דור חדש לכוכב: Mi Band 5 משדרג את היכולות אבל שומר על המחיר הזעיר • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoT

דור חדש לכוכב: Mi Band 5 משדרג את היכולות אבל שומר על המחיר הזעיר

הכירו את ה-Mi Band 5, היורש לאחד מצמידי הכושר הפופולריים ביותר בשוק, אשר מציע לנו מסך גדול יותר ומנעד יכולות משודרג

יום חדש מגיע ואיתו עוד השקה עסיסית של חברת (שיאומי), כשהפעם לא מדובר בסמארטפון נוסף – אלא בתחליף לצמיד מצליח ומשתלם מאוד, גם בשוק המקומי.

ה-Mi Band 4 מציע מסך גדול ואיכותי וחיי טובים במחיר שמתחיל מ-135 שקלים בלבד בארץ, ואף בפחות מ-100 שקלים בעת רכישה מחנויות סיניות מקוונות מרכזיות – וכעת ה-Mi Band 5 מגיע עם שלל מאפיינים נוספים ושאיפה לשמור על תמחור תחרותי דומה.

בצמיד ה-Mi Band 5 נמצא מסך גדול ואיכותי יותר עם רזולוציית 294×126 פיקסלים, כיסוי של 100 אחוזים ממכלול תקן ה-DCI-P3 וגודל אלכסוני של 1.2 אינץ' המהווה הגדלה של 20 אחוזים בהשוואה לתצוגה ב-Mi Band 4 – מה שאומר כי ניתן להציג יותר מידע בהתבסס על 100 תצוגות בסיס שונות שגם אותן המשתמשים יוכלו לערוך ולהתאים להעדפות האישיות שלהם.

המראה החיצוני דומה מאוד לדור הקודם – אך בפנים מתחבאות הרבה אפשרויות ויכולות חדשות

הצמיד החדש כולל תמיכה בקישוריות 5.0, עיצוב אטום למים בעומק של עד 50 מטרים (5 אטמוספירות), תמיכה מובנית ב-11 ענפי ספורט וכושר שונים שהם תוספת משמעותית לעומת תמיכה ב-6 ענפים וסוגים בדור הקודם, חיישן דופק וחיישן סטורציית חמצן בדם, שיטות משופרות למעקב אחר מחזורי השינה ואיכות השינה, יישומי ייעודיים לקהל הנשי וחיבור מגנטי חדש שאמור להפוך את טעינות הסוללה למשהו נוח ונגיש יותר בהשוואה לחיבורי ה-POGO הנסתרים ב-Mi Band 4.

מחבבים את בובספוג מכנסמרובע? בעזרת ה-Mi Band 5 תוכלו ליידע את כולם – לכל הפחות בגרסה הסינית שכוללת תצוגות ויזואליות ממותגות שונות

נתון תמוה אחד בדגם הטרי הוא קיבולת מוקטנת של 100mAh, לעומת 135mAh בגלגול הקודם – שיחד עם התצוגה המוגדלת תתורגם לזמן פעולה משוער של 14 ימים, לעומת זמן עבודה מובטח של 20 ימים ב-Mi Band 4. גם טעינה למשך שעתיים לערך אחת לשבועיים לא נשמעת כמו פשרה נוראית בימים בהם קיימים שמחייבים טעינה אחת ליומיים או אפילו מדי לילה, אך ניתן להניח כי לפחות חלק מהמשתמשים יראו בכך סיבה טובה להתלונן (בייחוד אם הנתונים בעולם האמיתי יהיו מרשימים פחות ויצריכו טעינות תכופות יותר).

שמונה גוונים שונים עבור הצמיד מהם תוכלו לבחור – וביניהם תוכלו להחליף בכל זמן שתרצו, כמובן

כמו קודמו, ה-Mi Band 4 יוצע בגרסה סינית שכוללת תמיכה בעוזרת החכמה האישית של שיאומי ותמיכה בתקני תשלום מקומיים (בגרסה הכוללת NFC מובנה), והן בגרסה בינלאומית עם תמיכה ב-Alexa של ותמיכה בתקני תשלום דיגיטליים של UnionPay אשר זמינים בין היתר גם בארץ. ה-Mi Band 5 יוצע עם רצועות גומי בשמונה גוונים שונים – ובמחירים לשוק הסיני אשר עומדים על 190 יואן לגרסת בסיס ללא ו-230 יואן לגרסה שכוללת את התמיכה בתשלומים חכמים ומהירים, כ-95 שקלים וכ-115 שקלים בהתאמה בהמרה ישירה המהווים תוספת של שקלים בודדים בהשוואה למחיר הבסיס של הדור הקודם.

חנויות סיניות מקוונות מאפשרות רכישה מוקדמת של הגרסה הסינית ושל הגרסה הבינלאומית כבר עכשיו, בתגי מחיר שמתחילים מ-40 דולר (כ-140 שקלים) לגרסת ה- – כך שאלו שמרגישים צורך עז להשיג את הגרסה החדשה לפני כולם יכולים ללכת על זה ללא יותר מדי רגשות אשם.

המחיר הסיני המומלץ עלה מכ-85 שקלים לכ-95 שקלים – אך עדיין מדובר בעלויות זעירות שיוכלו להוות רכישה אימפולסיבית רגעית כמעט לכל אחד

אנחנו עדיין לא יודעים האם נזכה לראות את התמיכה המיוחלת של הצמיד בשפה העברית, בממשק או להתראות מהמכשיר החכם, אך שומרים על אופטימיות זהירה לכך שהדבר נמצא בתכנון אי-שם במעבדות החברה – כמצופה ממוצר שצפוי להיות משווק בארץ באופן רשמי, בדומה ל-Mi Band 4, ה-Mi Band 3 וה-Mi Band 2 שזמינים כולם בחנויות היבואנית.

תגיות

2 תגובות

  1. העברית לא כזו קריטית, רק שהסינית לא תהיה מנדטורית, כמו שהיה כתוצאה מבאג לפני שנה ומשהו.

    חסר מד לחץ דם, שקיים בלא מעט שעוני כושר סיניים חסרי-שם שעולים פחות.

  2. אכן זול ונראה שבעל תכונות חשובות, אך כל עוד לא יצוייד בgps עצמאי עדיין יהיה בעל חסרון גדול ומשמעותי.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close