בסגנון שלה: אלו הם המכשירים החכמים העתידיים של סוני

החברה היפנית כבר הכריזה כי היא עומדת לאמץ את טרנד המסכים עם המסגרת המינימלית סביבם – אך תעשה זאת בסגנון עיצובי שימשיך להיות ייחודי ובלעדי עבורה

אנשיה של סוני כבר הכריזו כי ישיקו מכשירים חכמים ראשונים עם מערכי צילום כפולים ועם מסכים בעל מסגרת זעירה ככל הניתן סביבם במהלך שנת 2018, וכעת יתכן שאנחנו מקבלים היכרות מוקדמת ראשונים עם שניים מדגמי העתיד הללו, בסט של תמונות שבהחלט מצליח להותיר חותם.

סוני עשוי להשיק בחודשים הקרובים צמד מכשירי דגל דומים אך שונים, כך נראה – האחד מלבני יותר שמזכיר מעט את קו ה-OmniBalance הנוכחי של החברה, עם צמד רמקולים קדמיים ועם חיפוי מט מתכתי אחורי שכולל סורק טביעות אצבע מובנה עגול באמצע המוצר וצמד מצלמות בחלק השמאלי העליון, כמו אצל הרבה סמארטפונים מודרניים אחרים.

מקדימה אין הפתעות רבות, אף כי בהחלט לא נתנגד לשיפור היחס בין התצוגה לגודל המכשיר הכללי, שברוב המקרים לקה בחסר אצל סוני

הדגם השני נראה פרוע ומיוחד עוד יותר עם גוף צר מעט יותר ובעל קצוות מעוגלים יותר (שמזכיר לנו את דגמי ה-Zenfone 2 וה-Zenfone 3 במבט ראשון), זוג רמקולים קדמיים וחלק אחורי שמשלב בין גימור מט לגימור בוהק בשני חצאי עיגולים בחלק התחתון והעליון, בשילוב צמד מצלמות ממורכזות שנמצאות במרחק גדול יחסית האחת מהשנייה – מה שאולי מעיד על כך שלא ניתן יהיה לקבל אפקט דמוי זום אופטי מהן. זה לא מראה שיכבוש כל אחד ואחת, אך הוא ללא ספק אחד מהמרעננים שפגשנו בתקופה האחרונה ויסייע לסוני להמשיך ולבלוט בין אינספור המתחרות.

העיצוב בחלק האחורי מפתיע הרבה יותר

קיים סיכוי לכך שהתמונות המודלפות הן רק עיבודים ממוחשבים (אם לשפוט לפי זוויות ההצבה המדוייקות והסביבה 'הסטרילית' של התיעוד) להם עשוי להיות קשר רופף בלבד לדבר האמיתי – אך אנחנו בהחלט לא נתנגד לגלות שדגמי 2018 של סוני אכן מאמצים לפחות חלק מהאלמנטים העיצוביים המרעננים הללו. מסכימים, או מעדיפים את הקו הויזואלי הקיים של Xperia? ספרו לנו בתגובות.

השמועות מנבאות שימוש במסכי 5.7 אינץ׳ עם רזולוציית 4K, שבבי Snapdragon 845 וזכרון דינאמי של 6 ג'יגה-בייט ומעלה – אך היתכן שאלו רק שמועות ללא ביסוס אמיתי בשלב הזה?