Ivy Bridge: אישורים רשמיים, דחיות ומוצרים חדשים

דגמים ראשונים מהדור החדש של אינטל יגיעו כנראה רק בסוף אפריל, בינתיים יש אישור רשמי לפרטים שהודלפו לפני כן וגם מידע על שלושה מעבדים עתידיים נוספים

הרבה ידיעות אשר נוגעות לפירות הראשונים של אינטל בעידן ה-22 ננומטר מסתובבות ברחבי הרשת בימים אלו, ואנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בבלאגן.

ההשקה נדחית, רשמית

ממתינים בקוצר רוח למעבדי ה-Ivy Bridge? קחו נשימה עמוקה, כי כנראה תצטרכו לחכות עוד קצת.
בהתאם למה שדיווחנו לפני כמה זמן, בצ'יפזילה אישרו דחיות של בין שלושה לעשרה שבועות בתאריכי ההשקה של סדרות המעבדים השונות, כשפעם נוספת האצבע המאשימה מכוונת אל תהליך הייצור החדש ב-22 ננומטר, שכנראה מעניק תפוקה נמוכה מהרצוי.
מבאס? אולי, אך עושה רושם שיש למה לחכות.

לפי הדיווחים השונים ברשת, תוכניות ההשקה המעודכנות של אינטל נראות כך: ב-8 באפריל (התאריך בו היינו אמורים לראות השקה של מעבדי ה-Ivy Bridge השולחניים והניידים מסדרות ה-Core i5 וה-Core i7) יושקו רשמית רק ערכות השבבים מהדור החדשZ77, Z75, H77 ו-B75, ואיתן גם לוחות האם המתבססים עליהן.

ב-29 באפריל נזכה להשקה המיוחלת של מעבדי ה-Core i5 וה-Core i7 השולחניים. לא בטוח שהמעבדים יהיו זמינים פיזית בחנויות כבר באותו יום, אך סביר להניח שזה יקרה בסמוך להשקה "על הנייר".
ב-3 ביוני יושקו לכאורה ערכות השבבים Q77 ו-Q75, כאשר במהלך אותו חודש אנחנו אמורים לקבל סוף סוף גם את השקתם של דגמי ה-Core i3 השולחניים, וגם את השקתם של מגוון הדגמים עבור המחשבים הניידים.

חשוב לציין שכל המידע שבפסקאות הקודמות עדיין לא אושר רשמית, אם כי "מתיישב" יפה עם הצהרותיהם העדכניות של אנשי החברה. כעת נותר רק החלק הכי פחות אהוב עלינו – להמתין בסבלנות.

דגמי ה-Ivy Bridge מקבלים אישור רשמי, בערך

ועכשיו, לחדשות קצת יותר חיוביות – אל מספר אתרים ברשת התגלגל מסמך רשמי מבית אינטל, ובו פירוט של מגוון המעבדים שתציע החברה למכירה במהלך חודשי ינואר-אפריל 2012, כולל (איך לא) דגמי דור ה-Ivy Bridge החדשים.
המסמך, שהיה זמין לכל דורש לתקופה קצרה, אינו נגיש עוד – אך זה כבר קצת מאוחר מדי, וכעת המידע שבו משמש למעשה כאישור רשמי לכל הדיווחים והספקולציות שמלווים אותנו כבר כמה חודשים.

בקטלוג המדובר ניתן למצוא מידע על כלל דגמי ה-Core i5 וה-Core i7 השולחניים והניידים של אינטל לדור החדש, כאשר הנתונים זהים לאלו שהבאנו בפניכם עוד בחודש נובמבר האחרון.
תאריכי היעד שעל הקטלוג מרמזים על כך שהוא לא הכי עדכני (זוכרים את הדחיה עליה סיפרנו לכם רק לפני מספר פסקאות?), אך קשה להאמין שצפויים לנו שינויים משמעותיים כלשהם "ברגע האחרון". עכשיו נותר לנו רק לשמוע על המחירים הרשמיים של מעבדי הדור החדש, ואז ככל הנראה נוכל להצהיר כי אנחנו באמת כבר יודעים הכל על הצעד הגדול הבא של אינטל.

