ה-Chromecast של גוגל בסקירה קצרה • HWzone
גאדגטים

ה-Chromecast של גוגל בסקירה קצרה

הדונגל החדש של מבטיח להפוך כל מסך למזרים מדיה מתקדם במחיר מצחיק. לקחנו אותו להתרשמות כדי לבדוק האם מדובר בדבר הגדול הבא

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כשחברת Google הכריזה בשבוע שעבר על פלאג HDMI המאפשר להזרים סרטי Youtube, תכני ושידורים של לטלווזיות HDTV, לא יכולתי לעמוד בפיתוי.

כבר במהלך מסיבת העיתונאים הזמנתי את ה-Chromecast ובבוקר יום שישי (2/8/2013) הוא נחת על שולחני. היו לי כמה סיבות לרכוש אותו – ראשית, הוא עולה רק 35 דולרים ובנוסף, בלחיצת כפתור, הוא מאפשר להציג על מסך הטלוויזיה סרטוני Youtube ותכני אינטרנט ישירות מדפדפן ה- .

מי שרוכש את המוצר בארה"ב (ולמי שמשתמש בשירותי proxy בארץ) הוא גם מאפשר שלושה חודשי צפיה חינם בשירות ההזרמה של חברת Netflix. בהתחשב בכך שעלות השירות של Netflix היא 8 דולרים לחודש, הרי שבפועל חומרת Chromecast עולה רק 11$. התמחור הזה הופך את העסקה לכל כך משתלמת עד ש-Google נאלצה להפסיק את מתן ההטבה פחות מ-24 שעות לאחר ההכרזה.

אבל מבחינתי, הסיבה העיקרית לרכישה הספונטנית היא היכולת של Chromecast להציג דפי אינטרנט וכל סרט , ישירות אל הטלוויזיה הגדולה בחדר המשפחה. לעיתים קרובות אני נתקל בסרטון Youtube או אתר שאת תוכנו אני מעוניין לשתף עם אשתי.

ה-Chromecast מאפשר זאת בקלות ובפשטות על ידי שימוש בלחצן יעודי אותו ניתן למצוא בצד ימין למעלה בממשק ה- או בממשק ה-.

חברת Google דאגה לשלב את הכפתור באופן שהוא יהיה זמין על מגוון רחב של סביבות חומרה ותוכנה – טלפונים וטאבלטים מבוססי ו-, מחשבים אישיים ואפילו במחשבי ה-Chromebook.

כפי שניתן לראות בתמונה הראשונה, ה-Chromecast מגיע בקופסה לבנה בגודל של 12 ס"מ על 12 ס"מ. הבחירה בקופסא בצבע הלבן אינה נראית מקרית – זה הצבע שבו ארוזים מוצרי Apple ובמיוחד ה-Apple TV שהוא המתחרה הקרוב ביותר ל-Chromecast. אני משער שבכך מנסה לייצר זהות מסויימת בין המוצרים כך שיראו על המדף בחנויות מאוד דומים האחד לשני.

פתיחת הקופסא מגלה שהיא כוללת את פלאג ה-Chromecast עצמו שמתחבר ליציאת HDMI של כל טלוויזית HDTV, כבל , מתאם חשמל ומאריך קטן שיש בו צורך במקרה וחומרת Chromecast רחבה מדי ליציאה הזמינה בטלוויזיה (ראו תמונה ראשונה).

עוד מ-NetCHEIF:

ההתקנה הפיזית פשוטה וקלה – מחברים את הפלאג ליציאת HDMI פנויה בטלוויזיה, את כבל ה- מחברים ליציאת ה-Micro של ה-Chromecast ואת הצד שני שלו לספק הכוח או ליציאת פנויה בטלוויזה (ראו תמונה שניה).

עתה ניתן לראות על מסך הטלוויזיה את מסך הפתיחה של ה-Chromecast (ראו תמונה שלישית). התוצאה של גלישה לכתובת המצויינת על המסך (http://google.com/chromecast/setup) תלויה במכשיר בו נעשה שימוש.

בטלפונים וטאבלטים מבוססי יופנה המשתמש לחנות ה-Play של Google על מנת להוריד את האפליקציה הרלוונטית. בדומה לכך, בעלי או iPad יופנו ל-App Store של חברת ובמחשב אישי המריץ , יתבקש המשתמש להתקין קטנה שתתקין את ההרחבה (extention) המתאימה.

שלבי ההתקנה של התוכנה ברורים מאוד – ראשית ה-Chromecast מציג על המסך הטלוויזיה תמונה הכוללת מחרוזת יחודית של אותיות ומספרים והמשתמש מתבקש לוודא שהיא זהה לזו המוצגת על ההתקן דרכו מתבצעת ההתקנה.

לאחר האישור, מתבקש המשתמש להקליד את סיסמת ההצפנה של ה-WiFi ובאפשרותו גם לשנות את שם היחודי של ה-Chromecast. בסיום ההתקנה מוצגת על מסך הטלוויזה תמונה הכוללת את שם הרשת האלחוטית אליה מחובר ה-Chromecast, השם היחודי שלו והשעה.

עתה, כל לחיצה על כפתור ה-Chromecast על אחד מהמכשירים בהם הותקנה התוכנה או ההרחבה, תעביר את השידור אל מסך הטלוויזיה. בתמונה החמישית ניתן לראות כיצד נראה מסך ה- של אתר NetCHEIF על הטלוויזיה.
ההתרשמות הראשונית שלי מה-Chromecast היא טובה מאוד. ההתקנה שלו מאוד קלה וניכר שחברת עשתה מאמץ לפשט את התהליך ככל האפשר.

לטעמי, ההתקנה הרבה פחות מורכבת מחיבור מזרימדיה (streamer) לטלויזיה ומשתמש ממוצע יכול להתמודד איתה ללא מאמץ מיוחד. כל תהליך ההתקנה ארך אצלי כ-5 דקות וכל משתמש שלא יתקל בבעיות מיוחדות יכול לצפות לתהליך זהה.

מבחינה פונקציונאלית, ה-Chromecast מתפקד ללא דופי ופרט להשהיה של מספר שניות בהתחלת תהליך ההזרמה, לא נתקלתי בתקיעות או השהיות. הן הקול והן התמונה עוברים בצורה חלקה והשידור על מסך הטלוויזיה נותן מימד חדש לסרטוני , במיוחד אם הם מוזרמים ב-HD.

העובדה שה-Chromecast מותקן באופן צנוע ישירות אל תוך שקע ה- של הטלוויזיה ואינו תופס מקום על שידת המולטימדיה הבייתית, בשילוב עם המחיר המגוכח של $35, הופכים אותו לאביזר "שגר ושכח" שניתן להתקין על כל טלוויזה בבית.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים, שוק הסלולאר הישראלי ורשתות ביתיות.


תגיות
Back to top button
Close
Close