כמובטח, בערך: הסמארטפון הראשון עם סורק טביעות אצבע שנמצא בתוך המסך • HWzone
CES 2018גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

כמובטח, בערך: הסמארטפון הראשון עם סורק טביעות אצבע שנמצא בתוך המסך

חברת הסינית היא הראשונה להציג את הטכנולוגיה החדשנית מבית Synaptics, שכבר לא תיאלץ אתכם להתפשר בין מסך בעל שוליים מינימליים לסורק ביומטרי במיקום נוח במכשיר החכם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת Synaptics חשפה את הפתרון הייחודי שלה לסורק טביעות אצבע מאובטח שנמצא מתחת לפאנל התצוגה של המכשיר עוד בחודש שעבר, תוך שהיא מבטיחה להציג שיתוף פעולה מול יצרנית מהדרג הבכיר בהקדם – ובתערוכת CES 2018 הפרטנרית אכן נחשפה בתור , שעד לפני כמה רבעונים עוד ניצבה בחמישייה הפותחת של השוק (לפני שנדחקה החוצה בידי בת ארצה שיאומי).

הסורק מנצל את המבנה הייחודי של מסכים בטכנולוגיית בכדי לקלוט את האצבע של המשתמש מבעד לדיודות הזערוריות שמרכיבות את המסך, ובכך אינו זקוק למיקום פיזי כלשהו בחזית המסך בכדי לעבוד – אלא עושה זאת מתחתיו, ובכך מאפשר למתוח את התצוגה מלמעלה ועד למטה, כמה שרק ניתן במסגרת הטכנולוגיות המודרניות הקיימות. הטכנולוגיה שמאפשרת להפעיל כל פיקסל במסך בנפרד מאפשר לסורק הטביעות להיות מוכן לקליטת האצבע של המשתמש גם כשהמסך כבוי לכאורה ובמצב המתנה, מבלי לחסל את זמני הסוללה של המוצר. מתנסים ראשונים העידו כי זמני התגובה של החיישן הם הגיוניים – לא המהירים ביותר בשוק, אך גם לא איטיים באופן אשר פוגע בחוויית השימוש הכוללת.

המכשיר האלמוני – עם שאין לאף אחד אחר כרגע

ב-Vivo לא חשפו שום פרטים טכניים של אב הטיפוס אשר כולל את החיישן הייחודי, אך מהתמונות ניתן לראות דמיון גדול בינו לבין מוצר הדגל העדכני של החברה, ה-Vivo X20 (או ה-Vivo X20 Plus המוגדל) – מכשיר מרשים בפני עצמו שכולל מסך Super AMOLED מוארך בגודל 6 אינץ', 660 עדכני, זכרון דינאמי של 4 ג'יגה-בייט, נפח של 64 ג'יגה-בייט, סוללת 3,250mAh וחיישן טביעות אצבע שנמצא במרכז גבו, כמובן. לא נופתע אם בחברה יחליטו להשיק את הטכנולוגיה הטרייה באופן מצומצם תחילה, אולי בתור מעין מהדורה מוגבלת ייחודית של ה- X20.

ככה עובד החיישן – רק עם פאנלים בטכנולוגיה אחת בלבד הזה

אם אכן נראה את סורקי טביעות האצבע מתחת למסכים הופכים לטרנד חם חדש בשוק בשנת 2018, בדומה לאופן בו אותם מסכים מוארכים עם שוליים מקוצצים הפכו במהירות למעין סטנדרט חדש בשוק – יתכן שהמרוויחה הגדולה ביותר מכל הסיפור לא תהיה Synaptics, אלא דווקא מלכת מסכי ה-OLED , שכן טכנולוגיה זו מהווה את הבסיס ליישום העכשווי, לפחות עד להבשלת הפתרון העל-קולי העתידני מבית חברת , אשר יוכל לעבוד עם כל סוגי המסכים ואפילו דרך גופים מתכתיים. מצד שני – אולי כדאי להמתין עם ההכתרה לפחות עד שנשמע את מחירו של הדגם הראשון המיועד.

האם זה ה- X20 למעשה, או דגם אחר שפשוט נראה כמעט זהה?
מקור התמונה: gsmarena.com


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close