כושר להמונים עם OnePlus: היצרנית הסינית מכינה צמיד חכם בזיל הזול

החברה שעד לא מזמן התמקדה בעיקר בסמארטפונים עם מפרטים מתקדמים עשויה לספק בקרוב תחרות גם בקטגוריות מוצרים זולות הרבה, הרבה יותר

מותג ה-Nord החדש של OnePlus היווה את אחת מההפתעות הנעימות של שנת 2020 בעינינו, והעשיר את ההיצע בשוק הסמארטפונים הישראלי בשלושה דגמים תחרותיים עד מאוד. האם בשנת 2021 נוכל לקנות מוצרים של היצרנית הסינית האהודה הזו לא רק בפחות מ-900 שקלים, אלא גם בפחות מ-200 שקלים?

תמונה מודלפת טרייה מספקת לנו הצצה ראשונה לצמיד הכושר החכם הראשון של OnePlus, ה-OnePlus Band (כן, גם אנחנו מופתעים לגמרי) שעשוי לשאת תג מחיר מומלץ שווה ערך ל-40 דולר בלבד או 130 שקלים לערך לפי היחס העכשווי בין המטבעות.

התמונה הראשונה עבור המכשיר החכם הכי זול של OnePlus עד היום  – צמיד עם מספר גוונים כפולים משולבים ומסך צבעוני מוארך

ה-OnePlus Band מיועד להציע סוללה שתספק כמה ימי שימוש תכוף בכל פעם, מסך Super AMOLED צבעוני גדול יחסית עבור הקטגוריה, הגנה בפני מים – ואם להתבסס על הנחות כי המוצר יהיה דומה מאוד או אפילו זהה לצמיד ה-Oppo Band שהוצג לפני כחצי שנה מבית המותג המגביל מאותה חברת אם, נראה כי צרכנים יוכלו ליהנות משבב NFC מובנה עבור תשלומים דיגיטליים נתמכים, מד דופק רציף, חיישן חיישן רמות חמצן בדם, יכולות ניטור שינה, תמיכה ב-12 מצבי ספורט שונים ואפשרות להחליף את הרצועה בקלות וזריזות.

הצמיד של Oppo הושק עבור השוק הסיני בלבד במחיר מומלץ של 200 יואן, או כ-30 דולר בלבד – אך הגיוני בהחלט להעריך כי דגם דומה של OnePlus יזכה לזמינות בינלאומית רחבה יותר, וככל הנראה גם במחיר מוגדל במעט בדומה למה שקורה עם מרבית הגאדג'טים והמכשירים החכמים.

ה-Mi Band 5 נמכר כבר עכשיו בעשרות חנויות מקומיות במחיר התחלתי של פחות מ-140 שקלים – האם יש בשוק מקום לעוד מתחרה בעל מאפיינים דומים רבים? כנראה שעוד מעט נדע את התשובה לכך

על פניו לא נראה כי ה-OnePlus Band יביא אל השוק יכולות מהפכניות שאי אפשר למצוא כעת ב-Mi Band 5 של שיאומי או ב-Honor Band 6 – אבל אנחנו אף פעם לא נתנגד לעוד אלטרנטיבות איכותיות, בייחוד כאשר המחיר מתאים לספק תחרות מעשית וחיובית.

טרם ידוע לנו מתי תתקיים ההשקה הרשמית עבור ה-OnePlus Band, אך ישנן הערכות לכך שזה עשוי להתרחש במקביל להשקת השעון החכם הראשון של המותג מתישהו במהלך החודשים הקרובים – אולי לצד משפחת דגמי ה-OnePlus 9 במהלך חודש מרץ 2021. נמשיך לעקוב ולעדכן.

אין לנו עדיין תמונות ממשיות של ה-OnePlus Watch הראשון לשמו – אך גם כאן יש ברשת מקורות ששמחים לנבא כי העיצוב יהיה דומה מאוד לזה של ה-Oppo Watch הראשון, שבתורו "קצת" מזכיר שעון חכם מצליח אחר מחברה אמריקאית עלומה עם שווי שוק של קצת יותר מ-2 טריליון דולר

עדכון: תמונת טיזר רשמית ראשונה עבור הצמיד החדש מוצאת גם היא את דרכה אל עולם הטוויטר, עם אימות לנתונים כמו מסך Super AMOLED צבעוני של 1.1 אינץ' וסוללה שתספיק לעד שבועיים ללא טעינה וגם פרטים על הכרזה רשמית אפשרית כבר בעוד שבוע, ב-11 בינואר, עם תג מחיר של 2,500 רופי בלבד עבור השוק ההודי – 34 דולר או 110 שקלים לערך בהמרה ישירה.

 

בנוסף, יש עוד כמה תמונות יחסי ציבור מודלפות מהן תוכלו להתרשם עד שנגלה האם ההכרזה הרשמית אכן נמצאת ממש מעבר לפינה, עוד לפני השעון החכם או הסמארטפונים המובילים החדשים.