סימנים של ייאוש? מוטורולה וגוגל מציעות סמארטפונים בהנחות גדולות במיוחד

מוטורולה תעניק לכם זוג יחידות של המכשיר החכם המתקפל שלה אם תסכימו לרכוש אחד – ואילו בצפון אמריקה ניתן להשיג כעת את ה-Pixel 4 במחיר התחלתי של 450 דולר בלבד

מוטורולה וגוגל הן זוג חברות שבחרו ללכת נגד הזרם עם הסמארטפונים החדשים שלהן – וכעת יתכן כי אנחנו זוכים לעדויות על כך שההימורים האלו לא הצליחו להוכיח את עצמם.

ה-Motorola Razr המודרני החל את דרכו בסוף השנה שעברה בתור אחד המכשירים המעניינים ביותר בסביבה עם מסך מתקפל, אך מצא את עצמו בבעיה בתוך זמן קצר מול ה-Galaxy Z Flip שהציע מפרט עשיר יותר במחיר נמוך יותר – וכעת נראה שמתחילה לה מעין מכירת חיסול מלאי.

בחנות הרשמית של מוטורולה בצפון אמריקה הופיע לו מבצע BOGO, או Buy One Get One – במסגרתו רוכשי מכשיר Razr אחד במחיר מלא של 1,500 דולר (לא כולל מס) יקבלו מכשיר נוסף חינם לגמרי, עם אפשרות לשילוב בין הגוון השחור לגוון המוזהב החדש שהתווסף לפני מספר שבועות. מדובר למעשה בחצי המחיר עבור כל אחד מהמכשירים, והזדמנות נהדרת לבני זוג או בני משפחה שהתלהבו מהעיצוב הרטרו-מודרני של המוצר אך לא היו מוכנים לבצע את ההשקעה הראשונית הגבוהה.

מתי בפעם האחרונה קיבלתם מכשיר זהה חינם עם המכשיר החכם שרכשתם? זו בהחלט לא הצעה סטנדרטית בקטגוריית המוצרים הזו – וכזו שעלולה לאכזב מאוד את אלו שטרחו לרכוש את ה-Razr במחיר מלא, ללא הטבה, בתקופה האחרונה

ה-Pixel 4 וה-Pixel 4 XL היו גם הם מכשירים שגרפו התעניינות רבה, בעיקר בטרם הוצגו בצורה רשמית ומלאה – מחירים התחלתיים גבוהים יחסית של 800 דולר ו-900 דולר בהתאמה לצד נפחי זכרונות צנועים, סוללות קטנות וחסרונות בולטים במנעד יכולות הצילום בהשוואה לדגמים אחרים באותם תגי מחיר גרמו להרבה גבות של צרכנים להתרומם כלפי מעלה כבר במעמד ההכרזה בחודש אוקטובר 2019, ועתה קיצוץ (זמני) גדול מעניק הזדמנות להתחדש בצמד הזה במחירים שנראים כהולמים הרבה יותר ביחס לתמורה.

החנות המקוונת הרשמית של גוגל, אמאזון וגם רשת חנויות B&H Photo מציעות כולן את ה-Pixel 4 במחיר בסיס של 500 דולר (לא כולל מס) עבור דגם עם 64GB לאחסון ו-600 דולר עבור דגם 128GB – הנחות של 300 דולר לעומת מחירי ההשקה הרשמיים, כאשר גם צמד דגמי ה-Pixel 4 XL עם נפחים של 64GB ו-128GB לאחסון נמכרים בעבור 600 דולר ו-700 דולר עם הנחות של 300 דולר בהשוואה למחירים המקוריים.

ברשת חנויות Best Buy לקחו צעד נוסף קדימה, ומציעים את כלל הדגמים בהנחות של 350 דולר לעומת המחירים המומלצים – החל מ-450 דולר בלבד ל-Pixel 4 הבסיסי, דגם 550 דולר ל-Pixel 4 XL הבסיסי ועד ל-650 דולר ל-Pixel 4 XL עם אחסון כפול של 128GB, אשר מגלמים הנחות של בין 35 אחוזים ל-44 אחוזים בתמחור.

המחיר הנוכחי של Best Buy עבור ה-Pixel 4 נמוך רק ב-50 דולר ממחיר ההשקה של ה-Pixel 3a המוזל בשנה שעברה – אם כי לא ידוע מתי נראה חזרה לשגרה ולעלות הגבוהה המקורית

שני הסמארטפונים הללו אינם זמינים בארץ בייבוא רשמי ועל כן ספק גדול אם נראה את השפעות המבצעים הללו בשוק המקומי – אך נקווה כי במוטורולה ובגוגל יצליחו להסיק מסקנות חיוביות להמשך הדרך ויציעו עלויות שמתחשבות באופן טוב יותר בתחרות הקיימת.

האם במחירים המעודכנים יש סיבה מוצדקת לחשוק ב-Pixel 4 וב-Motorola Razr? בואו לספר לנו מה אתם חושבים בתגובות.