חדש מ-HP: להדפיס באמצעות הקול

חברת HP היא הראשונה לאמץ הדפסה באמצעות פקודות קוליות בלבד – בשיתוף פעולה עם אמאזון, וגם מיקרוסופט

לאחר שכבשו את רשימות רבי המכר בחנויות המקוונות של אמאזון ברחבי העולם עם מכירות של עשרות מיליוני יחידות בשנה שעברה, ועם צפי אשר מדבר על שוק בשווי שיגיע ל-16 מיליארד דולר עד שנת 2020 – קצת קשה להתווכח עם הצהרה על כך שעוזרות חכמות, מכל סוג ובכל צורה, הן אחד מהטרנדים החמים ביותר בשוק העולמי כולו כרגע. במצב שכזה לא מפתיע לראות כמעט כל חברה עושה מאמצים על מנת להצטרף למסיבה בהקדם האפשרי, ולזכות בכמה נקודות זכות אצל קהל היעד התופח שמאמץ לביתו את Alexa, סירי, Bixby, קורטנה או העוזרת של שלא זכתה לשם חיבה קצר וחביב משלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


HP, אחד מהשמות הגדולים ביותר שנותרו להתמיד בשוק המדפסות, היא אחת מאלו שמעוניינות להפיק את המיטב מהעוזרות האישיות המודרניות – ומכריזה על תמיכה רשמית ראשונה בשוק בהדפסה מקוונת עם פקודות בשפה טבעית, שתהיה חלק מרוב הדגמים המודרניים שלה שכבר נמכרים בחנויות כיום.

המדפסות הופכות לחכמות יותר

תהליך קצר ופשוט יחסית שמפורט באתר הרשמי של בנפרד עבור כל אחת משלושת העוזרות החכמות מאפשר חיבור של כל מדפסת מבית עם תמיכה בקישוריות לרשת ובטכנולוגיית ה-ePrint אל הרשת הביתית (או המשרדית) החכמה שלכם, באופן שיאפשר הדפסת דפים מסויימים שמוגדרים מראש גם מבלי לגעת במחשב: הדפסה של יומן יומיס שבועי או חודשי, הדפסת דפי רשימות מוכנים, הדפסת דפי שורות, הדפסת תשבצים ומשחקי סודוקו ברמות קושי שונות וגם הדפסת דפי צביעה מוכנים לילדים ולמבוגרים (לא כל היכולות זמינות אצל כל העוזרות החכמות בשלב הזה).

התמיכה בשלוש במקביל היא מבורכת בהחלט – ואין לנו ספק כי נראה יכולות דומות גם במדפסות מקוונות של יצרניות אחרות בשוק בקרוב

לא מדובר ביכולות אשר יחליפו את הצורך לבחור קובץ שאותו אתם זקוקים להדפיס מהמחשב או מהרשת, אך זו התחלה מעניינת, כשבהמשך ב- מתכננים להוסיף פקודות שיאפשרו לשנות את הגדרות ההדפסה של היחידה מבלי לגעת בה, לבדוק את רמות הדיו או הטונר שנותרו וגם להזמין מלאים במידת הצורך. עוד בעתיד אנו צפויים לראות גם מדפסות עם מערכי מיקרופונים מובנים, שיוכלו להתבסס על לביצוע עבודות ללא תלות בחיבור לשום מכשיר אחר שנמצא בבית.

מבחר הדפים להדפסה קולית הוא מצומצם יחסית, אבל גם זה משהו שאמור להשתפר ולהשתדרג עם הזמן

מדובר בחדשות מעניינות ואף חשובות, גם אם אין לכם שום רמקול חכם בבית ואין לכם כוונה לרכוש אחד כזה – משום שראוי לזכור כי העוזרות הדיגיטליות עשויות להיות מובנות גם במחשב האישי הבא שלכם, אחרי שאסוס, אייסר לנובו וגם HP כבר הדגימו עבודה עם Alexa בהתבסס על אפליקציה ייעודית בתערוכת CES 2018, זאת ביחד עם התמיכה הבסיסית המובנית ב-Cortana שכבר קיימת בכל מכשיר מבוסס מערכת 10 (וכנראה גם תמיכה ב- Assistant שעוד תתווסף בעתיד הלא רחוק).

בשוק הגבוה נראה מדפסות עם עוזרת חכמה מובנית בתוכן – אבל תמיכה בפעולה בהתבסס על מתן פקודות למכשיר אחר שנמצא בבית היא חשובה לא פחות מבחינתנו

אין לנו ספק כי מצב בו כל מכשיר ביתי בעל קישוריות או יוכל ליהנות מפעולה לפי פקודות קוליות באמצעות עדכון תוכנתי פשוט וללא דרישה לחומרה מיוחדת, הכל דרך כמה מכשירים ספציפיים ברחבי הבית (מחשבים, טלוויזיות או רמקולים) שמשמשים להאזנה והבנה של הצרכן, הוא הכיוון הנכון והחשוב ביותר להמשך ההתפתחות של התחום בשנים הבאות. מסכימים איתנו או שלא ממש? בואו לספר מה דעתכם בתגובות.