מצלמת ה-OnePlus 8 Pro תאבד את כוחות העל שלה בעדכונים הבאים • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

מצלמת ה-OnePlus 8 Pro תאבד את כוחות העל שלה בעדכונים הבאים

הפילטר הייחודי של הסמארטפון המתקדם שאיפשר להציץ אל תוך מוצרים אטומים למראה מתברר כבאג ולא כפיצ'ר אחרי הכל – ועתיד להיעלם בקרוב

ה- 8 Pro הושק עם מגוון טכנולוגיות משוכללות, כאשר אחת מהייחודיות שבהן הייתה חיישן צילום משני מוזר משהו עם הכינוי Color Filter Camera שנועד לספק אפשרויות צילום מעניינות ו'אומנותיות' יותר. זו הייתה אלטרנטיבה מוזרה משהו לחיישני מאקרו שזמינים בסמארטפונים רבים לצד חיישנים לצילומי תקריב ולצילומים בזווית רחבה – אך היא החלה לתפוס כותרות רק כאשר משתמשים גילו כי תחת הפילטר המתאים ותחת התנאים הסביבתיים המתאימים אותו חיישן מסוגל לחשוף לנו את מה שנסתר מהעיניים שלנו.

לעין האנושית יש טווח נפוץ ידוע של אורכי גל שנקלטים ומעובדים לתמונה במוח, בזמן שהעולם שסובב אותנו כולל ספקטרום עצום נוסף של תדרים ואורכי גל אותם אין לנו יכולת לקלוט ולראות, בזמן שחיישני צילום לא בהכרח סובלים ממגבלה פיזית זו, ויכולים לעתים קרובות לקלוט ולעבד מידע נוסף שבלתי נראה לעיניים שלנו – ואף לבצע המרה של אותו מידע לתדרים ואורכי גל שאותם אנחנו כן רואים.

כעת אנחנו מגלים מה מסוגלים יחידת ה-Color Filter Camera ומצב ה-Photochrome לעשות – ולא כולם מתלהבים מכך באותה המידה

חיישן ה-Color Filter Camera ב-OnePlus 8 Pro משתמש במידע מאורכי גל בתחום האינפרא-אדום שאינם נראים לבני האדם בכדי ליצור חלק מהאפקטים הויזואליים המיוחדים שלו – כאשר מסתבר כי מעטפות מסויימות מאפשרות לאותם אורכי גל לעבור דרכן בקלות, בזמן שהן נראות אטומות לגמרי מנקודת המבט האנושית. בתוך זמן קצר החלו לצוץ ברשת שלל מדליקות של שלטים, מארזי מחשב וציוד היקפי נוסף בהן רואים את המעגלים המודפסים שבפנים, מעבר לעטיפת הפלסטיק.

צמד דוגמאות מתוך עשרות רבות של האפקט המדליק שקיים ב- 8 Pro כרגע – רק לזמן מוגבל

מדובר באפקט חביב בהחלט שמעניק ל-OnePlus 8 Pro לייצר תמונות שאף אחר לא יכול כרגע (לפחות באופן רשמי), אך נראה כי ביצרנית הסינית לא ממש אהבו את השיח המשמעותי שנוצר ברשת אודות העניין, אולי בעיקר בשל כותרות חוטאות לאמת על יכולת 'ראיית רנטגן'  מסתורית שחושפת מה שנמצא מתחת לבגדי המשתמש – וכעת אנחנו מקבלים את האישור הרשמי לכך שלא מדובר בפיצ'ר אלא בהפתעה בלתי צפויה שתיעלם בקרוב.

טכנית, ניתן לטעון כי החיישן מסוגל להבחין בעצמים מתחת לבגדים – אך נראה כי החשש מכך שהסמארטפון יאפשר לצפות בגופם החשוף של אחרים ללא הסכמתם לא ממש מבוסס או סביר

נציגי פירסמו הודעה ברשת ה-Weibo ובה הצהירו כי עדכון קרוב יבטל את אפשרות השימוש בחיישן ה-Color Filter (לכל הפחות בגרסה הסינית של מערכת ההפעלה), כאשר התוכנית להמשך הדרך היא לספק עדכון ללא היכולת לחשוף למשתמש את מה שמתחת לפלסטיקים ובדים עבור כלל גרסאות המכשיר. סביר להניח כי החיישן המדובר ימשיך לקלוט, לעבד ולהיעזר במידע שמחוץ לטווח יכולות העיניים והמוחות שלנו – אך הפעם בחברה יוודאו כי התוצרים אינם מוצגים למשתמשים באותו אופן "בלתי טבעי".

בעבר נפגשנו בכמה הזמדנויות בסמארטפונים אקזוטיים עם חיישנים מובנים מחברת FLIR, אשר מסוגלים גם הם לסייע לנו להבחין בבני אדם בחושף מוחלט או אפילו מבעד לעצמים מסויימים – אך כנראה שמשתמשים לא ממש אוהבים לגלות יכולות מתקדמות כאלו באופן מפתיע וללא אזהרה מוקדמת, אלא רק כשיש תיאום ציפיות הולם מראש

אנחנו נחזיק אצבעות לכך שמה שהחל בתור הפתעה בלתי צפויה יהפוך מתישהו בעתיד למאפיין בונוס חביב רשמי – עם השיווק הנכון שירגיע צרכנים חשדנים למיניהם.

תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close