ההפתעות של קוואלקום: דור חמישי, חלונות 10 ומשקפי מציאות מדומה משיאומי • HWzone
CES 2018גאדגטיםסמארטפוניםטכנולוגיהכתבות נבחרות

ההפתעות של קוואלקום: דור חמישי, חלונות 10 ומשקפי מציאות מדומה משיאומי

מפתחת שבבי ה- מקווה לפרוץ קדימה בשוק הרכבים החכמים, בזמן שהיא מתכוננת למתקפה על הדור החדש של קישוריות הסלולר שלנו

חברת קוואלקום (Qualcomm) חשפה את הקלף החזק שלה, ה- 845, עוד לפני שריקת הפתיחה של CES 2018 – אבל זה ממש לא אומר שלא היו לה עוד הכרזות לספק לנו בתערוכה עצמה.

סמארטפונים עם דור חמישי – בתוך שנה

מודם ה-X50 החדשני של מתיימרת להיות המוצר שיפעיל את המכשירים הראשונים בהחלט שיבוססו על העידן החדש של התקשורת הסלולרית, ובחברה מאמינים כי ראשונות שיתמכו בטכנולוגיה יופעלו עוד לפני סוף השנה – בקוריאה הדרומית, בסין ובארצות הברית, כעת כשהופצה טיוטת תקן רשמית ראשונה בידי ארגון ה-3GPP שמוביל את התחום.

במפתחת השבבים מצהירים על שיתופי פעולה עם , , HTC, סוני ו-, וכל זה אמור לספק לנו הזדמנות לראות הכרזות על מכשירים חכמים ראשונים תומכי כבר בתחילת 2019 – מי יודע, אולי ממש בתערוכת CES שתתקיים בימים אלו ממש בעוד שנה.

אנחנו עדיין מחכים לכך שהדור הרביעי יפרוץ בארץ במלוא היקפו עם רצועות תדר נוספות שיוקצו לנושא – אך נראה כי שחקניות מסויימות כבר מוכנות להתחיל בשלב הבא, עם מהירויות שיוכלו לגרום גם לאינטרנט הקווי לקנא

איזה יש למכונית שלך?

כמו כל מפתחת שבבים אחרת, גם קוואלקום חולמת למצוא לעצמה עולם עצום חדש של הזדמנויות בשוק הרכבים – באמצעות שבבי ה-Snapdragon שלה כמובן, שכבר כוללים קישוריות מובנית וכוח עיבוד מספיק להפעלת מערכת הבידור ולהפעלת מערך חיישנים חיצוניים שיסייע לנהג, כאשר המטרה המוצהרת היא לספק חווייה באיכות ובטכנולוגיה המתקדמת ביותר גם לרכבים עממיים והמוניים

בשביל להמחיש כי לא מדובר ברעיונות וחלומות בלבד, קיבלנו הצהרה על שיתופי פעולה עתידיים עם לנד-רובר ויגואר בקצה אחד, הונדה ורכבי האקורד שלה (בתור התחלה) בתור נקודת ביניים לקהל יעד רחב יותר – וגם יצרנית הרכב הסינית BYD בתור נקודת פריצה לשוק המתפתח במהירות במדינה.

זו כנראה לא דוגמה טובה לרכב שזמין לכולם עם יכולות דיגיטליות מתקדמות מבית – אבל בחברה מבטיחים שיהיו גם רבים אחרים

שבב חדש לאוזניות אלחוטית חכמות

אנחנו ממש לא נתנגד לראות עוד ועוד אוזניות In-Ear זעירות ואלחוטיות באמת בשוק, במחירים זולים יותר ועם חיי סוללה טובים יותר, וזה בדיוק מה שאמור להעניק ה-QCC5100 החדש של החברה, עם צריכת הספק נמוכה ב-65 אחוז לעומת פתרונות אודיו קודמים של החברה, תמיכה בביטול רעשים אקטיבי – והכנה לתמיכה בעוזרות החכמות של , אמאזון, ואפילו Beidu ו- הסיניות.

אלחוטיות חכמות יהפכו למוצר צריכה בסיסי?

מחשב טרי עם וחלונות 10

אחרי המחשבים הראשונים מבית HP ואסוס שמבוססים על פלטפורמת Windows on – קיבלנו גם הכרזה על ה-Miix 630 החדש של לנובו – טאבלט היברידי עם מסך 12.3 אינץ' במשקל 1.3 קילוגרם, עם Snapdragon 835 ומערכת 10 S (ניתן לשדרוג ל- 10 Pro), כיסוי מקלדת ייעודי, עט מגע, חיי של 20 שעות ומחיר של 800 דולר. שווה או לא? בקרוב נדע.

נייד 835 חדש, שלכאורה לא ממש תואם את ההבטחות שקיבלו למחירים תחרותיים הרבה יותר

משקפי המציאות המדומה של הופכים למוצר של שיאומי

בקוואלקום קינחו את מסיבת העיתונאים שלהם בכך שהזמינו לבמה את נציגי חברת שיאומי (Xiaomi) הנודעת, בכדי לחשוף יחד את משקפי המציאות המדומה Mi VR Standalone – שהם למעשה משקפי ה- Go החדשים והמסקרנים במיתוג אחר, ועם התבססות על פלטפורמת המציאות המדומה של שיאומי ולא על זו של , בתור מוצר מותאם ייעודית לשוק הסיני.

שני צדדים לאותו המטבע – עם שבבי 821 שמתיימרים לספק חוויית מדוייקת ובאיכות גבוהה

שיתוף פעולה מסקרן זה הוא ללא ספק תולדה של המעבר אותו ביצע הוגו בארה, לשעבר מגוגל, בין שיאומי ל-Oculus בשנה שעברה, ואם זו הדרך שתבטיח את ההצלחה המסחרית של Oculus Go ותאפשר לנו לראות עוד משקפי שלמים שאינם זקוקים לחוטים ולמחשב חיצוני בכדי לפעול- אנחנו לגמרי בעד המיזם.

אנחנו מאוד רוצים לראות את שוק המציאות המדומה הופך לגמרי – ואולי זה שיתוף הפעולה שיוכל לבסס את הכיוון הזה בתור הדבר הגדול החדש

יש לנו עוד הרבה הפתעות עבורכם מתוך הביקור שלנו ב-CES 2018 – המשיכו לעקוב אחרינו בימים הקרובים!

תגיות

תגובה אחת

  1. אוזניות BT היום הן מוצר צריכה בסיסי. זה שבארץ המחיר שלהן מתחיל ב-75 ש"ח (Miracase) לא אומר שזה המחיר האמיתי – באיביי הממוצע הוא 10-15 דולר.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close