מגה-טאבלט מסמסונג: פרטים חדשים על ה-Galaxy Tab S8 Ultra

האם החברה הענקית מקוריאה תצליח לפצח את הנוסחה להצלחה עבור טאבלטים מבוססי אנדרואיד בגודל של מחשבים ניידים?

סדרת הטאבלטים הפופולרית של סמסונג , Galaxy Tab S, תזכה לדור חדש בקרוב, וזה מידע שכנראה לא יפתיע אף אחד בהתחשב בכך שהחברה הצליחה לחזק את מיקומה בצמרת בתור יצרנית של טאבלטים עוצמתיים ומתקדמים במיוחד שמתבססים על אנדרואיד – אך על פי מידע חדש ומפתיע יחסית הדור החדש לא יכלול רק דגם סטנדרטי וגם Plus עם מסך מוגדל, אלא לראשונה גם דגם Ultra שיהיה מאסיבי עוד יותר תודות לפאנל תצוגה של 14.6 אינץ'.

שקופית מודלפת בקוריאנית מפרטת, כך נראה, את עיקרי המפרט הטכני של כל שלושת הדגמים בסדרת Galaxy Tab S8 שעשויים לקבל השקה רשמית בסמוך או במקביל למשפחת מכשירי ה-Galaxy S22 בתחילת השנה הבאה. כל הדגמים עתידים להתבסס על שבב ה-Snapdragon 898 הבכיר העתידי מבית קוואלקום, עם מערך אודיו מרובע, תמיכה בעט מגע וצמד מצלמות ראשיות ברזולוציית 13 מגה-פיקסל ו-5 מגה-פיקסל – כאשר נראה כי בדומה לדור ה-S7 גם הפעם ה-Galaxy Tab S8 יתבסס על מסך IPS של 11 אינץ', בזמן שה-Galaxy Tab S8 Plus ירוויח ממסך AMOLED של 12.4 אינץ' שכנראה יהיה בעל רזולוציה גבוהה יותר בתור תוספת.

הדלפה מפורטת במיוחד מגלה לנו את מירב הסודות עבור המשפחה החדשה – ויתכן שזה קורה מעל לארבעה חודשים לפני ההשקה המעשית

החידוש העסיסי ביותר הוא כאמור בדגם ה-Galaxy Tab S8 Ultra החדש לחלוטין, שיציע מסך AMOLED של 14.6 אינץ' עם רזולוציית 2,960×1,848 פיקסלים וקצב רענון של עד 120 הרץ, כמו בדגמי ה-Tab S8 וה-Tab S8 Plus. הדגם המוגדל עתיד לספק לצרכנים משקל ועובי מינימליים משהו של 650 גרם ו-5.5 מילימטרים בהתאמה, וכמו כן יהיה היחיד במשפחה שיהנה מאחסון UFS פנימי מהיר בנפח 512GB לצד 12GB של זכרון LPDDR5, וכמו כן מצמד מצלמות סלפי עם תוספת של חיישן 5 מגה-פיקסל לצילומים בזווית רחבה ביחד עם חיישן 8 מגה-פיקסל עיקרי שיהיה האחד והיחיד בשימוש בשני הדגמים האחרים של המשפחה.

יש לא מעט עיבודים בלתי רשמיים לעיצוב האפשרי של דגם ה-Ultra החדש, אם כי קצת קשה להאמין שמסגרת מסך דקה כל כך היא סבירה עבורו – לא נתנגד לגלות שטעינו בהערכות במקרה הזה

כל שלושת הטאבלטים יתמכו בטעינה חוטית מהירה עם הספק של עד 45 וואט, כשה-Galaxy Tab S8 הפשוט מספק קיבולת של 8,000mAh ללא שינוי מה-Galaxy Tab S7 על הנייר, ה-Galaxy Tab S8 Plus כולל סוללת 11,000mAh מוגדלת וה-Galaxy Tab S8 Ultra הוא כמובן המוביל עם קיבולת של 11,500mAh או 12,000mAh.

האם שוק הגאדג'טים המודרני אכן בשל לקבל טאבלט עם מסך כל כך גדול, עם עובי ומשקל שהם כמחצית מהנתונים האופייניים עבור מחשבים ניידים היברידיים בעלי תצוגה דומה – או שגם היום מדובר ברעיון נישתי ומוזר שלא יתפוס, כפי שהיה גם בנסיונות קודמים שונים ומגוונים ליצור טאבלט מגודל? יתכן שיחלפו עוד כמה חודשים טובים עד שנקבל תשובות והוכחות בעניין.

לסמסונג היו את מכשירי ה-Galaxy View שלה בעבר עם מסך של לא פחות מ-18.4 אינץ', כך שטאבלטים ענקיים אינם זרים לה לגמרי