אותה סוללה גדולה, פחות כסף: Mi Note 10 Lite זמין בישראל • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

אותה סוללה גדולה, פחות כסף: Mi Note 10 Lite זמין בישראל

סמארטפון חדש נוסף של מצטרף להיצע המקומי – לטובת אלו שמוכנים להתפשר מעט על יכולות הצילום בכדי לשלם פחות

היצע הסמארטפונים במחירי הביניים של (Xiaomi) הפך למגוון ועשיר ביותר – אך גם כזה שעשוי לגרום לבלבול בקרב הרוכשים הפוטנציאליים עם וריאציות של שמות דומים והרבה חפיפה במפרטים הטכניים. את הנקודה הזו מתנדב להמחיש לנו עתה ה-Mi Note 10 Lite שהחל להימכר אצל היבואנית הרשמית המילטון ושותפותיה, בתור אלטרנטיבה זולה של ה-Mi Note 10 (וה-Mi Note 10 Pro) מסוף השנה שעברה.

אז מה הם ההבדלים כאן? כלפי חוץ ה-Mi Note 10 וה-Mi Note 10 Lite זהים כמעט לגמרי בעיצוב ובמימדים, עם אותו מסך Super בגודל 6.47 אינץ' וברזולוציית 2,340×1,080 פיקסלים בעל חיפוי מגן מסוג Gorilla Glass 5 – ובפנים נמצאים אותו מעבד 730G עם אותו UFS 2.1 מהיר של 128GB ואותו זכרון דינאמי של 6GB, בתוספת לסוללת 5,260mAh גדולה עם טעינת -PD מהירה של 30 וואט שאמורה לספק קיבולת מלאה בתוך 65 דקות.

מחבבים את הצבע הסגול? תוכלו למצוא אותו רק ב-Mi Note 10 Lite – וזו עשויה להיות עוד סיבה טובה להעדיף אותו על פני האח הוותיק והיקר יותר

ההבדל המרכזי בין הדגמים מסתכם בחיישני הצילום הזמינים למשתמש – דגם ה-Lite מציעה יחידת סלפי של 16 מגה-פיקסל לעומת יחידת 32 מגה-פיקסל ב-Mi Note 10 הרגיל, חיישן 64 מגה-פיקסל אחורי ראשי מבוסס IMX686 של סוני לעומת חיישן 108 מגה-פיקסל ייחודי מבוסס Isocell Bright HMX של ב-Mi Note 10 ושלושה חיישנים משניים בסיסיים יחסית (8 מגה-פיקסל לצילום בזווית רחבה, 5 מגה-פיקסל המשמש לחישת עומק ו-2 מגה-פיקסל לצילומי מאקרו) לעומת ארבעה חיישנים משניים מתקדמים יותר ב-Mi Note 10.

גם את ה-Mi Note 10 Lite ניתן למצוא כעת אצל יבואנים מקבילים בלתי רשמיים – במחיר התחלתי שנמוך מ-1,500 שקלים ועשוי להמשיך ולהצטמק בתקופה הקרובה

ה-Mi Note 10 Lite מציעה מערכת אנדרואיד 10 עם ממשק ה-MIUI 11 העדכני היישר מהקופסה, סורק טביעות אצבע אופטי מתחת לפאנל התצוגה, NFC מובנה, חריץ עבור אוזניות, משדר אינפרא-אדום ומעטפת מתכתית עם חיפוי זכוכית 5 גם בחלקה האחורי – עם זמינות בגוון סגול, שחור או לבן עם עלות מומלצת רשמית של 1,700 שקלים.

מדובר במחיר זול משמעותית מזה שאיתו הושק ה-Mi Note 10 לפני מספר חודשים (2,500 שקלים) וכזה שמסוגל להתחרות באופן ישיר מול המחירים של היבואנים המקבילים השונים עבור ה-Mi Note 10 הרגיל – אם כי מנגד קשה להתעלם מקיומו של ה-Redmi Note 9S במחיר מומלץ רשמי של 1,150 שקלים לדגם בעל אותם נפחי זכרונות, עם עיבוד בעל ביצועים דומים וגם בקיבולת דומה.

ההבדל בתוצאות הצילום אמור להיות בלתי מבוטל – אך האם הוא יספיק בכדי להסביר הפרש של 500 שקלים במחיר (אחרי קיצוץ במחירו המקורי של ה-Mi Note 10 הסטנדרטי)?

אנחנו תמיד שמחים לראות עוד מכשירים חכמים נמכרים בארץ ברמות מחיר הגיוניות ומשתלמות – אך ה-Mi Note 10 Lite עשוי להתאים בעיקר לאלו שפינטזו על ה-Mi Note 10 המקורי מאז החשיפה שלו אך לא יכלו להרשות זאת לעצמם, בעוד שרבים אחרים עשויים להעדיף את האלטרנטיבה המוזלת ממותג ה-Redmi שהספיקה להגיע אל החנויות עוד לפני ה-Lite הטרי.

מה ההכרעה שלכם בנושא? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close