הפתעה טובה? ה-Xiaomi Redmi 6 מוצג רשמית עם שבב בלתי צפוי • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

הפתעה טובה? ה-Xiaomi Redmi 6 מוצג רשמית עם שבב בלתי צפוי

הדגמים העדכניים של יהיו אלו שיפעילו את המכשיר החכם הקומפקטי והתקציבי מבית היצרנית הסינית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


משפחת Redmi של (Xiaomi) ממשיכה להתרחב ולהתחדש בקצב גבוה מאוד, כשהפעם אנו מדברים על שינוי של המספור הכרונולוגי ל-6 עם ה-Redmi 6 וה-Redmi 6A, שיחליפו את ה-Redmi 5 הסטנדרטי בגישה מפתיעה משהו.

דגמי ה-Redmi 6 יהיו מהקומפקטיים ביותר בשוק המודרני, בעיקר בגזרת המכשירים עם המסכים המוארכים – תודות לפאנל בטכנולוגיית IPS בגודל אלכסוני של 5.45 אינץ׳ ורזולוציית 1,440×720, שמאפשר לגלח 4 מילימטרים מגובהם וכמילימטר וחצי מרוחבם ביחס לדגמי הדור הקודם, אם כי בשילוב עובי מוגדל  במעט של 8.3 מילימטרים.

העיצוב הוא כנראה השיפור המשמעותי ביותר של ה-Redmi 6, אשר מגיע חצי שנה בלבד לאחר קודמו

זהות שבבי העיבוד שבפנים מפתיעה אף היא: לאחר זוג דורות בהם קיבלנו שבבי 400 צנועים, ה-Redmi 6 יכלול את ה-Helio P22 המתומן העדכני ואילו ה-Redmi 6A יספק את ה-Helio A22 מרובע הליבות, שניהם בהתבסס על תהליך ייצור יעיל מאוד של 12 ננומטר. ההחלפה הזו אמורה להציג תועלת יחסית ביכולות העיבוד הכלליות וביעילות הפעולה – אך יתכן שבעיבוד הגראפי נראה כאן דווקא צעד לאחור. בקרוב נגלה האם מדובר בפשרה סבירה.

בשיאומי זיהו רצון לחזור למימדים המקוריים של סדרת Redmi, כך נראה – ומצהירים כי הדגם החדש שווה ערך בגודלו לסמארטפונים "מסורתיים" עם מסכים בגודל 5 אינץ'

ה-Redmi 6 יכלול 3 ג׳יגה-בייט של RAM לצד 32 ג׳יגה-בייט של אחסון או 4 ג׳יגה-בייט של RAM בתוספת 64 ג׳יגה-בייט של אחסון ומערך צילום ראשי כפול עם יחידת 12 מגה-פיקסל ראשית ויחידת 5 מגה-פיקסל נוספת, ואילו ה-Redmi 6A המוזל יסתפק ב-2 ג׳יגה-בייט של זכרון דינאמי, 16 ג׳יגה-בייט של אחסון ומצלמה אחורית בודדת של 13 מגה-פיקסל. שני הדגמים יציעו מערכת אוריאו עם ממשק MIUI 9 (ועדכון לגרסה 10 בהמשך), גוף מתכתי מלא (בניגוד לדור הקודם בו המעטפת הפנימית עדיין הייתה פלסטיקית) וסוללות 3,000mAh מוקטנות במעט, עם תמיכה בטעינה מהירה.

כל תתי הדגמים יהיו זמינים במספר גוונים, כמיטב המסורת

השיפורים של ה-Redmi 6 בהחלט עשויים להיחשב מינוריים, אך לפחות במחירים יש לנו בשורות חיוביות יחסית – ה-Redmi 6 הבסיסי עם 32 ג׳יגה-בייט של זכרון יתומחר ב-800 יואן בלבד, כ-125 דולר, לעומת 900 יואן בדור הקודם, בזמן שהגרסה עם נפח האחסון הכפול תעלה 1,000 יואן סיני, או 155 דולר לערך, וה-Redmi 6A ירד לרמה של 600 יואן וקצת פחות מ-100 דולר. בהתבסס על מחיריהם של דגמי Redmi אחרים בשוק המקומי שלנו, לא יהיה זה מוגזם להעריך כי ה-Redmi 6 יוכל להצטרף בתוך זמן-מה למועדון הייחודי של עם 64 ג׳יגה-בייט נדיבים של שניתן לרכוש בפחות מ-700 שקלים חדשים, ואולי אפילו בפחות מ-600 שקלים עם קצת מזל.

ה-Redmi 6A (בתמונה) נראה זהה כמעט לחלוטין לאחיו – אך מוותר על סורק טביעות האצבע המובנה לטובת זיהוי פנים בלבד באמצעות המצלמה הקדמית

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close