מומהר מהמפעל: הכירו את ה-Snapdragon 768G והסמארטפון הראשון שמבוסס עליו • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

מומהר מהמפעל: הכירו את ה-Snapdragon 768G והסמארטפון הראשון שמבוסס עליו

השבב השני של חברת עם מודם 5G מובנה בתוכו הוא גרסה מואצת של קודמו – ו- היא זו שמרימה את הכפפה ומנצלת את ההזדמנות החדשה לפני כל השאר

הפעלה של תקשורת סלולר בדור החמישי בישראל עוד לא בדיוק נראית באופק, אך החדשות הטובות הן שלפי התפתחות השוק נראה כי כאשר יגיע הרגע המיוחל הזה – לרובנו כבר יהיו בידיים שמוכנים ומזומנים לתמוך ביכולת המשופרת הזו.

סמסונג ו-Huawei כבר הציגו שבבים מתוצרתן עם תמיכה ב-5G, ואילו למתחרות Mediatek וקוואלקום יש כבר שלושה שבבים שונים עם תמיכה ייעודית ב-5G כל אחת – כאשר התוספת החדשה למשחק עונה לשם Snapdragon 768G ומיועדת להוות את הביניים המתקדם והעוצמתי ביותר בשוק.

שם חדש, מאפיינים מוכרים

הדגם הטרי של קוואלקום מהווה גרסה מומהרת של ה-Snapdragon 765G הפופולרי, אשר מהווה את המוצר הראשון בקטלוג החברה עם מודם סלולר מובנה תומך 5G. שני השבבים מתבססים על תהליך הייצור העדכני ביותר של ב-7 ננומטר (7LPP), עם צמד ליבות עיבוד שמבוססות על ארכיטקטורת Cortex A76 מתקדמת, שש ליבות עיבוד שמתבססות על ארכיטקטורת Cortex A55 חסכונית וליבה גראפית מובנית מדגם Adreno 620 – אך ההבדל הוא שב- 768G תמצאו את ליבת העיבוד המרכזית, מסוג Kryo 475 Prime, פועלת בתדר מירבי של 2.8GHz לעומת תדר של עד 2.4GHz ב- 765G.

כל שאר שבע ליבות העיבוד בשבב ה-Snapdragon 768G ימשיכו לפעול באותם תדרים מקוריים (ליבת Kryo 475 Gold אחת בתדר של עד 2.2GHz ושש ליבות Kryo 475 Silver בתדר של עד 1.8GHz), אך גם ליבת ה-Adreno 620 הגראפית שתומכת ברזולוציות תצוגה של עד QHD זכתה להמהרה משלה, ומיועדת לספק שיפור של עד 15 אחוז בהשוואה לליבת ה-Adreno 620 ב- 765G – כאשר זו עשויה להיות בשורה משמעותית אפילו יותר מההמהרה לליבת העיבוד הכללית, שתסייע לקוואלקום להמשיך ולבלוט לחיוב במבחני הביצועים בהשוואה מול מתחרים מאתגרים כמו ה-Dimensity 800 וה-Dimensity 1000 של .

הגרסה החדשה היא בשורות טובות למשתמשים וגם למפתחות השבבים השונות – שכן היא מעידה על שיפור ביכולות הייצור ההמוניות של בדור החדש, אשר מסייעות לנו לקבל מוצרים שעומדים בתדרי פעולה מהירים יותר תחת צריכת הספק זהה או דומה מאוד

שאר המאפיינים ב-Snapdragon 768G מסתמנים כזהים לאחיו: תמצאו כאן מנוע עיבוד אותות מובנה עם מירביים של 5.4TeraOPS להאצת למידה חישובית ובינה מלאכותית, בקר זכרון LPDDR4X כפול ערוצים, מנוע עיבוד תמונה עם תמיכה בחיישנים של עד 192 מגה-פיקסל שעוד לא קיימים בפועל, תמיכה בטעינת Quick Charge 4.0 Plus מהירה, תמיכה בקישוריות Wi-Fi 802.11ax כפולת ערוצים במהירות של עד 867 מגה-ביט בשנייה, תמיכה בקישוריות Bluetooth 5.2 מודרנית – ומודם X52 מובנה עם תמיכה בדור השני, בדור השלישי, בדור הרביעי (עד מהירות הורדה של 1.2 ג'יגה-ביט בשנייה) ובדור החמישי (עד מהירות הורדה של 3.7 ג'יגה-ביט בשנייה).

ה- 768G אינו זינוק קדימה ביחס לשבבי הביניים שאנחנו כבר מכירים, זה נכון, אבל הוא עדיין אמור לספק שיפור יכולות חשוב ביחס ל- 765G שכבר היווה הצעה קורצת בהחלט – ולשמחתנו הרמזים הראשונים מצביעים על כך שזה יקרה ללא תוספת משמעותית למחיר שלו. ה-Redmi K30 5G Racing Edition, או Redmi K30 5G Speed Edition, יהיה הסמארטפון הראשון שיכיל את הגרסה המשופרת בתוך מעטפת זהה במראה ובמאפיינים שלה לזו של ה-Redmi K30 5G מסוף השנה שעברה, אשר הכיל את ה- 765G – והמחיר ההתחלתי לשוק הסיני נותר זהה ועומד של 2,000 יואן לגרסה עם 128GB לאחסון, כלומר כ-282 דולר בלבד בהמרה ישירה.

זה אותו Redmi K30 משתלם ומוכר היטב, באותו מחיר מומלץ רשמי – רק גוון המנטה והשבב שבפנים הם חדשים

תוספת של עד 15 אחוז בביצועים בתמורה לאותו המחיר? זו הצעה שאנחנו בהחלט יכולים לקבל בהבנה. מסכימים? בואו לדבר על זה עם כולם!

תגיות
Back to top button
Close
Close