adplus-dvertising

בשביל זה צריך מותג חדש? Galaxy F41 הוא מכשיר עם סוללה ענקית ופיצול אישיות

אחרי שבועות של שמועות אודות סדרת מכשירי ביניים חדשים שתתמקד ביכולות צילום מפתיעות לטובה אנחנו מקבלים את ההשקה של ה-Galaxy F41 – עם מפרט שזהה כמעט לחלוטין ל-Galaxy M31 ופוטנציאל להיות בלעדי לשוק ההודי כמוהו

סדרות מכשירי הביניים של סמסונג ידעו תהפוכות רבות בשנים האחרונות, החל מהימים בהם היו לנו לפחות חמש סדרות שונות שהתעדכנו במקביל ללא קווים מנחים ברורים מספיק ביניהם, דרך הימים בהם נראה כי כל המאמצים מתכנסים אל משפחת ה-Galaxy A – וגם היום כשמתחילים לצוץ להם עוד דגמים ועוד משפחות אשר מחזירים את תחושות הבלאגן מהעבר.

סדרת Galaxy A ממשיכה בנוכחות הבינלאומית הבולטת שלה בשוק הביניים, לצד דגמי ה-Galaxy Note 10 Lite וה-Galaxy S10 Lite שקפצו לחיזוק ההיצע, בזמן שסדרת Galaxy M שמתמקדת בסוללות בקיבולת נדיבה במיוחד מוסיפה להתפתח במספר שווקים בהם סמסונג מעוניינת לחזק את התחרותיות שלה – ועכשיו יש לנו גם את סדרת Galaxy F החדשה שזוכה לבכורה עם דגם ה-Galaxy F41.

למה צריך סדרה חדשה? זה עדיין ממש לא ברור לנו, ולאף אחד בעצם. השמועות המוקדמות חזו כי סדרת Galaxy F תנסה לספק איכות צילום גבוהה ברמות מחיר נמוכות, מה שיהווה ללא ספק משב רוח רענן כשכולנו יודעים כי מצלמות הם מהמאפיינים החלשים ביותר בדגמים תקציביים (עם נטייה של רוב היצרניות להעדיף מספר גדול של חיישנים בהם ניתן להתפאר, על פני התמקדות באיכות החיישנים ובמאפייני קושחה ותוכנה ראויים עבורם) – אך ה-Galaxy F41 נראה רחוק ממטרה זו לכאורה, עם מערך צילום משולש שדומה מאוד לזה של רוב דגמי הביניים ואף מהווה ירידה ברמה בהשוואה לדגם ה-Galaxy M31 שנראה כמו אחיו האובד.

סוללה מרשימה מאוד – עם קצב טעינה איטי שידרוש יותר משעתיים וחצי להשלמה מאפס למאה

Galaxy F41 מציע פאנל Super AMOLED בגודל 6.4 אינץ' וברזולוציית 2,340×1,080 פיקסלים שמהווה את אחד היתרונות העיקריים שלו לעומת מגוון מתחרים שמסתפקים במסכי IPS, שבב Exynos 9611 מתומן ליבות (שמהווה את אחד מהחסרונות העיקריים שבו), אחסון UFS 2.1 פנימי מהיר של 64GB או 128GB עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיסי microSD, זכרון דינאמי של 6GB, מערכת אנדרואיד 10 עם ממשק One UI 2.1 מעליה, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפולת ערוצים, סורק טביעות אצבע מובנה בחלק האחורי העשוי פלסטיק וסוללת 6,000mAh מאסיבית עם טעינת 15 וואט צנועה משהו.

אנחנו יודעים כי בצילום סלולרי מגה-פיקסלים הם לא המאפיין הבלעדי המשפיע על האיכות – אך אין גם שום מאפיין שמעיד כי מערך הצילום ב-F41 יוכל להפתיע אותנו בגדול

מאפייני הצילום של המכשיר כוללים חיישן סלפי של 32 מגה-פיקסל בתוך מגרעת 'טיפה' קטנה במרכז ומערך ראשי משולש עם חיישן 64 מגה-פיקסל ראשי, חיישן 8 מגה-פיקסל לצילום בזווית רחבה וחיישן עומק של 5 מגה-פיקסל – זאת בזמן שה-Galaxy M31 שהושק לפני יותר מחצי שנה עם אותו מסך, אותו שבב עיבוד ואותה סוללה כולל מערך צילום זהה בתוספת עם חיישן מאקרו של 5 מגה-פיקסל שחסר ב-Galaxy F41, ואילו ה-Galaxy M31s המעודכן כולל מערך מרובע דומה עם חיישן 12 מגה-פיקסל מוגדל לצילומים בזווית רחבה. במילים אחרות – כל טענה לכך שסדרת ה-Galaxy F אמורה לספק יכולות צילום יוצאות דופן ביחס למחירה אינן חלות כלל על הדגם הראשון שלפנינו.

לסמסונג יש את ה-Galaxy M31, את ה-Galaxy M31 Prime ואת ה-Galaxy M31s שכולם הושקו בטווח של כמה חודשים עם מפרטים זהים כמעט לגמרי – אז למה יש הצדקה לקיומו של ה-Galaxy F41 בעצם?

מחיר השקה זמני מוזל שווה ערך לכ-212 דולר או 720 שקלים (בשוק ההודי בלבד כרגע, בדומה ל-Galaxy M31 שקדם לו) הופך את ה-Galaxy F41 לעסקה משתלמת יחסית לאלו שמחפשים זמני פעולה ארוכים ככל הניתן וגם מסך בטכנולוגיית AMOLED, אך טרם ברור מדוע בסמסונג החליטו ליצור מותג חדש עבור מוצר שהיה יכול לשאת בקלות את השם Galaxy M41, Galaxy M32 או כל וריאציה אחרת תחת סדרה קיימת עם מאפיינים טכניים זהים כמעט לחלוטין. אנחנו נחזיק אצבעות לכך שדגמי ה-Galaxy F העתידיים, אם יהיו כאלה, יפגינו קצת יותר ייחוד, וגם לא נתנגד אם ה-F41 יזכה לסיבוב הופעות בינלאומי ויגיע גם לשוק הישראלי במקום ה-M31 המדובר – אך נכון לרגע זה הסיכויים לשני הסעיפים הללו נראים לנו נמוכים יחסית.