המצלמה הבלתי נראית: OnePlus תחשוף סמארטפון חדשני ב-CES 2020 • HWzone
CES 2020גאדגטיםסמארטפוניםטכנולוגיה

המצלמה הבלתי נראית: OnePlus תחשוף סמארטפון חדשני ב-CES 2020

מכשיר בשם Concept One עתיד לספק חיפוי זכוכית בטכנולוגיה שמגיעה אלינו מעולם הרכב – כיאה למוצר שפותח בשיתוף פעולה עם מהנדסים מחברת מקלארן

בתקופה האחרונה נראה כי יצרניות המכשירים החכמים מסין לקחו את היוזמה בכל הנוגע ליישום ומימוש של טכנולוגיות חדשות בתחום – ונראה כי מוכנה להצטרף אל הטרנד בעצמה עם דגם ייחודי שיוצג לראווה בעוד ימים ספורים בתערוכת CES בלאס וגאס.

טיזרים רשמיים של היצרנית הצעירה מצהירים על חשיפה של מכשיר העונה לשם Concept One, ויהווה את שינוי המגמה המשמעותי ביותר בקו המוצרים שלה מאז ימי ה- One שהחל את הכל – מכשיר בזמינות מוגבלת שעשוי להיות יקר ויוקרתי עד מאוד ומיועד להציג מאפיינים טכניים שעוד לא פגשנו באף מוצר אחר.

אירוע מיוחד למכשיר מיוחד – מתישהו בין ה-7 בינואר ל-10 בינואר, בינתיים ללא מועד פומבי מדוייק

ההערכות הראשוניות ניבאו לנו הצגה של מכשיר בעל מסך מתקפל מבית OnePlus, אך כעת כתבה במגזין המקוון Wired חושפת כי מדובר במכשיר בעל תצורה סטנדרטית אך עם עיצוב מיוחד בחלקו האחורי אשר יכלול חיפוי זכוכית בטכנולוגיה אלקטרוכרומית מעל למערך הצילום – מבנה ייעודי שמסוגל לשנות את המאפיינים הפיזיקליים שלו (מידת השקיפות או האטימות במקרה זה) בתלות בזרם חשמלי שיועבר דרכה. במילים אחרות, ה-Concept One עתיד להיות המוצר הראשון בשוק הסמארטפונים עם מערך של "מצלמות נעלמות", שאטומות מאחורי חיפוי הזכוכית בתור ברירת מחדל ונחשפות לעולם ולעיני המשתמש רק כאשר יישום הצילום מופעל.

לא ברור כמה שימושי יהיה המאפיין הזה (הוא בהחלט עשוי להיות מועיל למצלמה סלפי עם כיסוי אטום נראה לעין בכל זמן נתון בו היא איננה בשימוש), אך מלהיב לראות נסיונות בלתי רגילים ובלתי צפויים לחדש ולהפתיע בתחום – מצד חברה שעד כה התמקדה בעיקר בלעקוב אחר טרנדים מובילים מוכרים ולספק אותם לצרכנים במחיר משתלם ככל האפשר.

סקיצות של מראה הסמארטפון המיועד – עם חלק אמצעי בעל זכוכית אלקטרוכרומית עתידנית משהו שניתן למצוא כיום בין היתר ברכבי יוקרה ובאבי-טיפוס של טלוויזיות שקופות למחצה

אילו הפתעות נוספות עבור להציע ה- Concept One? במהלך השבוע הזה נגלה – ונדאג לספק את התשובה גם לכם כמובן.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close