מוטורולה ואינטל לנצח – מהפכה סלולרית בפתח? • HWzone
גאדגטים

מוטורולה ואינטל לנצח – מהפכה סלולרית בפתח?

אינטל מנסה כבר זמן רב לחדור אל שוק הסמארטפונים והטאבלטים, ועתה נראה כי מצאה את דרכה פנימה. מוטורולה צפויה לקיים אירוע ב-18.9 בלונדון בה אולי תכריז על סמארטפון אנדרואיד מתקדם שיתבסס על ארכיטקטורת Medfield של . אם אכן יוכרז מכשיר שכזה, הוא עשוי להתחיל מהפכה שתיצור תחרות חדשה בתחום שנראה כי כבר התקבע

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מהפכת הסמארטפונים והטאבלטים תפסה את אינטל ו-AMD "עם המכנסיים למטה". בעוד מעבדי ה-ARM הציגו ביצועים סבירים (שהלכו והשתפרו בקצב מסחרר) וחיי סוללה מרשימים, ליצרניות ה-X86 לא היה מענה הולם. אינטל לא וויתרה, ולאחר כמה ניסיונות כושלים והבטחות שווא, הציגה את ארכיטקטורת ה-Medfield שלה.

לפני ארבעה חודשים יצא לשוק מכשיר ה-Medfield הראשון, מכשיר הודי בשם Lava Xolo X900. המכשיר למעשה היה מבוסס נרחבות על דגם הרפרנס שהציגה אינטל, ונמכר במחיר אטרקטיבי יחסית – כ-420 דולרים. המכשיר הפתיע לטובה – הוא היה חזק למדי (מלבד לביצועיו הגראפיים, שלא הצליחו להרשים) וזמן הסוללה שהוא הציג היה ממוצע. נראה כי אינטל הצליחה לממש את הבטחותיה. יחד עם ה-Xolo הוצגו גם ה-Lenovo LePad K800 וה-Orange San Diego, מכשירים דומים המבוססים על דגם הרפרנס של גם הם.

ההזמנה לאירוע של ואינטל

את המכשירים הראשונים הריץ השבב הראשון ששיחררה אינטל, Z2460. השבב כלל את טכנולוגיית ריבוי הנימים המפורסמת של אינטל, פעל במהירות 1.3Ghz והכיל את ה-PowerVR SGX540  בתור ליבה גראפית. את כל הסיפור הריצה כמובן אנדרואיד, תחילה בגרסת ג'ינג'רברד ולאחר מכן בגרסת ICS.

המכשירים היו משתלמים למדי, אך מה שחסר היה לאינטל כדי ששבביה ימריאו הוא שיתוף פעולה עם חברה חזקה. אינטל השכילו עוד בינואר לחתום על הסכם לשיתוף פעולה עתידי עם מוביליטי בכבודה ובעצמה.

בינתיים אינטל הספיקה לחשוף עוד שני שבבים, אחד לשוק הנמוך (Z2000) ואחד למקסימום ביצועים – ה-Z2580, שצפוי לכלול 2 ליבות, את טכנולוגיית ריבוי הנימים של אינטל ויפעל בתדר של 1.3Ghz (או 1.8Ghz במצב טורבו). על הצד הגראפי ממונה שבב ה-SGX544MP2 העוצמתי. אם השבב הקודם לא סיפק לגמרי את הסחורה, השבב הזה בהחלט יכול להתמודד בכבוד עם שבבי ה- המובילים. ע"פ דיווחים ישנים השבב עתיד לצאת בחצי הראשון של שנת 2013.

לאחרונה הכריזה מוטורולה על אירוע שיערך ב-18.9 בלונדון, ואם לשפוט לפי הלוגו של אינטל שמתנוסס בראש ההזמה, שעת האפס הגיעה ופרויקט ה-Medfield צפוי לקבל דחיפה רצינית. יתכן ומוטורולה תכריז על מכשיר חדש שירוץ על שבב ה-Z2580, או אולי דווקא על שבב ה-Z2460 הפחות מרשים. הנחה הגיונית היא שמסך הסמארטפון העתידי יהיה מסוג Super AMOLED ברזולוציית HD, אך אין מידע מאומת בנושא לעת עתה. המכשיר צפוי להריץ מערכת אנדרואיד בגירסת ה-ICS או אולי אפילו בגרסת JB וכמו כן עשוי לכלול טכנולוגייה בשם instant-on, שמאפשרת להפעיל את המכשיר בזמן קצר ביותר ומצלמה שמסוגלת לצלם מספר מרשים של מהר וברצף.

איור של סמארטפון מוטורולה מבוסס שבב שהודלף לרשת מוקדם יותר השנה.
רמז למה שהשתיים מכינות לנו בחודש הבא?

מעניין יהיה לראות איך רכישתה של גוגל את מוטורולה תשפיע על מכשיריה העתידיים של החברה, היות ועוד לא יצאו כאלו. משתמשים רבים ישמחו לבטח לקבל מכשיר עם מערכת "נקיה" – ישירות מגוגל וללא תוספות ממשק מצד היצרנית, מה שגם מקל ומזרז את העדכונים למכשיר.

לאינטל יש כרגע את כל מה שהיא צריכה כדי להצליח – מעבדים תחרותיים, פרטנרית יציבה ותמיכה מלאה של מערכת ההפעלה. אם המכשיר יתומחר בהתאם, אנחנו עלולים למצוא עצמנו אל מול שחר חדש של שבבים ניידים. המונופול שיש לארכיטקטורת ה- עשוי להישבר ותחרות גדולה מבעבר תציף את השוק. לנו הצרכנים מדובר בחדשות טובות, היות וטבעה של תחרות הוא להוביל לשיפור ולהוזיל מחירים. מי יודע, אולי בעתיד אפילו נראה סמארטפונים שמריצים אפליקציות x86, או יחד עם .


תגיות
Back to top button
Close
Close