועות: אפל תשיק את האייפון 5S בעוד חודשיים

ברחבי הרשת החלו להתפרסם דיווחים לפיהם כבר בחודש יוני הקרוב תשיק אפל את האייפון 5S. כמו כן, נחשף כי האייפד מיני 2 יכלול מסך ברזלוציית רטינה
 
ידיעות ותמונות ראשונות לגבי המכשיר שעתיד להיות סמארטפון הדגל הבא של אפל, הגיעו לרשת כבר לפני מספר חודשים. כעת, מנתח שווקים אמריקני מחברת Piper Jaffray" " טוען כי החברה אכן נמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים של המכשיר, כשהיא עשויה להכריז עליו כבר בסוף חודש יוני הקרוב.
באשר לחומרת המכשיר עדיין לא קיימים פרטים מדוייקים, אך הדיווחים מעלים כי האייפון 5S יכלול מעבד חזק יותר ומצלמה משופרת. מלבד זאת, חוץ ממערכת הפעלה חדשה, יתכן כי תטמיע אפל במכשיר גם את טכנולוגיית ה-'NFC' שתאפשר לבצע תשלומים ניידים.
יש המרחיקים לכת וטוענים שבעקבות הרכישה בשנה שעברה של חברת טכנולוגיות האבטחה 'AuthenTec' על ידי אפל, תטמיע החברה באייפון החדש גם מאגר זיהוי ביומטרי לזיהוי טביעות אצבע. בהחלט מדובר יהיה באפשרות מהפכנית שתחליף את שיטות הנעילה שמתבססות על קוד פשוט הבנוי מספרות – ותהפוך את המכשיר לנעול בפני גנבים וחטטנים.
ראוי לציין כי בנוסף לאייפון 5S, קיים סיכוי די גבוה שלפיו אפל תציג מאוחר יותר השנה גם אייפון במחיר מוזל, שייועד לשווקים מתפתחים או לשווקים האולטרא-נמוכים במדינות המערביות. ככל הנראה גרסתו היקרה ביותר של האייפון המוזל של אפל תעלה 250$, אם כי נכון לרגע זה מדובר בשמועות ותו לא.
באשר לידיעות לגבי מכשירי האייפד החדשים של אפל, נחשף כי האייפד מיני 2 והאייפד 5 יכללו מסך שיתבסס על טכנולוגיית ה-IGZO – מה שיאפשר לאפל לא רק הטמעה של מסכים מתקדמים יותר, אלא ייצור של מכשירים קלים ודקיקים הרבה יותר ממה שהתרגלנו עד כה.
היורש כבר בדרך…
האייפד מיני 2 יושק בסוף השנה הנוכחית, כאשר מלבד מסך 7.9 אינטש בעל רזולוצית רטינה הוא יביא עימו גם מעבד A7 כפול ליבה, מצלמה מתקדמת וחיי סוללה באורך של 10 שעות. מידע לגבי מחירו של המכשיר עדיין לא נחשף.