גיבור חיי הסוללה הבא: סמארטפון תקציבי של שיאומי עם קיבולת 5,000mAh

דגם ה-Redmi מהדור הבא של היצרנית המצליחה תועד בגוף התקינה הסיני – ועשוי להעיד על זינוק נוסף בחיי הסוללה הצפויים לנו

משפחת ה-Redmi של שיאומי קנתה את עולמה כבר לפני כמה שנים תודות לשילוב בין מחירים נהדרים וחיי סוללה נהדרים לא פחות, שהגיעו ברוב המקרים תודות לשימוש בסוללות בקיבולת 4,000mAh אשר נחשבה למהפכנית כמעט אי שם בימי ה-Redmi Note 3 בסוף שנת 2015. כיום קיבולת סוללה שכזו היא נפוצה הרבה יותר, כאשר יש מספר מוצרים בשוק שאף נהנים ממספרים גדולים יותר מבלי לוותר על תג מחיר תחרותי – מה שעשוי להסביר מדוע בגלגול הבא נראה את שיאומי מנסה לקבוע סטנדרט חדש ומרשים משלה.

בגוף התקינה הסיני TENAA עלה תיעוד של דגם Redmi טרי ובלתי מוכר תחת שם הדגם M1908C3IC, כאשר עיצוב מעודכן ושונה מכל מה שראינו עד היום בסדרה מעיד כנראה כי מדובר בהתחלה חדשה ולא בוריאציה נוספת של הקיים – וגודל פאנל תצוגה של 6.21 אינץ' עם רזולוציית 1,520×720 פיקסלים צנועה מעיד כנראה כי מדובר ב-Redmi 8, ולא באחת מגרסאות ה-Note הגדולות והמתקדמות יותר.

הדור הבא בהצצה ראשונה – שמנמן, אבל עם סוללה ענקית

מערך צילום אחורי כפול נמצא במרכז המוצר, באופן שמזכיר את דגמי Redmi Note 3 ו-Redmi Note 4, וכיתובי 'Redmi' (גם מאחור במרכז וגם מקדימה בחלק התחתון) ו-'Designed By Xiaomi' בולטים נועוד לשדר גאווה מסויימת בשם המותג ולמנוע כל אפשרות לבלבול עם מכשירים חכמים אחרים בסביבה. יש גם מצלמת סלפי של 8 מגה-פיקסל במרכז, אשר מעידה כנראה על כך שמגרעת 'טיפה' כמו זו בדור ה-Redmi השביעי תמשיך איתנו גם הלאה.

נקווה שבשיאומי ישמרו, ואף יגדילו, את היצע הגוונים והגימורים המעניינים שראינו בדור הנוכחי

המכשיר העתידי יופעל בידי שבב מתומן ליבות שמגיע לתדר עבודה של עד 2GHz (האם מדובר ב-Snapdragon 665 הטרי? זה בהחלט יהיה שיפור נאה בהשוואה ל-Snapdragon 632 ב-Redmi 7) ויציע זכרון דינאמי של בין 2GB ל-4GB עם 16GB עד 64GB של אחסון מובנה הניתן להרחבה באמצעות כרטיסי microSD – והנתון המעניין ביותר שנחשף הוא כאמור סוללה בקיבולת מוגדלת של לא פחות מ-5,000mAh, שתוכל לספר יכולות נהדרות יחד עם רזולוציית התצוגה הצנועה של הדגם.

אין תיעוד של פרופיל המכשיר מהחלק העליון והתחתון, ועל כן לעת עתה לא נוכל לדעת בוודאות האם חריץ האוזניות עדיין נמצא שם – אלא רק לקוות שהוא לא נעלם לו לפתע

פרטים טכניים נוספים אודות ה-Redmi 8 (בהנחה שזה אכן הוא) עוד אין לנו, אבל אנחנו יכולים להחזיק אצבעות לשילוב קישוריות Wi-Fi כפולת ערוצים בתקן 802.11ac בתוספת קישוריות Bluetooth 5.0, תמיכה בטכנולוגיית טעינה מהירה יותר עבור הסוללה ואולי אפילו שילוב שבב NFC (אם כי הסיכויים לכך הם כנראה נמוכים למדי, ראוי להודות).

הופעתו הפומבית של המכשיר החכם ב-TENAA מצביעה על בשלות גבוהה ועל השקה אפשרית בתוך שבועות ספורים – אז אנחנו נמשיך לעקוב ונדאג לעדכן אתכם כאשר נשמע מידע נוסף.