השלישי לשמו, חמישי בדורו: סמארטפון חדש של סוני יציע תמיכת 5G בעלות תחרותית?

סוני עתידה לאמץ את שבב ה-Snapdragon 690 הטרי – אולי עבור הדור השלישי של מכשיר ה-Xperia 10 שלה

אנחנו שמחים לפגוש בדיווחים על כך שסוני אינה מתייאשת משוק המכשירים החכמים ולהיפך, מתכננת להרחיב את ההיצע שלה עם הפשרה של מותגים אשר שימשו אותה בעבר – ורוצים להאמין כי הצלחתה בעולמות הצילום והגיימינג תוכל להפיח רוח חדשה בהתרחבות בינלאומית מחודשת של מותג ה-Xperia אשר נמצא בסביבה כבר מעל ל-12 שנים.

אנחנו לא יודעים האם ליצרנית היפנית יש תוכניות ממשיות לצלול חזרה אל לב המיינסטרים הישראלי – אבל אם זה אכן יקרה מתישהו בקרוב, לא נתנגד אם דגם הביניים שקיומו נחשף לאחרונה בתיעוד קוד יהיה זה שיוביל את המהלך הזה.

בחשבון טוויטר (אלמוני משהו) של משליך חובב אנו מוצאים תיעוד לכך שבסוני מתכננים לעשות שימוש השבב ה-Snapdragon 690 המתומן באחד מדגמיה לשנת 2021 – וה-Xperia 10 Mark III נראה כמו החשוד המיידי כאן, בהתחשב בכך שה-Xperia 10 Mark II שהוצג בתחילת השנה הוא דגם ביניים שמבוסס גם הוא על שבב מסדרת Snapdragon 600.

פיסת קוד תמימה חושפת רק שני פרטי מידע – אבל הם מספיקים לנו בכדי להרכיב פרופיל של מכשיר ביניים שעשוי להיחשף כבר בינואר או פברואר הקרובים

שימוש בשבב ה-Snapdragon 690 הטרי, ממנו ניתן להתרשם כבר עכשיו תודות ל-OnePlus Nord N10 5G, עתיד להוות שיפור משמעותי לעומת ה-Snapdragon 665 שבתוך ה-Xperia 10 העכשווי תודות לתהליך ייצור משודרג ב-8 ננומטר, כוח עיבוד מוגדל, תמיכה במאפיינים מודרניים כדוגמת מסכי 120 הרץ ובעיקר תמיכה ברשתות 5G שהופכת במהירות לבריאת המחדל החדשה אפילו בדגמים תקציביים.

דגם Xperia 10 מעודכן יוכל להוות מתמודד מעניין ומקורי יחסית בשוק הביניים של השנה הבאה, אם בסוני יבחרו להמשיך לעשות שימוש בפאנל OLED צנוע (יחסית) בגודלו, הפעם עם קצב רענון מירבי של יותר מ-60 הרץ, ישמרו על הגנת מים ואבק בתקן IP68, ישמרו על נפח אחסון נדיב בתור ברירת המחדל ומבלי לוותר על התמיכה בכרטיסי microSD להרחבה נוספת – ובמקביל ישודרגו את היכולות של מערך הצילום ויגדילו את קיבולת הסוללה שבפנים.

ביקורות עבור ה-OnePlus Nord N10 5G עם ה-Snapdragon 690 הראו ביצועים שאמנם פחותים מאלו של ה-Snapdragon 765G – אך עם זאת מהווים שיפור מורגש וחשוב לעומת דגמים כמו ה-Snapdragon 675 וה-Snapdragon 665

מעבר לכך, המאפיין העיקרי שיזדקק לעבור שינוי הוא היחס של סוני לשווקים שונים ברחבי העולם כמובן, כולל ישראל – בה למצוא סמארטפון Xperia בחנויות זו משימה בלתי אפשרית כמעט.

למען הסר ספק, אותו מדליף טוויטר מספר לנו כי בסוני מתכננים להשיק גם סמארטפון חדש עם שבב ה-Snapdragon 875 הבכיר הבא של קוואלקום – שמהווה ככל הנראה את המחליף עבור ה-Xperia 1 Mark II. גם את הדגם הזה נשמח לראות כאן בנוף המקומי שלנו, אם כי במצב הנוכחי די קשה לדמיין את סוני מצליחה להתמודד כראוי בקטגוריית הפרימיום מול המיטב של סמסונג או OnePlus, לא משום שחסרות לה היכולות הטכנולוגיות לכך אלא בעיקר משום שזמינות מצומצמת ונוכחות פומבית מזערית למותג הם לרוב לא מתכון מוצלח למכירות גדולות של מכשירים חכמים בעלות של כמה אלפי שקלים.

מחירו של ה-Xperia 10 Mark II באירופה עמד על 370 יורו כולל מסים, או קצת מתחת ל-1,500 שקלים עבור גרסה עם 128GB של אחסון ו-4GB של זכרון דינאמי – חושבים שתמחור דומה עבור ה-Xperia 10 Mark III יוכל להיות רלוונטי לשוק המקומי?