אוזניות Plantronics 780 בביקורת - נוחות ואיכות בהישג יד • HWzone
ציוד הקפיגאדגטים

אוזניות Plantronics 780 בביקורת – נוחות ואיכות בהישג יד

מבחני והתקנים

לצורך בדיקת סט האוזניות אנו נבצע סדרת של מבחנים- מבחני האזנה ומבחן איכות שמע בהקלטה. מבחני ההאזנה יחולקו ל-3 חלקים: מוזיקה, ומשחקים, כאשר בכל המבחנים איכות המקור הינה מירבית (Loseless למוזיקה וקידוד PCM לסרטים), ובכדי לבדוק את איכות השמע של האוזניות נטו, כל התערבות חיצונית דוגמת איקוולייזר היתה מכובה, אך נערך מבחן קצר לאפקטים במצב DOLBY לכל קטגוריה. לאוזניות בוצע “Burn-in” במהלך 50 שעות בהן הושמעה בווליום בינוני. מבחן השמע יבדוק את ביצועי המיקרופון בהקלטה ושיחות VoIP.

 
ביצועים במוזיקה
 
האלבום שבחרנו להאזנה הוא The Doors Remixed של ההרכב האלקטרוני הישראלי Infected Mushroom.
הלאלבום, אשר כשמו, הינו עיבוד מחדשלקלאסיקות של להקת הרוק The Doors, מכיל אלמנטים רבים של קלאסיקה, רוק ומוזיקה אלקטרונית כאחד, ובעצם מכסה טווח רחב של סגנונות .
 
כבר מתחילת ההאזנה, אנו שמים לב לצלילות המפתיעה של האוזניות, דבר אשר אנו נתקלים בו לעתים קרובות באוזניות גיימינג עקב הדרישה להבחנה גבוהה, אך יש לציין כי ה-GameCom 780 היו מדרגה אחת למעלה בכל הנוגע לצלילות, הפרדה ואיזון הצלילים. לא היה מורגש בעודף באס שזו בעיה נפוצה באוזניות גיימינג, אם כי יש כאלה אשר לא יאהבו את בהירות הצליל (דגש על תדרים גבוהים) שהאוזניות מפיקות.
 
ביצועים בסרטים
 
הסרט בו בחרנו לצפות הוא אבק כוכבים (Stardust), משנת 2007. סרט הרפתקאות רווי דיאלוגים ואפקטים קוליים, ומהווה מבדק ראוי לסט האוזניות.
 
במהלך הצפיה בסרט, ניכרנו לדעת כי הגדש היה על הדיאלוגים שנשמעו צלולים וברורים, אך לצערנו, ביצועי הסט באפקטים ובתדרים הנמוכים היו לוקים בחסר. יש לנו תחושת בטן כי תוצאות אלו יחזרו על עצמן במבחן הביצועים במשחקים.
ביצועים במשחקים
 
המשחק בו בחרנו לצורך ביקורת זו הוא Company of Heroes, משחק אסטרטגיה בזמן אמת אשר בדומה לסרט, רווי באפקטים קוליים ופיצוצים.
 
חששותינו התגלו כנכונות כאשר בדומה לסרט, ביצועי הסט במשחקים לקו בחסר בגבול התדרים התחתון. תוצאה זו מראה לנו כי מבנה האוזניות שונה מאוד מכלל הגיימינג, שבהן הדגש הוא בבאס. מעבר לכך, הדיאלוגים היו ברורים והפרדת הצליל היתה לא פחות ממרשימה.

לפני שנמשיך הלאה, ראוי לציין כי במהלך בדיקת הביצועים, גם ללא מצב Dolby, היתה תחושה של היקפיות, אם כי המקור נשמע קרוב מאוד. ממבחני הביצועים אנו למדים כי הסט לוקה בחסר בתחום העבודה שלו – מה שלא מוסיף לו אצלנו נקודות; אך הבא לא נשכח כי הסט מיועד לעבודה במצב Dolby יחד עם משחקים וסרטים, ולכן נבחן אותו בהתאם.

