בנקודת זינוק: כל הדיווחים על האייפונים שבדרך

לקראת כנס המפתחים של אפל הממשמש ובא, חרושת השמועות סביב העדכונים, ההכרזות ההשקות הצפויות לנו מעלה הילוך. בואו לראות מה עשויים להביא עימם מערכת ההפעלה החדשה iOS 9 וה-iPhone 6S Plus שצפוי להיות מושק בספטמבר הקרוב

בין ה-Apple Watch שהושק במהלך השנה האחרונה, לבין ההכרזה על האייפון החדש הצפויה בספטמבר, ב-8.6.15 יתקיים בסן פרנסיסקו כנס המפתחים השנתי של , במסגרת זו יוכרז על מערכת ההפעלה החדשה אשר צפויה להכיל מספר שינויים ושדרוגים ביחס ל- 8.1.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה-iOS 8.1 דחקה מחוץ למשחק את האייפון 4 ולפני כן ה-iOS 7 דחקה את האייפון 3 מחוץ למשחק. לכל יש פג תוקף. באפל החליטו ללכת לקראת המשתמשים ומערכת ההפעלה החדשה צפויה להגיע גם בגרסה המותאמת למכשירים מבוססי מעבד A5 או במילים אחרות: אלו שעדיין מחזיקים 4S שימו לב! זה יאפשר לכם להמשיך לרוץ עם המכשיר גם בתקופה הקרובה.

בגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה היה צפוי שינוי במערכת המפות של אפל, שבסופו של דבר לא התרחש. כך שייתכן שכעת זה יקרה. השדרוג אמור לתת מענה למערכת המפות המתקדמת של , ויאפשר התמצאות במערכות התחבורה הציבורית- רכבות, אוטבוסים וכן הלאה.

מספר שדרוגים צפויים גם במערך האבטחה של המכשירים. אחד מהם הוא שילוב מערכת Rootless שאמורה להילחם במגוון נוזקות, וזאת על ידי מניעת גישה למערכת הקבצים. מעבר לכך צפוי עדכון גם למנגנון ה- אשר אמור לזהות ראוטרים אשר נעשה בהם שימוש, ולהציע האבטחה מוגברת בראוטרים חדשים שלא נעשה בהם שימוש. עדכון נוסף צפוי להיות במערכת הפקודות וקיצורי הדרך. גם פה מדובר בשמועות לא וודאיות אבל מערכת קיצורי הדרך צפויה לעבור שדרוג ועל ידי כך לחסוך למשתמש אפילו קצת יותר זמן.

גם בגזרת האייפד צפויים מספר שדרוגים. המרכזי שבהם היא האפשרות לפצל את המסך, כך שניתן יהיה לעבוד במקביל על , מסמכים וכן הלאה. כלומר ניתן יהיה לעבוד בו זמנית לעבוד במספר "ערוצים". תוספת שבהחלט תשפר את יעילות ונוחות העבודה עם המכשיר ותהפוך אותו לכלי עבודה טוב יותר.

מה עוד? שינויים קלים בעיצוב הפונט, עדכונים שונים אצל העוזרת האישית סירי ועוד. כאמור בשלב זה לא צפויים שינויים נוצצים או דרמטיים ובכל מקרה אם יהיו כאלה הם יקרו בספטמבר עם השקת המכשיר החדש.

IOS 9-1

חוץ ממערכת ההפעלה החדשה צפויים באפל להשיק בהמשך השנה את ה- 6S Plus או ה- 7 נצטרך להמתין ולראות איך יקראו לילד החדש. גם פה חרושת השמועות כבר החלה. בימים האחרונים פורסם בוול סטריט ז'ורנל כתבה בנושא. בין היתר הם מציינים כי צפוי שינוי בטכנולוגיית מסך המגע, בו ישולבו חיישנים אשר יזהו באופן מדויק את עוצמת הלחיצה של המשתמש ובהתאם לכך, תתאפשר שליטה במכשיר בצורות שונות. אשר בהמשך תוכל לתמוך במשחקים חדשניים המבוססים על כך.

בגזרת המעבד ייתכן והוא ישודרג למעבד A9 (ב-14 ננומטר?) במקום ה-A8 הקיים. מעבר לכך נראה כי זיכרון העבודה של המכשירים החדשים יתעדכן לזה הקיים במכשירי הדגל של המתחרות. הטכנולוגיה החדשה 2GB  LPDDR4 . בנוסף על כך נראה כי הסטנדרט ההתחלתי מבחינת זיכרון יקפוץ מ-16GB ל-32GB.

שינוי נוסף, שאמור למשוך את הקהל הנשי וקהל הגברים חובבי הוורוד, הוא האייפון שיגיע גם בגרסה וורודה, בנוסף לצבעים הקיימים. תוספת קוסמטית לחלוטין אולם כזו שעשויה להפוך לפתע ללהיט ולשיחת היום ברשת.

כמו תמיד כמובן, נמשיך לעקוב אחר הפרטים המחלחלים אל הרשת ונעדכן בהתאם.