יש גם שלושה דגמי ULV חדשים

לצד הדגמים עליהם כבר שמענו קודם לכן, הגיע מידע על שלושה דגמי ULV חדשים, בעלי מעטפות תרמיות קטנות המיועדים ספציפית למחשבים ניידים קטנים וקלים ובעיקר עבור קטגוריית האולטרבוקים שאינטל עצמה יצרה ונחושה מאוד לקדם.

מעבד ה-Core i3 3217U יציע זוג ליבות עם תמיכה ב-HyperThreading (כלומר, ארבעה נימים) אשר יפעלו בתדר בסיס של 1.8GHz, תחת מעטפת של 17 וואט שזהה לזו של מעבדי ה-ULV הנוכחיים מדור ה-Sandy Bridge. ה-3217U לא יכלול את טכנולוגיית ה-Turbo Boost להמהרה זמנים של ליבות העיבוד (בדומה לשאר דגמי ה-Core i3 באשר הם), אך כן יכלול אופציה להורדת תדר הליבה ל-800MHz בלבד, מה שיעניק לו מעטפת תרמית מוקטנת של 14 וואט בלבד במסגרת טכנולוגיית ה-Configurable TDP אותה חשפה יצרנית השבבים בשנה שעברה.
המעבד המדובר יכלול ליבה גרפית מובנית מדגם HD Graphics 4000 שתפעל בתדר בסיס של 1050MHz, ויהיה ככל הנראה הדגם הפשוט ביותר מכל סדרת מעבדי המתח האולטרה נמוך של דור ה-Ivy Bridge – צפו לראות אותו "מככב" בניידי האולטרבוק הזולים במיוחד.

מעבד ה-Core i5 3317U יציע זוג ליבות כולל טכנולוגיית HT במהירות בסיסית של 1.7GHz, עם מעטפת תרמית של 17 וואט שתוכל להגיע ל-14 וואט עם ירידת התדר ל-14 וואט, בדיוק כמו ה-Core i3 3217U.
השדרוג המרכזי שיציע ה-3317U לעומת אחיו הקטן הוא תמיכה בטכנולוגיית ה-Turbo Boost, שתאפשר לו להגיע לתדר מירבי של 2.4GHz עבור זוג ליבות העיבוד שלו או לתדר של עד ל-2.6GHz עבור ליבה בודדת, מבלי לחרוג מן המעטפת התרמית הסטנדרטית שלו.
המעבד יציע זכרון מטמון מרמה 3 בנפח 3MB וליבה גרפית מובנית מסוג HD Graphics 4000.

הדגם החדש האחרון והחביב הוא ה-Core i7 3517U היוקרתי, שיציע גם הוא זוג ליבות ו-4 נימים בתדר בסיס של 1.9GHz עם מעטפת תרמית של 17 וואט. בניגוד לדגמים הקודמים, ה-3517U יוכל לפעול גם תחת מעטפת תרמית מוגדלת של 25 וואט, שתאפשר לו להציע מהירות בסיסית של 2.4GHz, מהירות טורבו של עד ל-2.8GHz עבור שתי הליבות ומהירות טורבו של עד ל-3GHz עבור ליבה בודדת, כשהמטרה היא להעניק למעבד החסכוני הזה אופציה להציע ביצועים משופרים שיתקרבו לאלו של מעבדים ניידים "פשוטים", תוך השפעה מינימלית על אורך חיי הסוללה.
ה-Core i7 3517U יציע זכרון מטמון מרמה 3 בנפח 4MB וליבה גרפית מסוג HD Graphics 4000. צפו לפגוש בו בניידים דקיקים, קלים ויוקרתיים, שכנראה לא ממש יכנסו תחת רף 1,000 הדולרים שמוגדר עבור האולטרבוקים.