צפו: ההפתעות בתוך סמארטפון ה-Wing הייחודי מבית LG

השקתו של אחד המתמודדים המובילים לתואר הסמארטפון הכי מעניין בשנת 2020 מתקרבת, וכעת יש לנו יותר פרטים על הדרך שבה הוא פועל ועל תג המחיר המיועד עבורו

זה כנראה לא יהיה המכשיר שיוציא את חטיבת המובייל של LG מהבוץ ויחזיר אותה אל דרך חדשה רצופה בהצלחות מסחריות כבירות, אבל הוא ללא ספק עוזר לקבע את המעמדה של היצרנית הקוריאנית בתור אחת מהמתמודדות האמיצות ביותר בתחום בעידן המודרני, עם רצון אמיתי נדיר להפתיע ולהמציא לצרכנים אפשרויות שימוש חדשות ובלתי צפויות – ה-LG Wing נחת לביקור מוקדם בערוץ ה-YouTube המצליח JerryRigEverything, שמסייע לנו להבין טוב יותר מה הם החידושים שנמצאים מתחת למסכים הכפולים.

ה-Wing מיועד להגיע אל החנויות בחודש הבא כשהוא מצוייד בשבב Snapdragon 765G מתומן מוכר היטב, זכרון דינאמי של 8GB, נפח אחסון פנימי מהיר בתקן UFS של 128GB או 256GB כולל חריץ להרחבה נוספת, מצלמת סלפי מכאנית נסתרת של 32 מגה-פיקסל, מערך צילום אחורי משולש עם חיישן 64 מגה-פיקסל ראשי וצמד חיישני 12 מגה-פיקסל ו-13 מגה-פיקסל לצילום בזווית רחבה, סורק טביעות אצבע אופטי מובנה מתחת למסך, עמידות במספר בחינות בתקן MIL-STD-810G הצבאי, סוללת 4,000mAh עם טעינת Quick Charge 4.0 Plus מהירה של 25 וואט וגם תמיכה בטעינה אלחוטית – וטריק בלתי רגיל שמשלב בין מסך P-OLED ראשי של 6.8 אינץ' למסך G-OLED משני מרובע של 3.9 אינץ' שמסתתר מתחתיו ומתגלה בהחלקה סיבובית אשר מחזירה אותנו אל הסליידרים המצליחים מהעבר.

הפירוק העדין של הסמארטפון היחיד במינו מגלה שימוש חכם בקדח טבעתי דרכו עובר המחבר מלוח האם אל המסך הראשי מבלי להיות מוגבל בתנועתו הסיבובית וללא סיכון לכך שהכבל יסתבך ויתלש ממקומו לפתע, ובנוסף שימוש בציר נעילה פשוט יחסית שמזכיר את מה שהיה זמין עבור דלתות כניסה אי-שם בעבר אשר מבטיח כי אותו פאנל תצוגה ראשי לא יזוז ממקומו באופן בלתי צפוי. המאפיין המפתיע ביותר הוא כנראה בוכנה הידראולית זעירה שמשולבת במנגנון הסיבוב, ומבטיחה כי תנועת הפתיחה תהיה חלקה ונעימה לאורך זמן – מה שעוזר להבין מדוע ב-LG מרגישים בטוחים מאוד בפתרון ומצהירים על עמידות ב-200,000 פעולות פתיחה וסגירה לכל הפחות עבור כל יחידה שיוצאת משערי המפעל.

שימושים רבים שעדיפים על שימוש במסך מלבני אחד ויחיד, בדומה למכשירים בעלי מסכים גמישים ומתקפלים – אך במחיר נמוך יותר ועם קצת פחות אתגרים טכניים

למרות העיצוב המיוחד שללא ספק מתקדם ומסובך יותר מזה של מכשיר חכם מודרני ממוצע בעל פאנל תצוגה סטטי אחד ויחיד, נראה כי ב-LG הצליחו לשמור על פוטנציאל פירוק ותיקון סבירים מאוד עבור גורמי צד ג' – על כך תעיד ההצלחה של זאק מ-JerryRigEverything להרכיב את כלל החלקים מחדש בקלות יחסית ומבלי לפגוש בתקינות המוצר, כך שנוכל להחזיק אצבעות ולקוות כי תיקונים עתידיים עבור ה-Wing לא יהיו זמינים רק במחירים שערורייתיים שמתקרבים מעלות רכישה של יחידה חדשה נוספת.

הצורה המוצלבת ושתי מצלמות בזווית רחבה מאפשרות ל-Wing לתפקד בתור מעין גימבל לצילום וידאו נוח הרבה יותר

ה-LG Wing אמור להגיע אל החנויות בקוריאה במהלך השבועות הקרובים, ואחר כך בהדרגה גם למדינות אחרות ברחבי הגלובוס – כאשר במגרש הביתי של החברה עלות ההתחלתית צפויה להיות 1.1 מיליון וון, שהם 936 דולר לערך בהמרה ישירה. מעט פחות ממחיר מומלץ של 1,000 דולר עליו סיפרנו לנו בהדלפות מקדימות, עם פוטנציאל תרגום למחירים של 900 דולר (ללא מס) בצפון אמריקה ו-900 יורו (כולל מס) באירופה לכאורה.

הסמארטפון המדליק מוסיף ל-LG נקודות זכות בתכנון וגם בביצוע עד כה, גם כשברור שלא כולם יהיו מוכנים להתפשר על מחיר שווה ערך לכמעט 3,700 שקלים למוצר בעל שבב עיבוד בינוני או על משקל גבוה של 260 גרם. החדשות הטובות ביותר הן שמדובר כנראה רק ביצירה ראשונה מתוך מיזם גדול יותר של היצרנית, תחת השם Explorer Project, בו נקבל בהמשך עוד מכשירים חכמים שאינם דומים לשום דבר אחר. מה דעתכם? בואו לדבר על זה בתגובות.