המירוץ אל הדור החמישי • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

המירוץ אל הדור החמישי

התוספת המודולרית שתהפוך את ה-Z3 למכשיר בעל יכולות עוצרת בגוף התקינה האמריקאי בדרך להשקה הרשמית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מי לא היה רוצה לקבל קישוריות סלולרית אלחוטית מהירה יותר מחיבור האינטרנט הביתי במכשיר החכם האישי שלו? עידן ה- מתיימר לספק יכולת זו עם קצבי העברה של מעל ג׳יגה-ביט בשנייה (בתנאים אופטימליים, כמובן), כאשר השחקניות השונות מאמינות כי קיימים צרכנים שיהיו מוכנים להשקיע כל סכום באשר הוא בכדי ליהנות מהפוטנציאל המרשים הזה – ועושות מאמצים גדולים להגיע אל הטכנולוגיה הנכספת כמה שיותר מהר.

אנחנו כבר יודעים ש-LG, , Huawei ו-OnePlus עובדות במרץ על מכשירי 5G ראשונים מסוגם לשוק האמריקאי ולשווקים במזרח בהם יופעלו רשתות 5G אמיתיות בתקופה הקרובה – אך האם תהיה זו דווקא שתקדים את כולן, באמצעות מותג ה-Moto שלה? הקאמבק של ה-Moto Mod עם קישוריות ה- מעיד כי זו אפשרות סבירה בהחלט.

תוספת הדור החמישי היא כמעט שלם בפני עצמה – שמשתלטת על כל יכולות התקשורת הסלולרית ב- Z3 במסגרת פעולתה

סמארטפון ה-Moto Z3 שהושק בשנה שעברה עם 845 ומחבר מודולרי מוכר בגבו הבטיח להיות מהראשונים בעולם לתמוך בדור הסלולר החדש כשזה יבשיל, וכעת נראה כי הגיע הזמן לפדות את ההמחאות, למרות שהדגם המדובר לא ממש הלהיב את הצרכנים ולא זכה להצלחה מסחרית ממשית.

ישנן עשר אנטנות עבור תדרי הפעולה השונים – כולל ארבע אנטנות לגלים מילימטריים בטווח ה-28GHz שמהווה את התוספת הייחודית שאמורה להפוך את ה- למהיר ביותר

ה-5G Moto Mod תועד ב-FCC עם מערך חכם של עשר אנטנות הכולל חיישני קרבה שמפעילים אותן בהתאם לאופן האחיזה של המשתמש בזמן נתון, Snapdragon 855 מובנה, מודם X50 חדיש של וגם סוללת 2,000mAh מובנית – הכל ארוז יחד במודול בעל עובי של כשבעה מילימטרים שמיועד להתחבר אל ה- Z3, ולכאורה גם למכשיר בשם Z3 Pro שטרם הוכרז (או בוטל, לחילופין).

ביקור זה מעיד כנראה על השקה בקרוב מאוד, שתוכל לאפשר ללנובו להתגאות בכך שהיא הראשונה במירוץ – אך אנחנו עדיין לא יודעים כמה בדיוק יעלה התוסף הייחודי הזה, והאם יש בכלל קהל יעד רלוונטי שמחזיק ב- Z3 ויהיה מוכן להשקיע עלות נוספת ולהכפיל את העובי והמשקל של המוצר רק עבור מהירות ההורדה המשופרת.

האם נראה גם גרסת Pro של ה- Z3 הוותיק, באופן יחסי – או שזו שגיאה תמימה ולא מעבר?

בין אם תהיה כאן הצלחה מסחרית וגם אם לא – אין ספק כי יהיה זה מסקרן מאוד לבחון את הביצועים של המוד הייחודי הזה, בכל הנוגע למהירויות העברת המידע וצריכת הסוללה, גם מול מכשירי אמיתיים בהם כל הרכיבים הנדרשים מובנים, וגם מול דגמי הדור הרביעי המוכרים לכולנו.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close