והרי התחזית לשנת 2015: סמארטפונים עם LTE ו-64 ביט בפחות מ-300 ש"ח • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטאבלטים

והרי התחזית לשנת 2015: סמארטפונים עם LTE ו-64 ביט בפחות מ-300 ש"ח

מפתחת השבבים הבריטית חולקת איתנו 15 תחזיות עבור שוק המכשירים החכמים בשנה הקרובה, כאשר גולת הכותרת היא ההערכה שמכשירים בינוניים וסבירים יהפכו לזולים הרבה, הרבה יותר

כבר היום ניתן למצוא סמארטפונים וטאבלטים נאים במחירים מטורפים של מאות שקלים בלבד, אשר הופכים אותם לסוג של רכישה אימפולסיבית פוטנציאלית לפחות עבור חלק מהאנשים. עם זאת, במפתחת השבבים שאחראית על חלק ניכר מהמהפכה הזו, , מעריכים שהמגמה תמשיך ביתר שאת גם בשנה הקרובה – ותאפשר לנו לקבל מכשירים חכמים עם שבבי 64 ביט, תמיכה ברשתות דור רביעי ותג מחיר חסרי תקדים שיחלו ב-70 דולר בלבד.

תחזיות נוספות של ARM לשנת 2015 כוללות צמיחה חדה בתחום החיישנים הביומטריים שתשנה את הדרך בה אנחנו משתמשים במכשירי הכיס שלנו, עלייה בחשש ובכמות התקפות הסייבר תביא לשינוי בגישת האבטחה, תחום "האינטרנט של החפצים" (IoT) ימשיך להתפתח ויראה דחיפה קדימה עם שלל שחקניות סיניות טריות, יותר יצרניות מכשירים ירכשו מפתחות שבבים בנסיון להקנות לעצמן יתרון וייחוד תחרותי אל מול התחרות הגוברת, וגם תחום התשלום החכם בעזרת המכשיר החכם יהפוך לנפוץ הרבה יותר.

 כל התחזיות הללו נשמעות מבטיחות והגיוניות למדי, אם כי אין ספק שזו אשר מדברת על עם מאפיינים מתקדמים במחיר של פחות מ-300 ש"ח היא המעניינת ביותר ברשימה – ואנחנו תוהים מי תהיה השחקניות או השחקניות שיאפשרו לנו לקבל את קפיצת המדרגה הזו.

csmtp2
גם היום אפשר למצוא מכשירים עם תג מחיר בסביבות ה-70 דולר אשר אמורים לספק חוויית שימוש בסיסית וסבירה – אם כי הם אינם כוללים שבבי 64 ביט ואינם כוללים תמיכה ב-LTE

החשודה המיידית היא MediaTek הטאיוואנית שמובילה את שוק המכשירים המוזלים מזה מספר שנים, כאשר שבב ה-MT6732 מרובע ליבות ה-Cortex A53 שלה נשמע כמו מועמד אפשרי לעניין, וכבר היום מהווה בסיס למכשירים נאים במחירים תחרותיים הנעים סביב איזור ה-100 דולר – אולי במחצית השנייה של שנת 2015, כאשר נקבל ירידה הדרגתית נוספת במחיר רכיבי החומרה השונים, נוכל להשיג את מה שעולה היום כ-100 דולר ב-70 דולר בלבד בהתאם לחזון.

מועמדות פוטנציאליות נוספות להפוך את חזון ה-LTE ב-70 דולר למציאות הן מארוול ושבב ה-PXA1908 מרובע הליבות שלה (אשר מתחיל לצוץ גם הוא במכשירים תחרותיים במיוחד בתקופה האחרונה), שחקניות אלמוניות עולות דוגמת Leadcore ואולי אף קוואלקום בכבודה ובעצמה, ששבב ה-Snapdragon 210 החדש שלה אמור להביא סוף סוף את בשורת קישוריות הדור הרביעי גם למשפחת השבבים הבסיסית ביותר של היצרנית האמריקאית.

csmtp1
בפחות מ-75 דולר מהווים בשורה כפולה לישראלים, שכן הם אינם נדרשים במע"מ ובמס רכישה ועל כן יוכלו להיות מוזמנים מחו"ל בעלות שקרובה מאוד לזו הנקובה

תהיה הסיבה לכך אשר תהיה – אין וויכוח על כך שסמארטפונים ראויים וזולים יותר יהוו ברכה לכל חובב טכנולוגיה באשר הוא, ויסייעו להתקדמותן של טכנולוגיות חשובות כמו ארכיטקטורת ה-64 ביט, טכנולוגיות ה- ושוק הסמארטפונים כולו באופן כללי.

תגיות

7 תגובות

 1. לפי מה שידוע לי, ישנו מס של 37% על כל קטגוריית הסלולאר, החל מהדולר הראשון, ללא קשר ל 75$.

 2. URL

  
  
  alex_ne
  
  
   ו
  
  
  negevasaf
  
  
  אתם טועים, המס קנייה, המע"מ וכל החרטא שמסביב הוע 35.7% על כל מכשיר שמחירו מעל 75$, במידה וזה מתחת אז זה לא נחשב.
  

  http://i.imgur.com/2fGyWFu.png

 3. אני כמובן מאוד מקווה שאני טועה, אבל אני זוכר יש קטגוריות מיוחדות – טבק, אלכוהול, וכנראה גם סלולר שיש עליהן מס החל מהדולר הראשון.

 4. סלולר בפירוש לא נכנס בקטגוריה הזאת – מדובר על טבק ואלכוהול בלבד.
  אני יודע מאיפה קיבלת את הרושם שזה רלוונטי גם לסלולר – מעמוד ה"שאלות ותשובות" של BUY2USA. הם טועים ומטעים.
  יש שם משפט שיקרי ולא נכון: "הסכום הפטור ממכס ביבוא אישי לכל הפריטים הוא עד לסכום של $75 (מלבד מוצרי טבק, אלכוהול וטלפונים ניידים)."
  זה פשוט שקר בוטה שקיים שם כבר במשך שנים, לא ברור מדוע ולמה. אם הם מנסים גם לגבות על זה מיסים בפועל אז הם עוברים על החוק ומדובר בהונאה. אם זו סתם טעות בדף המידע אז זו סתם רשלנות מצידם.
  כך או כך זה פשוט לא נכון.

 5. אני מכיר מס' אנשים (2/3) שהזמינו מכשירים ממתחת ל75$ מAmazon ובדרך כלל אמאזון מחשבים מראש את סכום המסים ולוקחים את זה בעת הקנייה, אך במקרה זה לא לקחו ולאחר שאחד מהם דיבר עם Amazon הם בדקו את העניין ואמרו שבארץ שלנו, ישראל, אין שום מסים על סלולר מתחת ל75$.

 6. אולי סוףסוף נחליף את הצקמוק שאני מנסה להשתמש בו

  יש לי טלפון סמסונג עם איזה 128 מגה זכרון פנימי הכל מחקתי משם ואני כל הזמן רב על מקום
  אפילו אני לא יכול שיהיו לי יותר מכמה סמס כי חדשים יכשלו להגיע אליי במידה ומישהו שולח לי

  כל הזמן אני דוחה קניית טלפון כי זה נראה לי בזבוז כסף
  אוהב להשקיע במחשב יותר מטלפון

  שיתנו משהו עם מצלמה טובה וידאו 1080 מסך 1080 ומספיק מקום בפנים שלא נצטרך לריב עם המכשיר
  ושהכל יהיה ב 600-700 שקל ונקנה חדש

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close