מתי אצלנו בסמארטפונים? המתחרה של כרטיסי ה-microSD בתצוגת ביצועים מרשימה • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoTסמארטפוניםטאבלטיםכתבות נבחרות

מתי אצלנו בסמארטפונים? המתחרה של כרטיסי ה-microSD בתצוגת ביצועים מרשימה

כרטיסי ה- החיצוניים להרחבת האחסון, עליהם שמענו כבר לפני שלוש שנים אך עוד לא קיבלנו שום הזדמנות להשתמש בהם, נראים מבטיחים ביותר במסגרת הוכחת יכולת מבית חברת Hisense הסינית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אי שם בשנת 2016 הכריזה חברת סמסונג על תצורה חדשה של תקן ה-UFS הזריז – בכרטיסי הרחבה זעירים דמויי microSD אשר יעניקו טובים משמעותית מכל מה שהכרנו בתחום הזה, בצריכת הספק נמוכה יותר ועם פוטנציאל משמעותי להתפתחות עתידית עד למהירויות של לא פחות מ-24 ג'יגה-ביט בשנייה.

מאז הבשורה הטכנולוגית המלהיבה הזו…לא קרה הרבה. כרטיסי ה-microSD המשיכו להיות הבחירה האחת והיחידה של היצרניות שבחרו לספק אפשרות להרחבת נפח האחסון במכשירים החכמים שלהן, וצמחו בנפחים עד לשיא עדכני מדהם של טרה-בייט שלם, לצד נסיון מסויים להבטיח רמת איכותית (שלא תמיד נותן את התמורה) בתקני ה-A1 App Performance ו-A2 App Performance.

לא הכריזה באופן פומבי על כרטיסי בנפח שיא של טרה-בייט – אך כאן אנחנו מוצאים אחד שכזה בפעולה

בזמן שיותר ויותר מכשירים חכמים מאמצים את ה-UFS בתור תקן עבור נפח האחסון הפנימי המובנה במכשיר, עם עדיפים משמעותית על תקן ה-eMMC הוותיק, אנו מגלים כי אולי עדיין יש תקווה גם לכרטיסי חיצוניים – תיעוד של אב-טיפוס לסמארטפון בשם T91 מחברת Hisense שכולל את הממש המתאים ומעניק טעימה מחודשת מהביצועים האפשריים.

שיכולים לגרום גם לאחסון המובנה בהרבה מכשירים חכמים להאדים מבושה

תיעוד של האתר הגרמני winfuture מציג כרטיס הרחבה בתקן UFS מבית בנפח של טרה-בייט שלם (כן, כמו כרטיס ה-microSD האחד והיחיד שזמין כיום באותו הנפח, מתוצרת SanDisk) מצטיין במבחן ה-AndroBench 5 עם מהירות קריאה רציפה של כ-510 מגה-בייט בשנייה ומהירות כתיבה של 180 מגה-בייט בשנייה – שיפור של פי 5 או פי 6 מכרטיסי microSD מובילים בשוק. הביצועים האקראיים מרשימים עוד יותר עם 32,000IOPS בקריאה רציפה וכ-6,000IOPS בכתיבה רציפה – לא רק הרבה יותר מכרטיסי microSD אלא גם יותר ממה שמציעים שבבי מובנים בתקני eMMC ויותר ממה שמספקים רוב כונני ה- הניידים המתקדמים.

כבר היום קיימת אפשרות להתקין ולהפעיל ישירות מתוך כרטיסי microSD בעלי תקן ראוי – ועם כרטיס הרחבת האחסון תוכל להרגיש ממש כמו האחסון המובנה במכשיר, ולשפר משמעותית את חוויית השימוש בעת צפייה ועיבוד המדיה שבמכשיר

נכון להיום יש רק מוצר מסחרי אחד שכולל תמיכה בכרטיסי UFS חיצוניים, וזה נייד עדכני מסדרה 9 היוקרתית של , אם כי ראוי לציין שדגם זה כולל קורא כרטיסים פיזי משולב עבור microSD ו-UFS – וזה בכל זאת מעניק לנו תקווה לכך שמתישהו בקרוב נוכל לראות מספקים תמיכה בכרטיסי UFS מבלי לוותר על התמיכה הטובה והמוכרת ב-, כך שצרכנים יוכלו ליהנות מנפחים גדולים וביצועים גדולים מבלי לוותר על השימושיות.

המחשב הנייד היחיד עם תמיכה בכרטיסי חיצוניים מעניק לנו תקווה לעתיד זריז יותר

רוצים לראות עוד ועוד מכשירים חכמים עם כרטיסי UFS, או שמדובר מבחינתכם בפיתוח מיותר בעידן שבו נפחים של 128GB נחשבים כבסיס עבור מובנה בהרבה מן המקרים? בואו לשתף בתגובות!


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close