אפל מציגה: iPad Pro, עכשיו עם לייזרים

טכנולוגיית LiDAR חדשה, שבב עוצמתי, מקלדת משופרת ועוד נמצאים במרכז ההשקה שמגיעה בזמן מאתגר עד מאוד

חברות טכנולוגיה רבות חוששות לבצע הצהרות פומביות ולחשוף מוצרים חדשים בימים אלה, בהם חלק גדול מאזרחי העולם עסוקים בצרות ובעיות דחופות הרבה יותר – אך מסתבר שאפל לא משתייכת לקבוצה זו, ואינה חוששת להביא אלינו את הדור הרביעי של מכשירי ה-iPad Pro דווקא בשיאו של משבר הקורונה. האם מדובר בטעות גדולה או בהברקה מסחרית זו שאלה שנדע לענות עליה רק בעוד זמן מה, אך לעת עתה יש לנו כמה מאפיינים טכניים חדשים שמעניין לספר עליהם.

העיצוב החיצוני זהה לזה של דור ה-iPad Pro השלישי משנת 2018, כולל מסכי 12.9 אינץ' ו-11 אינץ' עם רזולוציות 2,732×2,048 פיקסלים ו-2,388×1,668 פיקסלים בהתאמה בקצב רענון גבוה של 120 הרץ – אך בפנים תקבלו את שבב ה-Apple A12Z Bionic המשופר שכולל שמונה ליבות עיבוד כלליות וליבה גראפית עם שמונה אשכולות עיבוד לעומת שבע אשכולות בלבד בשבבי ה-Apple A12X שהיוו את השיא הקודם עבור החברה, וכמו כן 6GB של זכרון LPDDR4X כברירת מחדל בכל הדגמים לצד נפחי אחסון פנימיים זריזים של בין 128GB לטרה-בייט אחד. גרסאות בסיס עם נפח 64GB זעום נעלמות, סוף סוף.

מצלמות משופרות – בעיצוב בהשראה ישירה ממשפחת ה-iPhone 11

שידרוג משמעותי מגיע בגרסת יכולות הצילום עם מערך משולש חדש – חיישן 12 מגה-פיקסל ראשי סטנדרטי מוכר ולצידו חיישן 10 מגה-פיקסל לצילום בזווית אולטרה-רחבה וגם יחידת חישת עומק המבוססת לכאורה על טכנולוגיית LiDAR שמתבסס על אלומת לייזר לסריקה מדוייקת של מרחב, במרחקים של עד 5 מטר מהחיישן. טרם ברור האם מדובר כאן בחיישן עומק דומה לזה שניתן למצוא במספר גדול של סמארטפונים אשר רק מסתתר מאחורי שם בומבסטי או בפריצת דרך טכנולוגית שתביא יכולות חדישות לקטגוריה – אך כנראה שנדע זאת בקרוב.

אפל טוענת שאלו הם מכשירי ה-iPad הקרובים ביותר ביכולותיהם למחשבים ניידים אישיים – ואנחנו נוטים להאמין להצהרה הזו עם תוספת של משטח מגע, מהירות קישוריות אלחוטית, כוח עיבוד ונפחי זכרונות

הטאבלטים הטריים יציעו קישוריות Wi-Fi 802.11ax, או Wi-Fi 6, כפולת ערוצים עם יכולת להגיע למהירויות העברת מידע של עד 1.2 ג'יגה-ביט בשנייה – ומערכת iPadOS 13.4 אשר מוסיפה תמיכה בסמן עכבר שתהיה מועילה מאוד עם כיסוי מקלדת ה-Magic Keyboard החדש אשר מוסיף משטח מגע, כמו במחשבים ניידים (או בטאבלטים ממשפחת ה-Surface Pro של מיקרוסופט). כיסוי המקלדת היוקרתי מחזיק את הטאבלט במקומו באמצעות מגנט, כך שנראה כאילו הוא 'מרחף' מעל לאיזור המקשים – באופן שמוסיף עוד מימד ארגונומי למוצר בעת עבודה איתו על שולחן.

המקלדות החדשות יתאימו גם לדור ה-iPad Pro הקודם – ומיועדות להגיע אל החנויות במהלך חודש מאי הקרוב עם מחירים מומלצים קשוחים של 300 דולר לגרסת 11 אינץ' ו-350 דולר לגרסת 12.9 אינץ'

אפל מתכננת להתחיל למכור את דגמי ה-iPad Pro החדשים באפור ובכסוף החל מהשבוע הבא, במחירים מקוצצים ביחס לדור הקודם, בייחוד לאלו שמעוניינים בגרסאות עם מקסימום אחסון: החל מ-800 דולר לא כולל מס עבור גרסת ה-11 אינץ' הבסיסית עם נפח אחסון פנימי כפול של 128GB וללא קישוריות סלולרית, החל מ-1,000 לגרסת ה-Wi-Fi הבסיסית של דגם ה-12.9 אינץ' עם 128GB לאחסון, דרך הוזלות של 50 דולר בעלות בדגמים עם נפחי אחסון של 256GB ו-512GB – ועד מחירים של 1,450 דולר ו-1,650 דולר לגרסאות הקצה העליון של 11 אינץ' ו-12.9 אינץ' בהתאמה, עם טרה-בייט לאחסון ועם קישוריות סלולרית מובנית, שמגלמים הוזלה של 250 דולר ביחס למחיר דגמים מובילים בדור ה-iPad Pro השלישי.

מה דעתכם על הרענון החדש של אפל – והאם הוא הצדיק המתנה של שנה וחצי מהגרסה הקודמת? בואו לדבר על זה.