כולם רוצים לרכוש את RIM

כולם מנסים לקנות את RIM. עתיד הבלאקברי בסכנה?
 
אין זהו סוד כי המצב הכלכלי של חברת RIM, יצרנית מכשירי הבלאקברי, לא נראה טוב במיוחד בזמן האחרון. החברה מאבדת נתח שוק ללא הפסקה למכשירים מתחרים מבית היצרניות הגדולות האחרות, כגון אפל וסמסונג, והמניה של החברה מגיבה בהתאם ויורדת לשפל של כמה שנים.
 
חברה עם שם מותג וכמה פטנטים עסיסיים רשומים לזכותה היא מטרה מצוינת עבור החברות המתחרות, ואין השמועות בדבר תאגידי ענק שמנסים לבלוע את החברה המקרטעת לתוכם מפתיעות במיוחד.
 
חברת אמזון שכרה מוקדם יותר השנה את שירותיו של בנק השקעות על מנת שזה יבחן את האפשרות להתמזג עם חברת RIM. אמזון כבר נכנסה לשוק הניידים עם טאבלט הקינדל שלה והשמועות מדברות על סמארטפון ממותג שיושק בשנת 2012, אך בכל זאת, ל-RIM יש הרבה יותר ניסיון בפיתוח ויצור מכשירים סלולריים. החברות המאוחדות בהחלט יוכלו לעשות לא מעט גלים בשוק המכשירים הניידים, אך נכון לעכשיו אנחנו לא יודעים על שום התקדמות בנושא.
 
המשיח של RIM?
גם חברות נוקיה ומיקרוסופט הביעו עניין ברכישה משותפת של RIM. כלומר, החברות ינהלו את החברה יחד, אל דווקא הצמד הזה לא מעוניין בשום דבר שיש ל-RIM פרט לפטנטים שלה. אחרי הכל, נוקיה מתחרה במכשיריה של RIM ומיקרוסופט מתחרה במערכת ההפעלה שלה. כמו כן, שיתוף הפעולה בין נוקיה ומיקרוסופט נותן דגש למכשירי מבוססי מערכת ה-Windows Phone 7, ואנחנו בספק אם בכוונת נוקיה ומיקרוסופט להשאיר את RIM על כל מערך מכשיריה ותוכנותיה בחיים.
 
בינתיים חברת RIM לא מנהלת שום מו"מ לרכישה או מיזוג, עד כמה שאנחנו יודעים. ככל הנראה, היא סומכת בצורה אבסולוטית על ההצלחה של מכשירי הבלאקברי מסדרה 10 העתידית שיושקו לקראת סוף השנה הבאה ובטוחה כי אלה יהיו המכשירים שיצליחו להוציא את החברה מהבוץ בו היא שקועה עכשיו.
 
במידה והמכשירים העתידיים לא יעמדו בציפיות של RIM, אנחנו לא חושבים שהחברה תוכל להישאר ישות עצמאית למשך הרבה זמן והיא תאלץ למכור או להתמזג על מנת להמשיך ולהתקיים.