אייפד מיני – התמונה מתבהרת (עדכון)

מקורות מהימנים ברשת מאשרים כי האייפד המוקטן יושק בשבוע הבא, כנראה לצד ניידי מקבוק פרו 13 אינץ' המצויידים במסכי רטינה. ויש גם פרטים על המחירים

אפל כהרגלה שומרת על שקט תעשייתי מופתי, אך ברחבי הרשת בטוחים – האייפד מיני (iPad Mini) קיים, אמיתי וגם יושק כבר בשבוע הבא, ב-23 באוקטובר.

תאריך היעד המדובר מסתובב לו בעולם האינטרנט כבר זמן מה, אך לאחרונה הגיע דיווח מאת סוכנות הידיעות רויטרס על אירוע השקה רשמי לטאבלט המוקטן והמוזל שיתקיים ביום זה, מה שמעניק ניחוח רשמי יותר לכל העניין.
אפל עדיין לא ניפקה הזמנות לאירוע, אך בהנחה שהמלחששים מדייקים אלו עתידות לצוץ בקרוב מאוד.

אייפד מיני ומכר.
לפי השמועות, אפל בונה על למכור כ-10 מיליון חתיכות כאלו ברבעון

שמועה מסקרנת נוספת מספרת כי לצד האייפד הממוזער תשיק חברת הענק מקופרטינו גם דגמי 13 אינץ' של נייד ה-Macbook Pro מהדור החדש, אשר מצוייד במסך "רטינה". דגמים אלו יצטרפו אל דגמי ה-15 אינץ' של הנייד היוקרתי אשר נחשפו יחד עם האייפד השלישי לפני כחצי שנה, וימכרו לצד ניידי ה-Macbook Pro הסטנדרטיים שמציעים מסכים ברזולוציה נמוכה יותר ותג מחיר מעט יותר שפוי.

גם ה-Macbook Pro with Retina Display יזכה לאח קטן?

לקינוח, דיווח טרי מאת הבלוג הגרמני mobilegeeks הולך צעד נוסף קדימה ומציג תמונה מתוך קטלוג ממוחשב המפרטת את הדגמים השונים של האייפד מיני וחשוב מכך – מחירם לצרכן.
לפי הדיווח נראה כי בהתאם למסורת של אפל האייפד מיני יוצע בצבעים שחור או לבן ובלא פחות משמונה גרסאות שונות – הבסיסית שבהן תציע 8GB של נפח אחסון פנימי וקישוריות Wi-Fi בלבד תמורת 250 יורו (כ-1,240 ש"ח) ואילו היקרה מכולן תגיע עם 64GB של נפח אחסון וקישוריות סלולר דור שלישי ותעלה 650 יורו (כ-3,220 ש"ח), כאשר כל הכפלה של נפח האחסון או תוספת של קישוריות סלולר תדרוש השקעה של 100 יורו נוספים.

זול יותר, אך האם זול מספיק?

כמו תמיד אנחנו ממליצים להתייחס אל הנתונים עם קמצוץ של ספקנות, אך בהנחה שהם אותנטיים נראה כי יש כאן מקרה קלאסי של שני צדדים למטבע – מחירו של האייפד מיני אמנם נמוך משמעותית מזה של האייפד המקורי וללא ספק יקרוץ לאוהדיה הפחות אמידים של אפל, אם כי מנגד מחיר זה עדיין גבוה בכ-50 אחוז ממחירם של המתחרים ישירים כמו הנקסוס 7, ה-Kindle Fire HD 7 וה-Nook HD ויתקשה בתחרות על ליבם של רוכשים פוטנציאליים להם אין העדפה ממשית למערכת הפעלה ניידת זו או אחרת.

אם לא תהיינה הפתעות, האייפד מיני יושק ימים ספורים לפני חלונות 8 ונחשול המכשירים המסקרנים שילווה אותה.
צירוף מקרים?

ממתינים בקוצר רוח לאייפד מיני או משוכנעים שמדובר במכשיר מיותר בהחלט? ספרו לנו בתגובות.

עדכון: כצפוי, אפל מציגה כעת הזמנות רשמיות לאירוע שיתקיים ב-23 באוקטובר, כאשר שורת המחץ "יש לנו עוד משהו קטן להראות לכם" (We've got a little more to show you) לא משאירה יותר מדי מקום לספקות – האייפד מיני יחשף בעוד שבוע בדיוק.