סוללה מפלצתית, שבב נוסטלגי: סמארטפון מעניין חדש מבית סמסונג לשוק הביניים

דגם ה-Galaxy F62 נחשף רשמית בתור התאום המסתמן של ה-Galaxy M62 – והוא עשוי להיות רלוונטי מאוד לכל מי שמייחסים חשיבות עליונה עבור חיי הסוללה שלהם

לעתים אנחנו נתקלים במכשירים חכמים מודרניים שמרגישים כמו הרכבת "פרנקנשטיין" של רכיבים אשר נותרו במלאי משנים קודמות – וה-Galaxy F62 הטרי מבית סמסונג בהחלט תואם את ההגדרה, אם כי זה לא בהכרח עלבון עבורו.

המכשיר המיועד לשוק ההודי כולל פאנל Super AMOLED של 6.7 אינץ' עם רזולוציית 2,400×1,080 פיקסלים (וקצב רענון סטנדרטי של 60 הרץ, למקרה שתהיתם), אחסון מובנה של 128GB עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיסי microSD, זכרון דינאמי של 6GB או 8GB, סורק טביעות אצבע מובנה בכפתור צדדי, שבב NFC מובנה, מערכת אנדרואיד 11 עדכנית עם ממשק ה-One UI 3.1, חריץ עבור אוזניות, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפולת ערוצים, מעטפת עשויה פלסטיק – ושבב Exynos 9825 מתומן שיהיה מוכר לכל מי שרכשו או שקלו לרכוש את אחד מדגמי משפחת Galaxy Note 10 בשנת 2019.

לסמסונג יש גל של דגמי ביניים חדשים עבור שנת 2021 שנמצאים בשלבי הכנה מתקדמים – וכעת הגיע הזמן להכיר את אחד מהראשונים בהם

שבב העיבוד המדובר מבוסס על תהליך ייצור מודרני של 7 ננומטר ומספק כוח עיבוד בלתי מבוטל גם במונחי שנת 2021, בייחוד בכל הנוגע לכוח גראפי – אך עם זאת הוא אינו כולל תמיכה ברשתות דור חמישי כלל, ובכך מסגיר למעשה את הוותק שלו בתקופה בה רוב הדגמים במחיר של 200 דולר ומעלה נהנים מהתמיכה הטכנולוגיה החשובה הזו.

סמסונג מבליטה את הביצועים של שבב ה-Exynos שבפנים – ובצדק, משום שהוא עשוי להביך את מרבית שבבי הביניים מהשנה החולפת

הבחירה בשבב Exynos מוביל מהעבר היא מעניינת, אך מעניין לא פחות השילוב שלה עם סוללה בקיבולת של לא פחות מ-7,000mAh – גדולה בעשרות אחוזים מהקיבולת הממוצעת שפוגשים בשוק, עם תמיכה בקצב טעינה של עד 25 וואט שככל הנראה יגזור צורך בהמתנה של מעל לשעתיים עבור טעינה מאפס למאה.

העיצוב די רחוק מלשדר יוקרה מודרנית, אבל היי – לפחות המימדים הם שפויים עד כמה שניתן, בהתחשב בסוללה המאסיבית שמתחבאת מתחת

גוף הפלסטיק שיהיה זמין בשחור, כחול או ירוק "מציל" את ה-F62 במידה מסויימת, ומעניק לו מימדים שפויים באופן יחסי עם משקל של 215 גרם ועובי של 9.5 מילימטרים לערך, כאשר שימוש בחיפוי זכוכית אחורי למשל היה מקפיץ את המשקל הסופי בעשרות גרמים נוספים, ככל הנראה.

לסמסונג יש כבר מכשיר אחד עם סוללת 7,000mAh בארסנל מאז השנה שעברה – אבל אנחנו תמיד לראות עוד אפשרויות, גם אם הן בלתי סטנדרטיות ובלתי רגילות

ה-Galaxy F62 יספק מצלמת סלפי של 32 מגה-פיקסל בתוך מגרעת 'חור' ממורכזת ומערך צילום אחורי מרובע עם חיישן 64 מגה-פיקסל עיקרי, חיישן 12 מגה-פיקסל לצילומים בזווית רחבה ועוד צמד חיישני 5 מגה-פיקסל משניים לחישת עומק וצילומי מאקרו. המחיר ההתחלתי שלו יהיה 24,000 רופי, או 330 דולר שהם 1,090 שקלים בקירוב – ולנו נותר רק לשאול האם הייתם רוצים לראות את אחיו ה-Galaxy M62 (שמיועד להיות זהה במראה ובחומרה אך משווק לקהל מחוץ להודו) מגיע רשמית גם לישראל. מוזמנים לדבר על זה בתגובות!