adplus-dvertising

פרס המשתפר המתמיד: Galaxy Z Fold 2

הדגם המתקפל הרביעי של סמסונג מהווה שדרוג חשוב בהשוואה לדגם הראשון אותו הוא יחליף – אם כי הוא בכל זאת עתיד להיות יקר מדי ומיותר עבור הרוב

הרבה דברים השתנו מאז הוצג לעולם ה-Galaxy Fold בתור הסמארטפון הראשון עם מסך מתקפל (שניתן לרכוש באופן מעשי בחנויות) בתחילת השנה שעברה. דגמי ה-Motorola Razr וה-Galaxy Z Flip שהגיעו אחריו היוו צעד חשוב קדימה שהוכיח כי מכשירי העידן החדש יכולים להיות גם קומפקטיים ונגישים יותר, אך אין זה מפתיע לגלות שסמסונג לא מעוניינת לוותר כל כך מהר על שוק האולטרה-פרימיום אותו יצרה עם המקור – אז הנה מגיע ה-Fold החדש, ה-Galaxy Z Fold 2, שמיועד להציע הרבה שיפורים בתצורה אך גם לשמור על עלות מבהילה של 2,000 דולר ויותר.

סמסונג לא ביצעה הכרזה מלאה עבור הדגם המתקפל החדש, זה יקרה בחודש הבא, אך סיפקה אישור רשמי לדיווחים וההדלפות אודות העיצוב החיצוני – המסך הפנימי הגמיש הופך לגדול עוד יותר מבלי להגדיל בצורה משמעותית את המימדים הכלליים של המוצר, והמסך החיצוני נהנה משדרוג עצום מגודל 4.6 אינץ' בלבד עם שוליים ענקיים לגודל של 6.23 אינץ' עם מסגרת מינימלית שתואמת את הטכנולוגיה אותה ניתן לקבל במכשירים מובילים "פשוטים".

זה ככל הנראה הסמארטפון עם הכי הרבה שטח תצוגה ביחס לגודל אשר נוצר עד היום – וגם העלות תתאים לתואר הבלתי רגיל הזה

שני המסכים ב-Galaxy Z Fold 2 יציעו רזולוציה משופרת ביחס ל-Galaxy Fold המקורי, מגרעות 'חור' קומפקטיות עבור מצלמות סלפי עם פגיעה מינימלית בשלמות העיצוב והתצוגה – ותמיכה בקצב רענון של 120 הרץ במקום 60 הרץ בגרסה של השנה שעברה.

ה-Fold 2 מבטיח לספק שכבת הגנה פלסטיקית טובה יותר מעל למסך המתקפל ועיצוב טוב ואמין יותר לציר הקיפול שידחה קצת יותר חול, אבק ושאר רכיבים מזיקים זעירים – ולצד אלו השיפור המשמעותי מכולם עשוי להיות ביכולת לנעול את ציר הסיבוב בכמה תצורות בזוויות שונות, כך שמתקבלת חוויית שימוש שמזכירה את המחשבים הניידים ההיברידיים הפופולריים.

האפשרות לקפל את המכשיר ולהציב אותו עם חצי מהתצוגה כלפי מעלה נשמעת כמו תוספת שימושית בהחלט – חבל שאין כאן עט S-Pen כלול במארז

המתקפל החדש של סמסונג יכלול שבב Snapdragon 865 Plus עוצמתי, מערך צילום ראשי משולש עם חיישני 12 מגה-פיקסל ששניים מהם נהנים מייצוב אופטי, קישוריות Wi-Fi 802.11ax כפולת ערוצים, רמקולים סטריאופוניים וסוללת 4,500mAh מובנית עם טעינת 25 וואט חוטית וטעינת 15 וואט אלחוטית.

למעשה, החסרון היחיד שניתן למצוא ב-Fold 2 ביחד לקודמו הוא בבחירה לספק 256GB של אחסון UFS 3.1 פנימי מהיר ללא אפשרות הרחבה, לצד 12GB של זכרון דינאמי, לעומת 512GB לאחסון ב-Fold המקורי – ועל אף שסביר כי גם הנפח העכשווי יספק חלק גדול מהצרכנים, באחד המכשירים הכי יוקרתיים לא היינו מצפים לפשרות על כל מה שאינו הטוב והמתקדם ביותר.

החדש (משמאל) והישן זה לצד זה – היורש כבד יותר, עבה יותר וגם כולל חצי מנפח האחסון, אבל אמור לכפר על כל אלו עם שימושיות וליטוש שהיו חסרים מאוד בדגם המתקפל שהחל את הטרנד

ההשקה הרשמית של ה-Galaxy Z Fold 2, בגוון ארד ובגוון שחור, תתקיים מתישהו במהלך החודש הבא לצד חשיפת הזמינות המעשית בחנויות ברחבי העולם וגם תגי המחיר – רוצים לנסות ולקלוע למחיר המומלץ הרשמי שצפוי לנו כאן בישראל? בואו לעשות את זה בתגובות.

תהיה גם מהדורת Thom Browne עם עיצוב ייעודי עבור המעוניינים – בדומה לכל מכשיר מוביל אחר של סמסונג מהשנה האחרונה