 
מצב Dolby
 
טכנולוגית Dolby באה לדמות צליל היקפי דרך שימוש באלגורתמים ואפקטים מיוחדים, זו נפוצה מאוד בקרב הגיימינג, ומטרתה הסופית היא שיפור והעצמת החוויה.
 
בעת המעבר למצב Dolby שיפור אפקט הצליל ההיקפי מורגש מיידית, גודל הבמה גדול משמעותית, כמו כן יש שיפור גדול בתדרים הנמוכים, והאווירה הכללית שששררה במהלך הצפיה בסרט ובמהלך המשחק היתה לא פחות ממצויינת. אנו מרוצים מאוד ממצב Dolby בסרטים ומשחקים, אך הדבר היחיד שתפס את אוזנינו לרעה היה העיוות הקל שנוצר בעת דיאלוגים, ושינוי בזווית ומיקום המקור למעל הראש, מה שלא נשמע טבעי. תופעה זו היתה מורגשת בעיקר במהלך הצפיה בסרט, ופחות בזמן משחק.
 
הדיעה שלנו אודות ביצועי הסט בסרטים ומשחקים הוכחה כנכונה, והסט הצטיין באפקטים מרהיבים ובאס עמוק, אך עם זאת, מעט מצער שיש צורך בעיבוד תוכנתי בכדי לגרום לסט להשמע טוב.
 
מבחן שמע
 
במבחן השמע קיימנו מספר שיחות דרך תוכנות מסרים דוגמת ו-Gtalk. ההתקנים זוהו מיידית ולא נתקלנו בבעית קלט-פלט. במהלך כל השיחות נאמר לנו כי נשמענו מעולה, ואף טוב יותר מבמיקרופון המובנה במצלמת ה- Pro 9000. בעת הקלטת שיחה, הדיבור היה ברור ונקי, נוסף על כך – יש למיקרופון סינון רעשים מוצלח.
התקנים
 
ההתקנים המסופקים יחד עם ה-GameCom 780 הינם מינימליסטיים ביותר, ומכילים פאנל שליטה על מצב ה-Dolby ללא אפשרות כוונון אישית. אפשרויות השליטה היחידות הן דרך מערכת ההפעלה בלבד.
 
בקטגוריה זו ה-GameCom 780 נופלות בכל הנוגע לפיצ'רים והתאמה אישית למשתמש, שכן התרגלנו כבר לתוכנות התקנים עשירות בהגדרות ואפשרויות לשינויים.

העמוד הקודם 1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות

3 תגובות

 1. איזה אוזניות הכי משתלמות לגיימינג?
  אני בדיוק לפני קניית אוזניות שישמשו אותי לרוב בגיימינג. בתקציב של 400 שקל (פלוס מינוס) איזה אוזניות משתלמות ביותר?

 2. אוזניות נהדרות
  לא יודע מה איתכם אני ממש מסתדר איתן והם ממש טובות לדעתי… איכות הבניה טובה מאוד, לא ברור מה מפריע לכם.. הכבל שיוצא החוצה לא מפריע ולא "מאיים" להתפס באיזה משהו והוא במיקום הנכון וזה חלק מהעיצוב של האוזניות.
  לא שמתי לב אם רשמתם על זה אבל האוזניות מסתובבות ב 90 מעלות ככה שאפשר לשים אותם על ווליום יותר גבוהה ולשים אותם עם הכתפיים וככה לשמוע דברים, גם נוח האמת.
  מה שכן הם באמת קצת מחממות אבל אם יש מאוורר או מזגן אז זה ממש לא מורגש

 3. עכשיו בבאג ב250 שח
  קניתי והופתעתי לטובה. גם בסקייפ, גם במוסיקה וגם במשחקים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close