בקרוב גם בישראל? Xiaomi Pad 5 מקבל מחירים רשמיים במדינות אירופה

הטאבלט החדש מתקרב לאיזור הגיאוגרפי שלנו – אך עושה זאת במהדורת הבסיס שלו בלבד, ללא דגם ה-Pro המשודרג בשלב זה

יש לנו סיבות טובות להאמין שה-Xiaomi 11T וה-Xiaomi 11T Pro יגיעו אל החנויות בישראל במוקדם או במאוחר, בדומה ל-Mi 11 שקדם להם והתעכב אמנם במספר חודשים אך בסופו של דבר מצא את דרכו – אך מה לגבי הטאבלט החדש של החברה הסינית אשר מגיע אחרי הפסקה מלאה של כשלוש שנים מהשקות בתוך הקטגוריה הזו? מוצרים אלו לא הוצעו באופן רשמי בישראל עד כה, אך הכרזה על מחירים מומלצים רשמיים בדרך לשיווק של המוצר במדינות אירופה מעניקה לנו רמז אפשרי.

האתר הבינלאומי של שיאומי (Xiaomi) כולל כעת את התיאור והמפרט השלמים של ה-Pad 5 בתצורתו הסטנדרטית, שכוללת מסך IPS של 11 אינץ' עם רזולוציית 2,560×1,600 פיקסלים, קצב תצוגה של עד 120 הרץ, בהירות ממוצעת גבוהה של 500 ניט ותמיכה בתכני HDR בתקן Dolby Vision, שבב Snapdragon 860 מתומן של קוואלקום שמקבלים לספינות הדגל של החברה מ-2019, מערכת אנדרואיד 11 עם ממשק MIUI 12.5, מערך אודיו עם ארבעה רמקולים ותמיכה ב-Dolby Atmos, אחסון UFS 3.1 פנימי מהיר של 128GB או 256GB ביחד עם 6GB או 8GB של זכרון LPDDR4X, סוללת 8,720mAh מובנית עם תמיכה בטעינת 33 וואט ועוד.

דגם אחד בלבד מתוך שניים מוצע באירופה, אך זו כבר התחלה סבירה לטעמנו

ה-Xiaomi Pad 5 יוצע באירופה בגוון אפור או לבן, עם מחירים של 350 יורו ו-400 יורו כולל מס עבור נפח של 128GB ו-256GB בהתאמה, כאשר נראה כי בחלק מהמדינות יתקיים גם מיזם מכירות מוקדמות בו מחיר הבסיס יעמוד על 300 יורו בלבד. אם הטאבלט הזה אכן יגיע לישראל, יתכן כי נוכל לקוות למחיר מומלץ התחלתי של 1,400 שקלים לערך, גם ללא מכירות מוזלות לזריזים – וזה יהיה חידוש מרענן לקטגוריית המוצרים הזו, בה מתחרים עדכניים של לנובו וסמסונג נמכרים במחירים שגבוהים מ-2,000 שקלים.

שני גוונים בלבד עבור המעטפת במשקל 511 גרם עם עובי של מעט פחות מ-7 מילימטרים, שמורכבת ממסגרת אלומיניום ומחיפוי פלסטיק אחורי

באותו הזדמנות כדאי להזכיר גם על קיומו של דגם Pad 5 Pro, עם אותה מעטפת ואותו פאנל תצוגה בתוספת שבב Snapdragon 870 עוצמתי יותר, אפשרות לזכרון דינאמי מוגדל של 8GB בדגמים המתקדמים, מערך של שמונה (!) רמקולים, קישוריות Wi-Fi 6 מתקדמת יותר, תמיכה בטעינת 67 וואט מהירה יותר וגם תמיכה בקישוריות סלולר בדור החמישי בחלק מהתצורות, שאף נהנות ממערך צילום מתקדם יותר עם חיישן 50 מגה-פיקסל ראשי מוגדל. הגרסה הזו עדיין לא הוכרזה עבור אירופה ועל כן נראה כי הסיכויים לראות אותה בישראל הם פחותים, אבל אנחנו נמשיך לעקוב מקרוב ולקוות להתפתחויות מעודדות.

לטאבלט יש גם עט מגע מותאם שמקבל פירוט באתר הבינלאומי הרשמי – אך בלי מחיר רשמי

שיאומי הכריזה על מחיר אירופאי גם עבור סמארטפון ה-Xiaomi 11 Lite 5G NE שלה, שזהה לחלוטין ל-Mi 11 Lite 5G שכבר נמכר בהצלחה בלתי מבוטלת כאן בישראל מזה כמה חודשים – פרט לעובדה שהוא עושה שימוש בשבב Snapdragon 778G במקום שבב Snapdragon 780G, כשיתכן כי קוואלקום מכינה את זה האחרון לפרישה מוקדמת לגמלאות לטובת הגרסה האלטרנטיבית שצוברת פופולריות מוגברת בתקופה האחרונה.

גם בגזרת המחיר של דגם ה-NE נראה כי אין הבדל מוחשבי כלשהו בהשוואה ל-Mi 11 Lite 5G הסטנדרטי, אך לא נופתע אם בתקופה הקרובה נראה היעלמות שלו מהמדפים לטובת הגרסה המעודכנת שככל הנראה מתבססת על רכיבים בעלי זמינות גבוהה יותר (וזולה יותר) בשרשראות ההספקה, כך שאם אתם מעוניינים דווקא בדגם שאפשר למצוא כעת בחנויות בישראל במחיר התחלתי של טוב מאוד של מתחת ל-1,400 שקלים – יכול להיות שמוטב לכם לפעול לפני שהמלאים מתאדים והמחירים של כל מה שנותר תופחים.

יגיע להחליף את ה-Mi Note Lite 5G הקיים בהדרגה? אם להתבסס על מכשירים קודמים שנשאו את השם New Edition זו אפשרות הגיונית