Ultrabook: חזון הניידים של אינטל

אינטל מציגה את עתיד הניידים בעיניה – דקיקים, קלים, מתקדמים ובמחיר סביר

אינטל היא ללא ספק בורג מרכזי בנסיונות להמציא את הנטבוקים מחדש כאלטרנטיבה זולה במיוחד לטאבלטים, נסיונות שהולידו את ה-Eee PC X101, אך כעת מסתבר שהנטבוקים היו רק המתאבן, וכעת באינטל מנצלים את הבמה ב-Computex בכדי להציג את משנתם בנוגע למחשבים הניידים העתידיים.

הכירו את ה-Ultrabooks, המותג שאמור לשנות את עולם המחשבים הניידים (או לפחות לזעזע אותו במקצת). שם התואר ינתן למחשבים ניידים שיהיו דקים (עובי של לא יותר מ-20 מילימטרים), מהירים – או במילים אחרות עושים שימוש בכונן SSD בצורה כזאת או אחרת, בעלי תכונות בטיחות ייחודיות ובעלי תג מחיר "סביר" של לא יותר מ-1000 דולר, ובכדי שתהיו בטוחים שלא מדובר בעוד כינוי שיווקי שיעלם כפי שהגיע, באינטל דאגו להפוך את ה-Ultrabook לסימן מסחרי רשום.
ה-SSD יכול להיות כונן ייעודי, או כונן שנלווה לכונן קשיח ומשמש כזכרון המטמון שלו בעזרת טכנולוגיית ה-Smart Response. ומה בדבר הבטיחות? באינטל הציגו כבר את ה-IPT (ר"ת Identity Protection Technology) של מעבדי ה-Sandy Bridge, שאמורה לסכל נסיונות פריצה כאלו ואחרים, ואילו דור ה-Ivy Bridge צפוי להציע שיטת הגנה מתקדמת אפילו יותר.

UX21 – ה"אולטרה-בוק" הראשון? תוכניות גרנדיוזיות לעתיד הקרוב
מקור: engadget.com

מדובר ביוזמה מעניינת מבית אינטל, שעשויה להפוך ניידים בתצורה שנכללה בקטגוריית ה"פרימיום" עד עתה לנגישים הרבה יותר. באינטל תולים תקוות גדולות בתצורה החדשה הזו (שתחל כפיילוט כבר בדור המעבדים הנוכחי), ומקווים שעד סוף שנת 2012 לא פחות מ-40 אחוז מכלל המחשבים הניידים יהיו למעשה "אולטרה-בוקים".
ניידי ה-Ultrabooks עתידים ללכת יד ביד עם התוכנית של אינטל להוריד את המעטפת התרמית של המעבדים הניידים מרמה של 35-45 וואט לרמה של 10-20 וואט בלבד, שכן המחשבים הקלילים הללו יזדקקו לכל טיפת אנרגיה אפשרית בכדי להציע אורך חיים שיהיה קרוב ל"מתקבל על הדעת".
כל הרעיונות הללו אמנם נמצאים עוד במרחק מה, אך את ניצני התהליך ניתן לראות כבר עתה בדמותו של נייד ה-UX21 החדש של אסוס, שבהחלט יכול לזכות בכינוי Ultrabook (במידה ומחירו יהיה נמוך מספיק, כמובן).

אינטל הסירה את הלוט גם משתי טכנולוגיות חדשות שעתידות להתלוות אל ה-Ultrabooks למיניהם (ולא רק): טכנולוגיית ה-Smart Connect תאפשר למחשב שלכם לקבל עדכונים משירותי רשת כמו אימייל, טוויטר, פייסבוק וכו' גם כשהוא נמצא במצב שינה. המערכת "תעיר" את המחשב בכל כמה זמן בכדי לחפש עדכונים אלו, מה שיאפשר למשתמשים להישאר "עם היד על הדופק" במינימום בזבוז של אורך חיי סוללה יקר מפז.
בנוסף, טכנולוגיית ה-Rapid Start תאפשר מצב "תרדמת" לכונני אחסון מבוססי NAND – מה שיאפשר למחשבכם לחזור לפעילות מלאה בתוך כ-5 או 6 שניות בלבד, ויאפשר למשתמשים לעשות שימוש נרחב ונוח יותר במצבי החסכון השונים של המחשב.
שתי הטכנולוגיות צפויות להתחיל לצוץ ב-Ultrabooks החל מסוף השנה הנוכחית.

אינטל תסייע לכם לחסוך בסוללה. מקור: anandtech.com

האם אינטל תצליח להפוך את פנטזיות ה-MacBook Air של רבים מאיתנו למציאות שנמצאת בהישג יד? צפוי להענקת גליון ציונים לאינטל בסוף השנה הבאה.