מיקרוסופט חושפת את Surface Duo - סמארטפון אנדרואיד כפול מסכים • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטאבלטים

מיקרוסופט חושפת את Surface Duo – סמארטפון אנדרואיד כפול מסכים

האגדות היו נכונות – חברת הענק מציגה מכשיר חדש משלה, עם קונספט בלתי רגיל וזמינות מתוכננת רק בעוד יותר משנה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


איך נראה העתיד של מערכת האנדרואיד? מספר יצרניות בשוק יצהירו כי מדובר בחזון של תצורות שימוש בלתי רגילות שמשלבות בין כפי שהם מוכרים לנו כיום, פחות או יותר, לטאבלטים – ואל הרשימה הזו ניתן להוסיף עכשיו בצורה רשמית את בכבודה ובעצמה, שתחזור אל המגרש לאחר היעדרות של מספר שנים עם ה- Duo.

במסגרת ההכרזה על מכשירי Surface חדשים זכינו להצצה אל אב-טיפוס של "סמארטפון" בלתי רגיל, בעל זוג מסכי 5.6 אינץ' המחוברים בציר מתקדם ביניהם שמסוגל לבצע תנועה של 360 מעלות, בדומה לניידים היברידיים מודרניים – ניתן לסגור את המכשיר כך ששני המסכים שלו אינם גלויים לעיני המשתמש, או לחילופין לפתוח אותו למצב בו יש מסכים גלויים משני צדדיו, וכמובן לעשות שימוש בשני המסכים במקביל ממש כמו מחשב נייד זעיר, בדומה לגישות שכבר ראינו מבית ואסוס (אם כי שם היה מדובר בתחנת עגינה שניתנת לפירוק, בעוד שכאן זה הוא מאפיין מובנה בסיסי של המוצר).

שני מסכים נפרדים בגודל אלכסוני של 5.6 אינץ' האחד – יוצרים יחדיו משטח עבודה גדול של 8.3 אינץ'

ה-Surface Duo מציע מערכת שעברה מקצה שינויים מאסיבי ואינו כולל שום מצלמות או מאפיינים מתבקשים אחרים בחלקו החיצוני, ומסתפק במצלמת סלפי קדמית בודדת בחלק הפנימי שיכולה להפוך גם למצלמה חיצונית בעת סיבוב של ציר המכשיר אל הכיוון הנגדי – אך לא נופתע אם כל זה עוד ישתנה עד להשקה המסחרית הרשמית, שצפוייה להגיע רק אי-שם בעונת החגים של סוף שנת 2020.

מסך אחד יכול לשמש בתור מקלדת וירטואלית או בקרי משחק, והשני עבור תצוגה – וכמובן שיש עוד מגוון אפשרויות מעניינות נוספות שניתן ליישם תודות לטכנולוגיה

קיבלנו נבואות ודיווחים אודות מכשיר מתקפל כפול מסכים ממשפחת ה-Surface כבר לפני כשנתיים, ועכשיו אנחנו יודעים כי מדובר ברעיון ממשי ולא רק בפנטזיה פרועה של חובבי – חבל שניאלץ להמתין עוד שנה שלמה (או כמעט נצח, במונחי התחום) עד שניתן יהיה לבחון ולהכריע האם מדובר בהברקה או נפילה.

הדגם הנוכחי מבוסס על מערכת אנדרואיד פאי ועל 855 – אך סביר להעריך כי עד ההשקה בסוף שנה הבאה נוכל לראות עיצוב וחומרה שונים ומעודכנים


תגיות
Back to top button
Close
Close