סקנדל חדש: תביעה ייצוגית נגד אפל בעקבות 'תקלה 53' • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםצרכנות

סקנדל חדש: תביעה ייצוגית נגד אפל בעקבות 'תקלה 53'

תיקנתם את האייפון החדש שלכם במעבדה פרטית כלשהי? יש סיכוי לא רע שעדכון תוכנה טרי יהפוך אותו ללבנה בלתי מתפקדת, והצרכנים ממש לא מרוצים מהעניין

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האם Error 53 יהיה כאב הראש החדש של אפל? התקלה הספציפית הזו הפכה למשמעותית הרבה יותר במסגרת עדכון תוכנה חדש במסגרת 9 במכשירי האייפון, ויש מי שמצהירים כי יגישו תביעה ייצוגית נגד הענקית מקופרטינו בגללה.

השגיאה המדוברת מגיעה ממכשירי אייפון עדכניים, הכוללים את חיישן ה-TouchID המובנה לטביעות אצבע, אשר תוקנו מחוץ לחנויות ונציגויות רשמיות של . לכל סורק טביעות אצבע במכשירי האייפון יש מספר מזהה בלעדי וייחודי, ונראה כי עדכון חדש הפעיל מצב בו שינוי בלתי מתועד או מורשה של אותו מזהה (כלומר, החלפה של החיישן המובנה – בעיקר במסגרת תיקונים של מסכים סדוקים או מנופצים) עלול להביא ליצירת 'תקלה 53' שמונעת את המשך השימוש בסמארטפון, והופכת אותו למשקולת נייר, פחות או יותר, כשתיקון המצב ניתן לביצוע רק דרך עצמה.

erf

בעוד שרבים ברשת מסכימים כי בעידן בו הסמארטפון מנסה להפוך גם לארנק הדיגיטלי שלנו, שאיתו נוכל לשלם כמעט על כל דבר שנרצה (בתוספת לכך שהוא כבר מכיל את כל המידע הרגיש והאישי שלנו), נדרשת רמת תוכנתית וחומרתית משופרת אשר תיקח בחשבון גם מצב בו יש נסיון לשנות את רכיבי החומרה של המכשיר ללא בקרה – עולות תהיות רבות מדוע 'תקלה 53' לא משביתה אך ורק את פעולת חיישן טביעות האצבע עצמו, אלא את כל הסמארטפון, ובעיקר מדוע המהלך הזה התרחש בצורה כל כך פתאומית, ללא התרעה וללא הסברים מקדימים לצרכנים או לאלו המתעסקים בתיקוני מכשירים.

erf1

הטענות אל נוגעות הן לכך שהחברה לא דאגה להבהיר ולהתריע לפני הפעלתו של מנגנון האבטחה החדש והמשמעותי, והן לכך שמדובר במהלך אשר למעשה מחייב ביצוע תיקונים דרך הצינורות הרשמיים, והיקרים משמעותית, של החברה

באפל מצידה טוענים כי הם מסייעים לאלו שנתקלו ב'תקלה 53' ללא עלות – אך ברשת כבר קיימות כמה וכמה עדויות נזעמות של מי שנדרשו לשלם מכספם על תיקון נוסף, למכשירים שכבר תוקנו במעבדות חיצוניות והפכו לבלתי שמישים לפתע לאחר העדכון התוכנתי המדובר.

לא כל תיקון של מסך מנופץ או רכיב אחר יגרום ליצירתה של 'תקלה 53', אך במידה והתיקון כלל החלפה או פעולה כלשהי אחרת הקשורה בחיישן ה-TouchID - יש סיכוי לא רע שזה יגיע
לא כל תיקון של מסך מנופץ או רכיב אחר יגרום ליצירתה של 'תקלה 53', אך במידה והתיקון כלל החלפה או פעולה כלשהי אחרת הקשורה בחיישן ה-TouchID – יש סיכוי לא רע שזה יגיע

לא ברור מה היקף התקלה החדשה והמדוברת הזו, אך עצם כוונתה של פירמת עריכת דין הממוקמת בסיאטל להגיש דרישה לתביעה ייצוגית מול אפל "תעזור" ככל הנראה לסיפור להישאר בכותרות, ולא להיעלם במהירות כפי שקורה במסגרת הרבה תקלות מוזרות אחרות בשוק הסמארטפונים. נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.


תגיות

4 תגובות

 1. ל-"מחפש דייט? חברה? מצא מישהי עכשיו", אפשר לאהוב אייפונים או לא, אבל הגיד שהחומרה שלהם נחותה זה ממש לא נכון. למען הסר ספק, מעולם לא היה לי אייפון, וכנראה שגם לא יהיה כי אני לא אוהב את המדיניות אפל ואת מערכות ההפעלה שלה. החומרה שממנה מורכב האייפון מיוצרת על ידי חברות אחרות, כמו סמסונג ו-LG, והיא ברמה גבוהה. המעבד של האייפון האחרון, לדוגמה, עבר במבחני ביצועים את רוב המתחרים המובילים.

 2. שכחתי לציין ש-Samsung מייצרת עבור אפל את מעבד ה-A9 (יחד עם TSMC).

 3. אנשים קצת חיים בסרט…. אייפון עולה בערך 250 דולר ליצר. הגאלאקסי עומד על 290. אז הארגומנט שלכם לא כל כך ואלידי כי גם סמסונג עושים קופה עליכם.
  דבר שני, החומרה לא נחותה במובן של "זולה או פושטית". מה שכן נכון זה שהחומרה באייפונים מיצרת פחות "כוח סוס". והוכח לא פעם ולא פעמיים שכח עיבוד לא אומר כלום לגבי חווית שימוש. ועובדה שבכל המשחקים האייפונים לא רואים ממטר את האנדרואידים…
  אנשים פשוט הולכים עיוור אחרי מספרים שזורקים להם. אותו דבר היה עם אינטל ומירוץ הגיגה הרצים שלה עד שבאה AMD ונגסה להם בנתח שוק מאוד משמועותי עם מעבדי הK9 שהיו הרבה יותר יעילים (מאז המצב כמובן השתנה).
  אותו דבר עם מירוץ הפיקסלים במצלמות. רק עכשיו אנשים מבינים שמגה פיקסלים זה לא הכל בחיים.
  אותו דבר עם מירוץ הליבות. 8 ליבות במעבד לא ממש אומר שום דבר אם התוכנה שלך זבלה שלא יודעת לנצל את זה…

 4. jackhammer, אתה תקוע ב 2012, כבר מזמן יש אנדרואידים שמשווים ועוקפים את אפל בביצועים בפועל במשחקים, כשרוב אלה שלא מצליחים אלה מכשירים עם רזולוציה של 2560*1440, שהיא הסטנדרט ברוב מכשירי הדגל האנדוראידים וגבוהה לא במעט מזו באייפון, מה שגורם למעבד להתאמץ יותר לדחוף את האקסטרה פיקסלים על חשבון FPS. כמובן שלא מדובר בהפרש שהופך את המשחק לבלתי שחיק, רק מספיק בשביל שחובבי אפל יצהלו שיש להם מכשיר יותר טוב.
  אבל כן, החיים זה לא רק מספר ליבות או כמה GHZ יש לך, וגם לא כמה ראם או פיקסלים, אבל היי, זה גם לא כמה FPS יש לך במשחק כזה או אחר. זה שילוב של הכל, כולל ציוד היקפי ומחיר של המכשיר והאביזרים הנלווים. וכן, גם מדיניות של חברה כמו שגיאה 53 זה גורם חשוב.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close